Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi. Eu incerc sa ma extrag din pat. 

 

Al meu sot a ajuns ieri acasa. Operația  decurs bine, dar a primit a grămadă de antibiotice ptr infecția ce o avea , asa ca s-a procopsit si cu o alergie. Am fugit aseaea si la farmacie sa-i iau Aerius si mixtura mentolata. Am fost apoi si la cumpărături, de data asta am exploatat-o si pe Alexandra. M-a ajutat si ea. 

 

La multi ani ptr Alex ! Cand e ziua lui ? 

 

Eu nu congelez mâncare gatita, sarmalele le congelez crude si aranjate direct în oala. Adevarat este ca nu fac multe deodată doar ptr noi 3.

Mai pun la congelator ardei umpluți cu carne, tot cruzi. Cand toc carne ptr chiftele, preg si cativa ardei umpluți sa am de-o ciorba. Ii etichetez si nu-i tin mult, 2-3sapt max. 

 

Ma duc sa-mi fac cafeaua si sa gătesc. 

Sotul meu vrea regim ptr 10zile, ca asa a zis dr. 

 

Week-end fain sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Dana. Ziua lui Alex este pe 20 noiembrie. 
 

este soare dar frigut la noi. Astazi duc trandafirii la fi-miu. Abia astept sa il vad. Am decis sa nu ne intalnim de Craciun anul asta. O sa facem o petrecere mare cand o sa scapam de mizeria asta. Banuiesc ca nu suntem singurii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si i-am dus trandafirii sa ii tina la subsol la rece. I-am dus si ciocolata cu rom, niste ciocolata care se cheama fagaras, halvita, eugenii cu biscuiti cu cacao si biscuiti normali, dulceata de visine si cafea. Pregatisera pachete cu mancare pentru homeless pt ca au in plan sa se duca dupa amiaza asta sa le imparta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...