Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

Buna dimineatza

 

Otilia, La multi ani adolescentei frumoase  [flo]

 

Si Mik are o sarbatorita ? Atunci La multi ani  [floare3]

 

Coca, sa traca odata perioada de munca si sa apuci sa te relaxezi. Vacanta frumoasa ! 

Am aprovizionare, brad, cadouri ambalate, dar cumva toata oboseala si agitatia si a pus amprenta. Plus restrictiile astea peste tot. Ne incontram din nimicuri, nu reusim sa facem ceva impreuna, scoala on line la cel mare e o mare frectie. [viki]

Nu are toate materiile in program, trebuie sa studieze singur, motivatia s a cam dus. Daca o tin astia asa in ianuarie am incurcat o. Ca sa nu mai zic ca e la varsta la care socializarea si contactele cu prietenii sunt vitale.

In plus,cand se vede cu fratesu ies scantei, ca nici ado nu e mai prejos.

 

La sport  e bine, are niste fise si se duce afara, sare coarda, alearga, face tractiuni.  [aerob] 
 

Maine am vrea la biblioteca, trebuie studiat bolnavul imaginar.

 

o vineri cat mai frumoasa  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elkia, nu am mai facut nici un tort. Nu am mai avut energie. Am cumparat unul care ii place.

 

Monica, cea mijlocie a serbat cu o prietena. Putea face petrecere cu colegele dar nu a vrut. Alegerea ei. Ana in schimb vroia cu 7 foste/actuale colege si nu i-am dat voie. E ok sa ai 10 copii din aceeasi clasa dar nu asa din scoli diferite.

 

Nu pot comenta deschiderea sau inchiderea scolilor. Fetele mele au mers zi de zi din august.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! copii de Otilia, Mik si J. (cu intarziere)  si tuturor pe care i-am scapat. Imbratisari la toate mamicile.  [flor]

Am terminat si eu de luat cadouri. Sper sa ajunga inainte de Craciun. Nu am mai trimis copilei pachet, caci al meu sot a vanat la bilete de avion pana a gasit unul la pret decent, cu escala la Amsterdam, dar numai o ora, nu 7 cum gasisem inainte. Deci iei, ura!!! imi vine copilul acasa. Prin urmare am facut bradul pe care nu vroiam sa-l mai fac daca ea nu venea, doar decorasem casa. Nu stiu inca ce sa gatesc, cred ca o luam mai usor. Am sa fac prajituri si poate tort, dar cu mandra. Si asa sta obligatoriu 5 zile in carantina, desi vine cu 2 teste negative facute in Edinburg inainte de plecare.  

Voi sunteti harnice si gata cu toate, deja organizate cu meniurile. Bravo!!!  [flo2]

Vorbiti de scoli online vs. scoala-scoala. Fii-mei i s-a potrivit ca o manusa scoala online, dar ea era ultimul an de gimnaziu, deci mare. A zis ca nu mai pierde timpul cu prostioarele din timpul orelor, se concentreaza mai usor, randament mai bun si prin urmare si timp liber mai mult. Dar clar ca online nu e pentru toti si mai ales, cred eu, pentru cei micuti.

De sefi nu zic nimic   [fri]

J., intre timp ai terminat si cu mutarea. Felicitari si sa fiti fericiti in noul loc!

Am vazut si fata frumoasa de Dana vio. Pfff ce domnisoara mare. Cand vorbim de copii mereu mi-i imaginez mici, dupa care, surpriza  [il]

Aqai, felicitari pentru reusitele la job!!! Mereu te-am admirat pentru puterea si hotararea de a schimba un job nepotrivit, pentru reusite si cum iti gasesti timp pentru sport si nu mai zic de baieti. 

Ma opresc aici, ma duc la fotograf, sa vad cum o mituiesc sa ma faca cu vreo 20 ani mai tanara si kg mai slaba  [:-)))]

Spor la treaba, organizari si job pe ultima suta de metri inainte de Craciun. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu sunt deloc exagerari. Sunt lucruri reale, care se intampla frecvent, pt ca sunt lasati, nu intervine nimeni. Si pt asta suferim noi toti.

la chestii de genul asta ma refer:

 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/zeci-de-romani-surprinsi-in-timp-ce-se-inghesuiau-sa-prinda-oferte-din-magazine-in-mai-multe-orase-1420106

 

Cum Dumnezeu sunt lasati sa faca asa ceva in timpul unei pandemii cand masca, distanta si igiena sunt principalele masuri??? Stiu de mult moda bataii pt oale, tigai si alte obiecte la promotie, ii inteleg si pe oamenii aceia intr-un fel, dar acum nu era cazul de asa ceva...

 

Chefuri, aglomeratii etc sunt  exagerari.  

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devo,

 

super veste inainte de sarbatori  [il]

 

Elkia,

 

da, are Leistungsfach Sport. Tot vroiam sa te intreb mai demult, bilingual inseamna germana cu engleza ?

Cu franceza e complicat,depinde f mult de prof, cred. Un coleg de la fi miu a,repetat clasa din cauza ei si o cunostinta de a noastra a plecat la privat in Anglia. Prin cl 9-10.  Nu vreau insa sa te descurajez. [ups] 
 

Bine ca pe mama ta are cine sa o ingrijeasca, e mare lucru. Si poate reusesti planul cu soacra cat mai repede. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...