Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Coca, si la noi au fost peste we articole pe o tema similara. Patinoarul este inchis pentru ca au decis sa inchida toate activitatile la interior. La patinoar limitasera numarul de persoane si e un spatiu urias ca au si pereti de catarat acolo si pista de patinaj viteza sau de hochei, de curling.

Eh, destul de aproape de patinoar este un lac care a inghetat. Acolo s-au strans foarte multi sa patineze. Logic, nu. La interior era inchis dar acolo era buna gheata.

Politia nu intervine in astfel de situatii desi distanta clar nu s-a pastrat.

In concluzie anumite masuri chiar nu functioneaza... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, ca sunt oameni in aer liber care fac sport e ok. E naspa in aglomeratii la interior.

La noi sunt inchise pistele de ski pentru ca spitalele din regiume sunt pline cu pacienti covid si nu ar putea sa primeasca accidentele de ski .... Nordic poti sa faci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, cred ca nici aglomeratiile in aer liber nu sunt ok. La fel si la noi, partiile inchise, dar nordic e ok. crec ca sunt inchise din cauza ca locurile de munca ne-esentiale sunt inchise (de ex dealul nostru mic de ski are 600 de angajati)

 

in alta ordine de idei, am vazut ieri ca in canada in premiera o familie a depus plangere  la RCMP pt a declansa investigatie criminala in urma decesului de covid al tatalui de familie ... se pare ca la firma respectiva (facilitate de procesare a carnii) au avut cea mai mare epidemie in randul angajatilor din Canada. Nu se acorca concediu medical platit (aici prin lege nu exista decat vreo 2 zile or so de concediu medical platit) si mai mult angajatii primeau bonus semnificativ pt cei cu minimum wage daca nu aveau absente pe o anumita perioada. Asa ca o gramada s-au dus cu Covid la munca ... incusiv persoana care mai apoi a murit.

 

s-a extins si la noi scoala online pt clasele elementare (1-8) cel putin pana la sfarsitul lunii.

 

asa ca suntem toti acasa, ne scolim sau lucram de zor. la mine la munca se merge in continuare, doar cativa angajati de prin alte orase stateau acasa, dar acum ca ma pregatesc de job nou oricum, am zis ca nu are sens sa mai mai ametesc 2 saptamani... lucrez direct de acasa. la jobul nou va fi obligatoriu munca de acasa.

 

sala de muay thai a reinceput lectiile pe zoom! nu pot sa va descriu ce stare psihica buna am avut ieri dupa prima ora de antrenament (am fost fericita!!!) ... nu am mai facut Muay Thai din septembrie, cand am decis ca nu prea e safe sa fac un sport atat de intensiv intr-un spatiu inchis cu alte 8 persoane. desi, ma bucur tare pt ei, gymul nu a avut nici un singur caz de covid.

 

gata tre' sa plec, ora 7, am patile de luat, copii de trezit hranit, inceput activitati.

 

o zi buna sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ce zici, dar cred ca Romania e singura tara in care scolile sunt inchise de 10 luni, in timp ce restaurantele (care sunt locuri confirmate de transmitere de virusului sunt deschise). Pana acum nu s-au vazut focare in scoli. 

Si mall urile.  [batcap] Si avem promotii la magazine.

 

Cu scoala, dupa ce a fost reformata in valuri si era situatia care era, sa nu uitam de Abramburica, au gestionat tare prost situatia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ski e in aer liber, dar conteaza mult si locatia, sunt unele mai familiale,  la altele se duc multi pt distractie. La austrieci e plin de baruri apres ski in aer liber, direct de pe pista la bar. 
Pe de alta parte, totul interzis, oamenii cauta o modalitate sa evadeze, partiile de ski din elvetia au o gramada de ausrieci acum, iar astia nu se duc la elvetieni de obicei pt ca e f scump si le au pe ale lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi s-au inchis pationarele interioare si piscinele, care au fost deschise pana pe 10 ianuarie, cu rezervare si limitarea numarului de persoane.

In exterior suntem chiar incurajati sa mergem sa schiem, patinam, dar numai cu membrii familiei imediate si cu masuri de distantare.

 

Scolile primare s-au redeschis luni, cele secundare lunea viitoare, celelalte nivele raman online.

 

Guvernul a declarat ca deschiderea scolilor este un risc calculat si asumat. Nu as zice ca nu au fost focare in scoli, un  numar de ordinul miilor au avut cazuri de covid si vor avea probabil in continuare. Dar intr-adevar nu au fost focare masive, au fost doar anumite clase inchise cate doua saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, salutare,

 

tema scaune: imi trebuiesc 12 cel putin . mai am pliante, mai am de camping. daca imi vin 2 familii cu 2 copii in vizita s-au umplut. dar am uneori intalniri cu prieteni sau cu vecini cand i-am rugat sa vina cu scaunul de acasa. pt ca am folosit inclusiv scaunele de la birou si nu mi-au ajuns. si masa e de 12 persoane.

 

dar, am amanat. pt ca vroiam sa iau cate unul de la 3 magazine si sa le returnez si sa cumpar si s-ar putea sa nu mai gasesc 11 pe stoc.  nu am nervi.

trag aer in piep ca asta nu e problema, momentan doar o persoana poate veni in vizita.

 

la noi ieri au facut cursuri normale. a mers. inclusiv sport. cand am auzit am ras, dar am primit niste priviri ucigatoare  [fri]

ai mei dupa ore ies afara. primul cu prietena, al doilea cu tatal, care lucreaza de acasa si vrea sa iasa din casa.

 

La servici e dupa vorba tatalui meu (dupa ce e urata si sluta o mai cheama si Rada) so, dupa ce ca corona ne-a dat peste cap etc si lucram cate 2 max in birou de 17 persoane  clima nu merge si ne-a trimis in HO [alcool] .

 

eu sunt la servici, pt ca vin la masaj si trebuia sa vizitez ortopedul. Mda, umarul. am primit noi sedinte la masaj si in 25.01 am termin. puteam sa il iau si azi terminul dar era musai sa fie de la 12, in pauza de masa. in plus la mine au mers mereu terapiile de masaj.

 

J, uite cum s-au mobilizat

 

 


Der Gesamtelternbeirat der Stadt Mannheim (GEB) hat eine kurze Umfrage für die Mannheimer Schulen erstellt, ganz einfach und schnell zu beantworten:

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...