Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi cred ca o sa dam bacul la Balet :)))). Tot rad de Maya cu asta.

 

Maya e f ambitioasa. Ea are stacheta f sus, vrea sa fie prima. Pana anul asta nu i-a reusit, ca o are pe prietena ei clar mai inteligenta. Numai ca anul asta face ff mult sport si nu mai reuseste sa tina ritmul. Deci Maya e la cotitura  [:-)))]  [:-)))]

 

In partea opusa, o am pe Eva: mult mai inteligenta ca Maya, dar mult mai miserupista. Anul trecut imi zicea : eu nu vreau sa fiu prima, vreau sa fiu fericita. Anul asta au mai crescut si e intr-un colectiv f bun unde incepe sa se vada competitia.

[flo2]  parca vorbesti despre copiii mei. Si eu am una f ambitioasa si unul care vrea sa fie fericit  [:-)))] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil dar adevarat, e penurie mondiala de piane :))). LA sf lu decembrie am fost sa vedem. Noi credeam ca o sa venim cu el sub brat acasa [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .

Ei bine nu. Deja in Lyon a mai ramas un singur magazin :(( si asta ne-a zis ca cererea e asa de mare, ca e coada . Fabricile nu reusesc sa faca fata din cauza pandemiei.

Il vom avea in martie/aprilie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreti sa luati? Pianina sau electronic? 

 

Electronic, dar unu care se apropie cat mai mult de pianina :). Pianina e muuult mai scumpa si mai encombranta. 

Avem unu de incepatori, luat acum multi ani care si-a facut f bine treaba. Maya a aratat in ultimul timp ca merita o investitie intr-un pian mai bun :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca,

 

sa stapaniti sanatosi npul intrument. 

 

daaa, sunteti alta liga.  [flo2]

ai mei nu au ajuns sa cante fara note in fata, nici macar la auditiile de Craciun sau alte aparitii solo. 

si nici la scoala lor nu sunt copii care la pian sa cante fara note asa minute in sir. Bravo voua. Copila voastra chiar e talentata

 

Edit: noi cand am luat intrumentele, pt ca e o investitie deloc mica am mers pe mana profilor lor, care au stiut exact de ce intrument aveau nevoie, ca noi, parintii nu stim cate clape, ce butoane are nevoie copilul. Clarinetul l-am luat la mana a doua, de la un fost elev de-al profului si a costat 900e

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...