Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

Ale are acum 160cm, dar nu cred ca mai creste ( prea mult). Nici noi nu suntem foarte înalți. Eu am 162. 

Dacă Maya nu are CM încă, mai are șanse să se înalțe.  

Ale are 36 la picior, dar la ghete/adidași ii iau 37. Si astea trebuie probate ptr ca are piciorul îngust. 

Eu pot sa-mi iau pantofi si de pe net, mi-au fost buni. 

 

Din pacate are, deci de aia nu cred ma mai creste. Noi suntem inalti :(((((, seamana cu soacra-mea :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi fetele au 1,62/ 1,63 m... Eu am aproape 1.70 (1.69 mai exact). Nu stiu cat si daca mai cresc, poate cativa cm si e ok. Daca nu, iar e ok.

Eu am fost traumatizata cativa ani cu inaltimea cand eram la scoala. Am crescut fff mult in copilarie, am acum inaltimea pe care o aveam o clasa a 4-a, poate 1-2 cm mai mult acum. Cresteam ca din apa si nu ma mai opream. Eram cu 1-2 capete peste ceilalti din clasa, ma simteam ca un urias.... Cine nu ma cunostea pe la scoala, ma intreba daca sunt repetenta, nu stiu, pt mine a fost groaznic sa fiu asa mare, inalta, radeau toti de mine. Ulterior staturile s-au uniformizat, in a doua jumatate a gimnaziului. Plus ca din cauza cresterii prea timpurii, din cauza ca oasele erau inca fragile, dar inalte, am avut vesnic tendinte de cocosare, cu umerii aplecatti spre fata. Fiind si slaba, asta a accentuat.

 

In fine, si fetele au fost inalte la scoala, dar parca nu excesiv, asa ca mine. Plus ca parca si generatia lor are copii mai inalti parca. Adica la ele in clasa erau cam jumi-juma, inalti vs mai mici de statura. Plus ca au facut ceva mai mult sport decat am facut eu, si asta le-a ajutat la intarirea musculaturii spatelui si nu au avut tendinte de cocosare (ma temeam, de asta mi-am si dorit sa faca sport, in cazul meu, a lipsit - adica am facut ceva sport, miscare, dar probabil nu suficient si constant).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Romania si romancutelor/romanilor!

 

Sunt prinsa rau cu jobul dar am intrat pe fuga sa va salut.

 

Mijlocia mea aproape ma ajunge la inaltime adica 1.6m. Acusica face 12 ani si poarta cam 38 la picior. E prima iarna cand m-a depasit si pe mine dar si pe sora mai mare. Eu sper ca mai creste in inaltime. Macar cat mine sa creasca. Si asa cea mica e pricajita rau. Cea mare ma depaseste putin.

Mcoca, cum sta cu vitamina D3? Ii dai calciu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zicese ca vitD are nevoie de Ca sa se fixeze. 

Eu i-am dat vitD lui Ale pana la 6ani constant, acum cand imi amintesc. 

 

Noi am venit de la coafor înghețate bocna.

La noi e foarte, foarte frig, iar la coafor s-a stricat centrala, era instalatorul acolo. Eu voiam să mă si vopsesc dar fara apa calda pauza. 

 

Ne-am oprit si pe la sora-mea care ne-a dat plăcintă cu vișine, branzoici si cornuri cu ciocolată. Răsfăț. 

 

Acum le-am dat tema sa-mi spuna ce sa le gătesc. Ieri am facut o tocăniță de pui cu carnati picant si am mancat-o cu mamaliguta, azi cu pireu. Si iar trebuie ceva pregătit. 

 

La multi ani de ziua României ! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio cata rasfatuuu. Balesc aici la atatea bunatati.

Si la noi e ff frig. Sper sa ninga si la munte ca nu pic de zapada nici la inaltime. Nu ne lasa la ski, dar macar vrem sa mergem undeva la zapada sa ne dam cu sania si sa facem drumetii prin zapada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Trec sa va mai scriu una-alta. Am mult de lucru la job, studentii la distanta, la birou ma duc doua zile pe saptamina. Copila are ore la liceu tot timpul, cel mare are practica la spital, acum in geriatrie transformata in geriatrie-covid si de pe o zi pe alta tot dispar pacientii. 

 

La noi a dat si zapada pe aici de ieri dimineata, insa nu multa. 

 

 

Eu nu ma mai ingrijorez daca ar creste copiii prea mult sau prea putin, din moment ce sunt sanatosi, totul e OK. Norma, toata lumea ma depaseste la inaltime (1,58 cu 36 la pantofi). Fiica-mea cind are nevoie sa bulendre mai neobisnuite cauta la mine in dulap. :) In rest, ea nu a depasit starea de blugi slim si tricouri. Asta este. 

 

Aveti mare grija de joi cu bestia asta de virus. 

 

Va trimit ceai cald si foc din soba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata voua  [cit]   [ninge]   Nu ninge inca, dar e friiiiiiig. 

Mik  [flo2] ma bucur sa te vad, si pe Devo din umbra.  [flo2] J, Aqai, Lili, Mcoca, Didi, Monica  [flo2]

Sper ca sunteti bine cu toatele. 

I-am luat ieri haina de iarna lui Ale, marimea L de la femei.  [fal]  [batcap]

Si a trebuit sa-i schimb si ochelarii ca le-a rupt un brat.  [smulgpar]

Oricum in decembrie n-am reusit niciodata sa fiu econoama, nu-mi iese in luna asta.  [fri]

O zi faina.  [flo2]   

edit. Otilia  [pace]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...