Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai Coca, ce frumos ! Și cum se imbratiseaza fetele  [il]

 

 

Devo,

 

Episodul sarmale a avut succes sa înțeleg . 
Găsesc mereu varza vidată la turci. Și țin sarmalele in cuptor vreo câteva ore și închid cuptorul și rămân așa pana a doua zi. Și așa e frunza aia fiarta. 
mai nou la fierb in InstantPot. Și merg și așa. Oala asta e dementiala . V- am scris ca am mai luat - o și nepotului și o mai iau odată pt prietena mea de casa noua . 

 

episodulla mine de sarmale e ca le- am făcut doar cu carnete porc . Eu le făceam cu amestec vita porc sau numai vita.

acu am luat carne de porc am tocat - o și am făcut sarmale cu varza românească . Și, la final am avut impresia ca- s Damian, gazda mea din liceu, care făcea o mâncare pe zi. Așa mult timp mi- a luat .

 

Episodul cozonac . Am făcut 6. Doi jumate  am livrat pe 24 seara, ca/ s vecina cu doua prietene. 
dar unul l- am livrat lângă piftie ( și de asta am făcut multă și am dat din ea ) duminica . 
m-am făcut 82 km sa duc cozonacul asta . Am plecat pe la ora 17:00 și la 18:10 eram retur. Dar ploua și am fost numaidecât autobahn și- mi- a fost cam teama . Am luat mașina veche ca pe asta noua nu prea o stăpânesc . 
 

asta cu mașina noua, ieri am reușit performanța sa nu o pot scoate de din garaj. După 5 minute de mestecat la ea, am alergat și am luat - o pe cea veche parcata pe strada. Cred ca vecina mea s- a crucit. 
 

deci ieri am fost la mesaj medical. Ma omoară un umăr . In Octombrie când am fost la fratemiu , mi- a fost frig pe terasa. Mai frate, nu îmi mai simteam mâna și ma durea și in somn. 
am 6 ședințe . 
dar ma duc retur la ortoped in 04.01 ca o prietena mi-a arătat o procedura de “ reparare “ articulații de la medlife. Ea își poate folosi brațul la tenis . Un pistol șmecher . 
 

in rest, drumeții la greu sa plimbam mașina noua . 
pana la urma am scos ieri mașina din garaj . M- a ajutat bărbatul cu indicații și pe seara am scos - o singura . Ideea e ca am prelungitor și nu mai trebuie sa o bag in garaj mereu. Sper. 
ce dileme am și eu [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello vouă. 

Incerc sa-mi fac un plan ptr zilele astea, chiar n-am nici o idee. Mi-am luat liber, asa ca merg la serviciu doar în 4,01. Câteva zile de CO o sa-mi prindă bine. 

Acum mi-am facut o cafea. Nu stiu de unde, ca nu vrea sa spuna, a adus sotul meu o cafea cică din Guatemala, au macinat-o proaspăt cand a cumparat-o si a insistat să o gustam.  Acum sper doar sa dorm la noapte. 

Citesc Sotia secreta/Gil Paul , o ficțiune despre cum Tatiana, 2a fiica Romanov, a reușit să scape cu viață. E faina cartea, bine documentata. 

Apoi am cele cateva carti polițiste românești pe care mi le-am luat de Crăciun. 

Aveti grija de voi.  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am lucrat si eu astazi dar numai de dimineata. Altfel liber pana pe 4 ianuarie. 

 

Judoka, nu mai avem zapada. A fost zloata zilele trecute, ieri au fost 4 grade si un vant de te lua pe sus. Astazi soare stralucitor si -9 grade. Ma cam enerveaza variatiile astea de temperatura. 

 

Am o lene, n-am chef de nimic. Tre' sa gatesc ceva astazi pt ca am terminat ce aveam de mancare si sa fac un plan pentru ceva dulce pentru 31 decembrie. Gateste DH. Nu avem musafiri dar parca vreau ceva dulce special. si usor de facut. Sampania am luat-o. 

 

Dimineata este atat de liniste ca ma dor urechile. Mai ales ca ma trezesc prima, le dau de mancare la pisune dupa care imi beau cafeaua. Sotul apare si el dupa vreo ora-doua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne am relaxat asa. Pe Netflix, e mai vechi filmul.

 

https://www.imdb.com/title/tt1429429/

Prajitura : tiramisu ?

 

De revelion vreau sa fac o prajitura cu foi cumparate sicrema de vanilie / lamaie. Le a luat al meu, eu nu cumpar. 

Mai faceam in copilarie de sarbatori un tort mascota, dar ala e bomba de calorii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce recomandati pe Netflix/Prime/Apple?

 

Otilia, stiu ca tu ai vazut Hamilton cu fetele. L-am vazut si noi (am facut abonament pt o luna la Disney plus numai pentru asta). Mi-a placut foarte mult, inclusiv muzica. DH a comentat ca nu ii place muzica. 

 

Lili, am vazut Imitation Game. genial, genial. E inspirat din realitate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am facut Islere. Wow, wow, ce bune sunt

 

133816735_10157629323065927_375878385227

 

 

Tot azi m-am apucat de cozonacul imbatat. Inca nu m-am hotarat cu ce-l imbat :))).

Maine plec in cautare de burta, ca asta e una din misiunile mele :))). IN rest mai fac o rulada cu foaie de bezea si nuca cu crema de mascarpone si sos de visine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce recomandati pe Netflix/Prime/Apple?

 

 

 

netflix, din ce am vazut recent si mi-au placut

 

drama: kingdom

history: rise of empires: ottoman

 

 

si eu sunt in vacanta ... imi trec zilele cu plimbari, citit, oarece exercitii fizice pe post de fizio, netflix ...

 

azi o zi superba de iarna, frig, zapada peste tot, cer albastru si soare cu dinti. M-am plimbat cam o ora printr-o padurice cu miss Berry.

 

in rest, planuiesc sa termin Never Split the Difference Chris Voss si mai am pe lista pt vacanta asta 

 

the black swan nassim taleb

A peace to end all peace - david fromkin

 

si pentru plimbari/ munca prin casa strecor pe audiobooks Guns Germs and Steel de Jared diamond.

 

vad ce reusesc sa termin ca mai am si de recapitulat o carte despre rail maintenance ca din mijlocul lui Ianuarie iau o pauza de la start-up si o sa merg sa lucrez la o licitatie pt o linie noua de metrou in Tornoto.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello vouă. 

Incerc sa-mi fac un plan ptr zilele astea, chiar n-am nici o idee. Mi-am luat liber, asa ca merg la serviciu doar în 4,01. Câteva zile de CO o sa-mi prindă bine. 

Acum mi-am facut o cafea. Nu stiu de unde, ca nu vrea sa spuna, a adus sotul meu o cafea cică din Guatemala, au macinat-o proaspăt cand a cumparat-o si a insistat să o gustam.  Acum sper doar sa dorm la noapte. 

Citesc Sotia secreta/Gil Paul , o ficțiune despre cum Tatiana, 2a fiica Romanov, a reușit să scape cu viață. E faina cartea, bine documentata. 

Apoi am cele cateva carti polițiste românești pe care mi le-am luat de Crăciun. 

Aveti grija de voi.  [flo2]

 

Vio, am pus cartea in wish list. O sa i-o iau mamei :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...