Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

J,

 

eu zic ca e normal sa fii încă in stress . Copii merg la scoli in doua tari, doua sisteme pe care nu le- ai trăit . 
Una e sa fii in sistem de ani și sa îl trăiești, alta e sa mergi in necunoscut . 
Și eu sper sa știe copilul ce cursuri sa își aleagă ca eu nu știu .

mai devreme l- am dus la prietena lui. L- am întrebat dacă vrea sport. Și a zis ca nu. Abia reușește la ora normala sa ia 2. 
bravo la al tău ca e determinat pe sport . 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ale, Ana si M :)

 

Devo, ma bucur ca vine fata acasa :)

 

Multumesc pt urari Elkia, si voua sarbatori fericite si multa sanatate. Cat te inteleg cu mama. Este foarte greu sa te lase corpul si mintea sa fie tot acolo. Mama este inca foarte activa. Imi este frica insa de momentul cand nu va mai putea singura. este si foarte mandra. 

 

Aqai, you rock!!!! 

 

Am citit tot ce ati scris dar am uitat (neuronu' obosit tare).

 

Aici este soare si foarte frig. Veveritoiul rezident a plantata alune in ghivecele mele pe balcon si acum nu mai poate sa le scoata pentru ca este inghetat bocna. Nici nu l-am mai vazut de cateva zile, cred ca a gasit un loc cald.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca nu simt spiritul de Craciun. Poate si pt ca am de predat un raport saptamana viitoare. Cu Alex o sa ma vad cateva minute cand ii duc cozonac si carnati. si poate si niste sarmale. Apoi pe zoom, c-asa-i modelul.   

 

Am facut party virtual la munca. Am organizat jocuri gen bingo si un trivia muzical. este trist dar colegii s-au implicat. am dat si gift cards (electronice). Banii au fost dati de sefii de echipe, din buzunarele proprii pt ca nu putem primi bani de la angajator.

mai incercam un party mic pe 24 in timpul lunch-ului. tot cu premii. M-am gandit la un fel de jeopardy. o colega a propus ceva gen "o minciuna, doua lucruri adevarate". Mai vedem. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca citesc haotic . A trebuit sa vina Coca sa îmi dau seama ca copila lu Devo era pe punctul sa nu vina acasă . Parca refuz sa cred ca noua ne iau copii zborul  [:)]

 

devo, 

iti faci poza pt CV? 

 

 

coca, vacanța plăcută !!

 

Nu, mi-am gasit deja job, am semnat contract, tot din septembrie cred. Trebuia sa incep la 1 Nov. dar am inteles ca seful ma vrea pe un anumit proiect (nu bag mana in foc ca e asa) si m-a rugat sa accept sa incep din ianuarie. Dar trebuie sa recunosc ca mi-a prins tare bine timpul asta liber, fara stres, sa stiu ca am job bun asigurat deja. Am fost daramata de fostul job. Ei, acum imi trebuie poza pt legitimatia de acces peste tot in firma. Eh, am zis ca cine vede poza mea, ca la pasaport, nimeni nu se uita la ea, si l-am pus pe al meu sa ma pozeze cu telefonul la perete. Si incep mailurile de la firma sa curga: poza pt legitimatie, poza pt intranet, poza pentru un panou cu toti colegii de laborator [smulgpar]   [fri] Si fiecare poza trebuie sa aiba anumite caracteristici, culori la fundal etc. Ma enerveaza la culme sa-mi vad fata pe pereti, dar daca ma gandesc de unde vin, pot sa trec peste asta. Nu stiu cat de sus e panoul, desi l-am vazut cand am fost sa-mi prezinte laboratorul, dar poate ma impiedic si-mi scapa vreun pahar de ceva peste mutra mea. Am gasit o fotografa care face niste poze super, zici ca le modifica in fotoshop  [:-)))] Are puse poze before/after. Asa ca am zis ca poate face vreo vraja si cu mine si ma scoate mai frumoasa  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devo, ma bucur ca iti vine fata acasa!

 

si Devo si Lili, multumesc, da’ zau ca n-am facut nimic:)

 

j, chiar asa, copiii inca merg la scoala in 2 tari? Super tough. Foarte tare arata ceatza la voi.

 

eu ma inscriu pe linie cu coca si monica - unii copii pur si simplu tre’ sa fie la scoala :) le e mai bine asa. Cunosc o singura fata, 15, care a fost multumita de scoala online si i-a mers maibine academic. Dar aseara vorbimd cu ea mi-a spus ca ajuns la capatul puterii, nu mai vrea acasa, ii e dor de scoala.

 

lili, saracul veveritzoi. Si f frumos din partea ta sa faci si livrezi sarmale :) way to go!

nu inteleg de ce ati platit pt evenimente din banii vostri, cum nu poate angajatorul?

 

eu am organizat year end event saptamana trecua pt echipa. Am avut 25 de oamnei. 25 de mese super distantate in depozit- avem un depozit f mare si f gol pt viitoarele produse:)

 

cam jumatate au vrut clay workshop si cu facilitator au mesterit brazi, farfurii, cani, le-au pictat si acum sunt la galerie sa le bage in cuptor.

 

cealalta jumatate au mesterit kituri din inventiile lui DaVinci- trebuchet, helicopter catapult etc

 

amavut pizza si loot bags (puzzles, stress toys, prank boxes, mazes, chocolates)

 

si toata lumea a apreciat f tare ca i-am scos din rutina. Si toata chestia a costat max 1500 de dolari pt toata echipa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...