Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recomandare robot bucatarie


mianda

Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mianda, poate i-ar fi de ajutor o răzătoare manuala, poate toca/razui o cantitate mai mare de legume, când are timp, și pune la congelator în pachetele de o porție. https://carrefour.ro/produse/razatoare-multifunctionala-9-piese-autentic-nicer-dicer-plus-1179-tkg-370

 

Multumesc, dar nu asta caut. E vorba de mancare pentru bebelusi, deci este exclusa congelarea.

 

Pana la urma am comandat chestia aia de maruntit pe care v-am prezentat-o in linkul de pe Amazon. E cea mai practica pentru ceea ce are nevoie prietena mea si are si vasul din sticla. Daca n-o fi buna nu-i bai, nici nu costa asa mult.

Multumesc tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, dar nu asta caut. E vorba de mancare pentru bebelusi, deci este exclusa congelarea.

 

Pana la urma am comandat chestia aia de maruntit pe care v-am prezentat-o in linkul de pe Amazon. E cea mai practica pentru ceea ce are nevoie prietena mea si are si vasul din sticla. Daca n-o fi buna nu-i bai, nici nu costa asa mult.

Multumesc tuturor!

 

Da, asta e mai potrivita. Am si eu asa si e potrivita ptr tocat cruditati, inclusiv cant mici de carne. Si este si usor de folosit. 

Cel vertical e mai bun ptr chestii fierte deja. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, mersi, ce repede faci o salata boeuf asa  [:)]  Nu am vazut pe aici si vad ca nu au Norvegia in lista de tari.

Aseara am comandat Braunul de care ziceam. Acela e bun pentru supe creme, smoothie, frisca o cantitate mai mica sau un albus batut spuma. Pe precedentul l-am ars la un humus dar acesta are motor mai puternic. Azi il ridicam.

Am un Kenwwod mare pe blatul de bucatarie si nu mai am loc de alt robot. Faza e ca nici Kenwoodul nu il folosim prea mult. E pentru cantitati mai mari. Nu merge sa bat un albus sau 200 ml de frisca. Dar are multe site si accesorii. Sincer, nici nu le-am folosit pe toate pana acum  [:I]

 

Mianda, pentru cantitati mici eu zic ca e potrivit. Se spala la masina de vase sau doar se clateste sub jet de apa?

 

Ma face nostalgica subiectul acesta. Ce simpla era viata cand aveam un singur copil si doar cateva legume de tocat  [:D]

Acum gatesc la oale de 5l si 10l.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...