Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

 

Am 5 scheme/retete de tratament primite pe whattsapp de la prietenii mei. Din niciuna nu lipseste azitroxul, prednisonul, anticoagulantul.

 

si eu am colectat si completat scheme, si mi-am facut si ceva provizii - insa mai normale, ca sa zic asa, fara prednison si anticoagulant. chiar sper sa nu se joace careva cu asa ceva acasa.

 

azitromicina, daca reusesc sa fac rost de ea, o sa-mi iau, insa in caz de ceva n-o s-o iau decat daca voi considera eu ca e nevoie. nu stiu cine a decis ca stimuleaza imunitatea, prospectul ei nu spune asa ceva si n-am auzit pana acum de imunitate stimulata de macrolide.

 

asta va fi o problema dupa ce trece covid-ul - rezistenta la aceasta clasa de antibiotice. dar na, s-or inventa altele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daniela, ai pus linkul cu prajitura. De acolo m-am inspirat.

Viv, stii cum e cu lumea care vorbeste!

Roli, sper ca sunteti bine.

Sa ma confesez aici... am fost ieri super ocupata la serv. Nu am avut timp nici sa imi fac o cafea, nu mai zic sa mananc. Si in mijloc de meeting copiii imi zic sa ii duc la tenis ca altfel intarzie. Asa ca, cu mtg pe telefon ma urc in masina. Va dati seama ca atentia mea era spre zero. Copiii nu mai veneau, se auzeau certuri din casa (Nich nu isi gasea pantalonii de tenis si vinovata as fi fost eu???), Deci, dau sa ies din carport, si aud o haraiala...Clar ca facusem ceva nasol cu masina. Nici nu stiam daca sa merg inainte sau inapoi. Anyway... ma dau jos, si am rupt o scandura din carport cu masina. Norocul meu, ca la masina, am sters-o si nu se vede nimc... Asa ca, hotarasc sa nu ii destainui sotului nimic caci nu aveam chef sa ma boscorodesca, As a backup plan la-m mituit pe Thomas sa zica ca a cazut cu bicicleta :))))...Aseara a si observat si nu isi explica ce s-a putut intampla...Il las sa mai fiarba...apoi ii spun :)))

Altfel, nimic special, copiii acasa, parintii acasa, eu acasa, iar de vineri ramane si sotul acasa!. Prevad o nebunie totala :))) Eu voi fi exilata/upgradata la etaj :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am colectat si completat scheme, si mi-am facut si ceva provizii - insa mai normale, ca sa zic asa, fara prednison si anticoagulant. chiar sper sa nu se joace careva cu asa ceva acasa.

 

azitromicina, daca reusesc sa fac rost de ea, o sa-mi iau, insa in caz de ceva n-o s-o iau decat daca voi considera eu ca e nevoie. nu stiu cine a decis ca stimuleaza imunitatea, prospectul ei nu spune asa ceva si n-am auzit pana acum de imunitate stimulata de macrolide.

 

asta va fi o problema dupa ce trece covid-ul - rezistenta la aceasta clasa de antibiotice. dar na, s-or inventa altele.

Am citit pe la OMS atunci la ineput, a vorbit, nu stiu ce profesor la televizor. era ceva referitor la proprietati in stimulare imuna si ceva proprietati antiinflamatoare legate de parenchimul pulmonar, ceva de genul asta, nu mai tin minte exact.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, ma bucur ca ai un diagnostic. Si se potriveste cu problemele pe care le-ai avut cu tiroida. Sper ca incet, incet sa isi revina. Daca ar fi sa mai iei prednison pentru umar ai mai face-o? Intreb pentru ca soru-mea ii prescrie mamei prednison la greu pentru problemele ei cu coloana, cu dureri oase.

 

Hmmmm, nu văd legătura cu problema cu tiroida, poți te rog sa detaliezi? 
 

Nu, nu as lua Pt umăr prednison, dar nici nu s-a pus problema, nu cred ca ajuta. Cât am luat prednison nu am putut merge la job, m-a afectat enorm de mult. Eram o leguma. Dar poate Pt cei in vârsta e altfel, ei nu au de muncit, de făcut, de îngrijit. 
 

Si azi ma simt ciudat, e prima data când am amețit și mi s-a făcut rău, de foarte multă vreme. Nu știu dacă e coincidenta cu injecția primită ieri, sau e chiar de la efectul cortizonului. Durerea încă nu a trecut. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...