Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

Trec sa va salut, inca n-am terminat cu notele si examenele. 

(e mult mai comod sa corectez pe hirtie). 

 

Nimic de semnalat la mine, decit ca ninge aproape la 2 zile, mai mult sau mai putin, zapada nu s-a topit de la Craciun incoace. 

 

Va pup pe toate si aveti grija de voi.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mik, o sa prinzi viteza si digital  [flo2]

Eu acum verific doar electronic. Si a devenit chiar mai rapid.

Ce programe folosesti? primesti word/pdf?

 

Rindul asta am cerut un .pdf . Asta primavara aveam si poze de foi. :)

E destul de mult de munca cu deschis fichierul, adnotat, cumulat puncte, pus nota finala intr-un tabel, cite o sauvegarda la fiecare 3 minute, etc.

Lucrez cu 2 ecrane si o tableta tactila sa pot scrie 'de mâna' pe fiecare lucrare. Plus defilat pagini, inainte si inapoi. 

Cu stiloul rosu mi se pare mai usor. :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesant articolul Otilia , dar eu nu sunt de acord chiar cu tot ce scrie pe-acolo.  [:-)))] Nimic nou, nu-i asa ? O sa-l mai puric ceva, sa ma lamuresc. 

 

De fapt, voiam sa va spun  [fri] , ca tocmai m-au sunat de la primarie sa ma duc dupa BI.  Pana la urma sunt eficienti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mvai dar cum iti permiti sa contesti ce zice Lowy Institute.

Eu sunt de acord cu multe din observatiile lor. Norvegia a fost la inceput pe locul 4 in lume ca numar de cazuri. S-au descurcat destul de bine pana acum. Iar in articol sunt punctati destul de bine anumiti factori.

Imi place ca poti compara tari.

post-11723-0-95960600-1611837066_thumb.jpg

post-11723-0-95960600-1611837066_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin, pt schimbare carte identitate sunt necesare acte autentificate la notar? Ce fel de acte?

Eu mi-am schimbat CI acum 5 ani si ceva, in vara 2015, in Bucuresti, pt schimbarea domiciliu si in afara de actul de vanzare cumparare (ala da, era deja autentificat la notar, cand am cumparat apartamentul), un formular de completat, vechiul CI + poza facuta la ei, nu mi-a mai cerut nimic. Si am fost la sectia de politie la care sunt arondata, ei aau si evidenta populatiei. Dar probabil difera de la o localitate la alta. 

La mine ninge iar. Si frig, frig. 

Ieri am fost sa-mi schimb buletinul, ma programasem frumos on-line. Am zis, wow, se digitalizeaza primaria. Da de unde ! m-a trecut tanti aia in vreo 3 registre, a completat tot felul de formulare si m-am certat cu ea o gramada ca hartiile autentificate la notar cu care mi-am facut vechiul BI nu mai sunt cerute, vor altele.  [batcap] Azi dimi se duce sotul meu cu o hartie aprobata tot de primarie  [batcap] , semnata de primar  [batcap] , care sa confirme adresa.    Gizzz. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin, pt schimbare carte identitate sunt necesare acte autentificate la notar? Ce fel de acte?

Eu mi-am schimbat CI acum 5 ani si ceva, in vara 2015, in Bucuresti, pt schimbarea domiciliu si in afara de actul de vanzare cumparare (ala da, era deja autentificat la notar, cand am cumparat apartamentul), un formular de completat, vechiul CI + poza facuta la ei, nu mi-a mai cerut nimic. Si am fost la sectia de politie la care sunt arondata, ei aau si evidenta populatiei. Dar probabil difera de la o localitate la alta. 

 

Da,plus certificatele nastere al meu si-al lui Ale, plus certificatul de casatorie, copie si original, plus cartea de alegator pe care am predat-o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici nu am carte de alegator... am avut la CI-ul precedent, acum din 2015 nu mai am. Oricum nu am folosit niciodata cartea aia de alegator, doar buletinul mi-a trebuit la alegeri, cu aplicarea acelui autocolant.

Eu stiam de documentele enumerate de tine, in original si copie, nu copii legalizate la notar. Ei se uita pe copii, sa fie conforme cu originalul, pe care apoi ti-l inapoieaza, raman ei cu copiile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...