Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

J  [batcap] Cunosc genul.  [smulgpar] 

Cand m-am apucat si eu de "curatenie in stilul asta" s-a crizat ca i-am aruncat lucruri si i-am cerut sa-mi spuna ce anume. Binenteles ca n-a putut numi nimic clar. De atunci sunt in elementul meu.  [:-)))]

 

edit. dar da, mobila n-as putea arunca de una singura ptr ca n-as putea-o muta. Oricum, noi garaj nu avem, ce bine! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Judoka, da, am luat cadou :). Azi. Am luat un board game.

Sunteti norocosi cu tabara de ski. La noi nici activitatile extrascolare nu se tin (in afara de engleza, ce sa mai spun de tabere). Din pacate, cu cazurile care tot urca saptamana asta nu cred ca pupam zapada ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, acusica e ziua fetei tale. Cum te-ai pregatit?

 

Noi ieri am serbat mijlocia. Am facut impreuna cu ea un tort cu blat de bezea din 4 albusuri cu migdale macinate si deasupra inghetata din frisca si galbenusurile de la oua, plus bucati de ciocolata Daim. Iese o bunatate.

Dar nu aveam cadou pentru ea. Adica a comandat sotul patine si protectii dar simteam ca mai trebuie ceva. Din fericire, am avut inspiratia sa ii fac programare la tuns inainte de ora ei la de pian. Mi-am luat jumatate de zi libera, am venit acasa mai devreme. A venit si cea mare mai devreme. Asa ca am mancat toti impreuna Taco la cererea ei. Dupa aceaa tortul si fuga la tuns. Asa i-a placut ca i-a spalat parul, a tuns-o, i-a facut bucle, cateva poze. A primit complimente de la profesoara de pian si un cadou dragut, ceva carioci de prin Japonia cu care scrie mai caligrafic. Cica este studenta ei favorita  [:I] . Dupa aceea am mers la librarie si numai bine ca tocmai ii venisera doua carti rezervate. Si la sfarsit am mers la un magazin unde si-a gasit o bluzita draguta. Ah, si la cel de langa niste sosete calduroase de craciun cu un pinguin. 

Asa mult i-a placut ziua ei in felul acesta. A zis  ca mai vrea.

 

Acum sa vad cum scot camasa cu cea mare. Are ziua vineri si are concert de chitara la care parintii nu pot participa. Poate o scot si pe ea in oras dupa concert. Nu stiu ce sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ptr mijlocia ta !  [deziuata]   Cati ani a implinit ? 

 

 

Da, luni e ziua ei.

I-am comandat un tort la cofetarie si il ridicam sambata, sarbatorim 3zile la rand.  [:-)))] Nu facem petrecere, noi suntem inca in carantina, dar o sa mergem sa ducem tort la sora-mea, la bunice, etc. 

Ii dau cartile cu Enola Holmes si o perie electrica ptr par, am furat ideea de la Mcoca.  [flo2] 

Si cam atat, ptr ca si asa m-a uscat de bani luna asta.

O sa gatesc ce vrea ea si mai vedem.

A zis sa nu-mi iau zi libera  [fal] , dar cred ca-mi iau totusi ( si asa mai am zile CO ) poate mai fac ceva cumparaturi / alimente ptr Craciun. 

 

edit. 

acum povesteste colega de birou

- in satul fratelui ei seful de comisie de la alegeri a avut covid si s-a dus la votari, a stat in sala aia tot timpul.

- fratele colegei mele are covid, baiatul lui a stat cu el cateva zile, apoi a plecat la bunicul lui ca se plictiseste, acum vine inapoi la ta-su cu masina cu cineva  [fal] .

- vecinul care are si el covid asteapta pe cineva acasa sa vanda porcul.  [batcap]

 

Si sa ne mai miram ca suntem in carantina iar si iar ?!?!

Nu vor la doctor nici unii, se trateaza dupa ureche si dupa net si le vine x si y in vizita ! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mijlocia mea a implinit 12 ani. Aproape m-a ajuns la inaltime. Ieri a mers cu tocuri si de abia mai putea dupa o ora. Asa ca am schimbat incaltarile intre noi. Si m-a pus seara sa ii fac masaj. Dar nah, i-a placut ca era ea mai inalta  [:I]

Cea mare face 16  [:D]

 

Si pe mine ma tenteaza o perie elctrica sau un ondulator. Dar am deja una acasa care e cam incomod de folosit si ocupa loc mult. Cred ca ii cer parerea coafezei sa nu mai facem cumparaturi aiurea.

 

Ah, si ea va primi ceva aparat dentar in ianuarie. Al nu stiu catelea. Plus ochelari noi in curand. Pe cheltuiala noastra. Pana acum a avut ceva reducere de la stat. Bine ca a stagnat miopia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, la multi ani fetei tale!!!! Wow deja tocuri :). Maya inca nu a cerut din astea.

Super faina aniversare a avut. Cand cresc vor si chestii din astea de suflet. Si Maya a dorit acum 2 ani o zi cu mine.

Ale mele sunt tare geloase una pe alta pt timp cu mine. A mica e de groaza. Daca vreau sa fac ceva cu Maya crede ca pe ea nu o mai iubesc. Isi ia o figura din aia de caine batut.

 

Si Maya si-a luat un ondulator no name cu care isi face parul din cand in cand. Daca imi spunea ii luam ceva ca lumea ....

 

Vio, i-am dat Mayei de mos Anne of green gables. Vaai cat i-a placut. In 2 zile a fost gata. O sa-i iau si celelalte volume, dar astept sa iasa editia asta noua (care e ff frumoasa, dar au scos numai primul vol). Am luat si Micutele doamne.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale petrece destul timp cu mama-sa  [:-)))] , poate chiar prea mult.  [fri]

Nu avem Anne... , trebuie sa ma uit, Micutele doamne le avem, le-a citit.

Acum ma lupt cu ea cu lecturile suplimentare, am negociat 1 carte ce vrea ea si 1 carte de-astalalta.  [fri]

 

Unde sa reclam ? Nici nu stiu unde. Desi seful sectiei de votare imi sta pe creier.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...