Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multam de sustinere!  [flor]

Ei, asta este! Vedem noi cum facem sa-i fie bine! Nu m-as fii suparat asa rau daca nu o auzeam ieri cand mi-a zis printre altele ca abia asteapta sa vina acasa, ca ii e asa dor... Si daca ii trimiteam pachetul. Sanatosi sa fim cu totii, mai ales in vremurile acestea. 

 

J. are cu cine petrece timpul, sarbatorile. Are niste prieteni din Singapore, o prietena din Tunisia, una chiar din Viena, care nici ea nu a reusit sa plece.

 

Oricum, intre timp si Austria a inchis granita cu Uk. Nu mai primeste nici un avion din Uk si pe motivul asta e galagie mare aici. Lumea asta e inconstienta. Si pe mine ma doare sufletul ca nu-mi vine copilul acasa si mai ales ca el e singurel acolo. Dar nu-i mai bine sa fim sanatosi? Are o colega de camin chiar din Uk care nu mai poate pleca acasa fiindca parintii ei locuiesc intr-o zona care e in carantina, carantina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

[cit]  [cit]

 

Cu scoala a fost asa, am vorbit in vara cu directoarea, cand au fost inscrierile am fost la secretariat si ne au asigurat ca daca sunt locuri la bilingv il inscrie acolo. Intre timp, el a facut francisation la celalalt colegiu. Si cand a terminat si i s a repartizat clasa era in clasa normala. Ado a fost f dezamagit si ne zicea sa mai mergem o data sa vorbim la scoala.

Noi ne am gandit, hai sa o lasam asa, daca s a decis si nu mai sunt locuri. Macar face franceza intensiv.

Si dupa cateva zile, l a vazut profesoara de germana, diriginta lui L.

„Tu nu esti fratele lui Laura ? “ Si a schimbat clasa la bilingv. Nici nu am stiut initial de ce s a putut, am aflat la sedinta cu parintii la L.

A pierdut si aici putin startul, pt ca avea alti profesori, alte teme. A dat vreo doua teze unde nu s a putut pregati. Semestrul asta nici nu ma uit la note. (desi in evaluare scrie de lipsa de motivatie)

Speram ca la anul sa fie mai bine. [hop]

 

ma duc sa mi fac un ness. 
 

o zi frumoasa  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua. 

Tot week-endul m-am simtit aiurea, parca ma lua o durere de cap, am rezistat stoic fara medicam. Drept urmare am reusit sa ma tai la bucatarie si am un deget invalid.  [fri] Duminica am iesit cu Ale la o plimbare, am reusit sa gasesc strazi si case noi la mine in oras  [fal]  [:-)))] si azi-noapte la 1.00am citeam.  [ph34r]

Am facut sarmalele, le-am pus la congelator, am facut si o portie in plus ptr candva in ianuarie. Am facut si bradul, Ale a stabilit ca vrea rosu+auriu, mie mi se pare cam kitchos, dar nu conteaza, pana la urma arata bine. 

E primul an in care n-am impachetat cadourile de Craciun, le-am pus in plase cadou si gata. Le impachetam individual, puneam fundite etc. Acum chiar n-am chef. Nu stiu ce sa iau ptr maica-mea. Deocamdata i-am luat doar macarons. 

Se pare in 24.12 o sa fim liberi asa ca nu ma stresez cu preparatele in avans. 

Vreau sa fac un cozonac polonez, cu aluat dospit peste noapte in frigider. Tare-s curioasa ce-o iesi. Mai fac un tiramisu si gata. 

Didi maaaaama cate fursecuri ai facut ! Nu te faci vecina si cu mine.  [flo2]

O zi faina sa aveti !  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devo,

ai facut reteta de Linzertorte pe care ai postat o ?
Mie nu prea mi à iesit  [smulgpar] Mi se pare ca trebuie mai multa faina si mai putin zahar. La final a fost prea sfaramacios.

O ora e prea mult, la sfarsit s a cam ars. 
Anyway, ai mei o mananca.

 

N am avut de lucru si am facut si cornulete dupa reteta jamilei. Sunt ok, dar au drojdie, deci nu prea au gust de cornuletze. 
Imi vine maine sa ma duc la brutărie , sa mi iau o tarta. 
Fertig

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...