Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

Buna dimineata, mi-e o foame....  [fri]

Daca va intereseaza elefant, are reducere 50% la multe carti, am facut si eu o comanda azi.  [fri] Aveam cartile in cos la libris si le-am mutat la elefant, am economisit 50%. Me happy. 

 

Ale a mea  [batcap] s-a ars la un deget, s-a gandit ea sa arda o hartie pe margini sa imite ceva vechi. Asta a fost sapt trecuta. M-am enervat si am pus-o sa se doftoriceasca singura, spray de arsuri, cicatidrina si apa oxigenata, ieri o durea degetul si am fost cu ea la dr. A zis ca nu-i nici o problema, dar fiind aproape de unghie i-a dat antibiotic, ptr ca nu se vede ce este sub unghie si sa nu se infecteze.  [batcap]

Am ajuns la concluzia ca orice as face nu o pot pazi 100% .  [:(]  [:(]

 

Cred ca in week-end-ul asta adun decoratiunile, desi ai mei nu vor sa scoatem bradul inca, poate bradul mai ramane vreo sapt. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oh Vio imi pare rau pt arsura lu Alex. Asta e, se mai intampla ... Cum spui tu, nu-i putem feri de tot.

Noi bradu l-am scos dupa Craciun. Se lasase ff tare. Mai avem decoratiunile. Ma gandeam sa le scot week endu asta, dar nu stiu, ca suntem cam ocupati: sambata dimineata activitati, dupa amiaza Eva merge la o aniversare si eu si Maya profitam sa fecem un mic shopping. Duminica suntem invitati la mosicala pranz si gata week endu.

Maya saptamana viitoare are plin de evaluari asa ca mai avem si de invatat :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Eu incerc sa ma mentin pe linia de plutire cu toate cele. Fetele mici merg la scoala zi de zi. Cea mare are si zile acasa. Suntem pe scenariu rosu. La sala nu pot merge ca este inchisa. Afara nu ies la plimbare ca a fost frig de tot. La magazine rar. In schimb am mult de lucru.

 

Noi inca avem bradul. E de plastic. Cred ca il scoatem pana la sfarsitul lunii. Dar draperiile rosii si pernele le mai tin.

 

Dana, voi nu luati carti de la biblioteca? vad ca tot comanzi, nu te joci. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am ajuns la concluzia ca orice as face nu o pot pazi 100% .  [:(]  [:(]

 

Auch , da , asa e.

Noi avem la scoala cazuri de julituri, degete date peste cap, cu supraveghetorii de fata. 

La prietena mea, i a facut fi su curat in baie, folosind toata sticla de clor. Ce aburi or fi fost acolo. 

Sau al meu pusti a avut 3-4 colegi veniti si au facut sesiune de tuns in casa  [fri]

 

Mai pastrez bradul si week end ul asta. La cat de frumos a nins. Plus ca nu am nici un chef de curatenia de dupa.  [soricel]

 

un week frumos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, la voi incepe scoala ? 

 

Oh, acum am vazut intrebarea. Scuze.

 

Au inceput toate si scoala normala si scoala de cultura. Dar s-au cam bajbait cu masurile.

 

Cea mare a fost la scoala de cultura luni la chitara, la arte plastice digital ca era un grup. Deci a apucat sa mearga fizic acolo. De marti s-au razgandit. Scoala normala nu a avut luni. Dupa care marti a fost la scoala ei si de fapt fac cursuri in anumite zile la un hotel. Ca sa ii disperseze. Fuse doua zile acasa, azi la scoala.

Cele mici la scoala zi de zi. Doar ca au redus putin programul si au avut o zi afara in frig mare dar cu soare orbitor. Cea mijlocie a fost toata ziua prin padure, au facut grill la un lac. Prevad ca vor fi multe zile asa cu fetele in excursii in antura. Ii tin afara mult ca sa reduca riscul de a lua corona.

Cea mijlocie a avut miercuri pian cu profesoara in persoana, dar vioara va face digital azi, orchestra e anulata saptamana aceasta.

 

In concluzie o mare brambureala...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma mai framanta ceva,

scriu ca nu am cui sa ma plang.

 

Prietena mea cea buna trebuie sa vinda casa. Locuieste in canada.

Io sunt de parere ca e o perioada f proasta, casa ei e mare (zece camere) , veche din anii saizeci. Cred ca nu o sa se vanda usor.

 

Subsolul il are neamenajat si balamuc si dezordine in casa non stop. Copii sunt mici, ajutor nu are, iar eu de la distanta nu pot sa fac nimic.  [fri]

Nu stiu cum pot ajuta.

 

In alta ordine de idei, fostul proprietar refuza sa ne dea cautiunea. De smecher.

Elkia, sfaturi ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar ca brambureala

 

Cam ca la noi, eu sunt multumita ca francezii au scoala deschisa. Toate activitatille extra sunt anulate, in schimb. Ne descurcam noi cumva.

 

Ah serios? Sunteti ecarlati si de aia? La noi s-au deschis inainte de vacanta.

Cred insa ca skiul din februarie e mort.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt, nu avem decat judo la francezi. Ultima oara facusera antrenament in aer liber. 

Putem merge la biblioteca. 

Cu ski ul, tot asa in februarie, pregatim documentele, dar suta la suta nu se stie. In functie de cum evolueaza situatia

 

Piscina si alergarea sunt la nemti , deci anulate. pianul e on line. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, si la noi au lasat bibliotecile deschise acum.

Adevarul e ca a fost o masura cam stupida. Acolo nu e trafic si oamenii au ceva placut de facut. Se pot rezerva cartile si le gasesti direct pe raft puse pentru tine. Le iei, scanezi si iesi. Iar la livrare se pot pune intr-o nisa in exteriorul cladirii. Mai nou si cartile stau in carantina. Nu se pot da altcuiva imediat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...