Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ma tot intreb, oamenii care nu vor sa poarte masca, care fenteaza autoritatile, se aduna in grupuri mari, dau de virus? Sau doar oameni care se feresc, respecte regulile, dar il iau din intamplare? Ca eu tot ce am auzit, de oameni care au sau au avut de a face cu virusul asta, sunt oameni care erau atenti, oameni de bun simt, care au inteles cum e cu masurile astea.

Am impresia ca cei contestatari nici nu patesc nimic... radeam amar cu cineva, ziceam ca nesimtirea pare a fi un antidot f bun contra covid...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, spune-i vecinei care te tot întreabă, ca e foarte posibil ca CCS sa fi luat de la dentist. Chiar dacă n-o fi adevărat, e plauzibil, presupun ca doar acolo a stat CCS fără masca și gura larg deschisa, lipsit așadar de protecție fata de microbii din cabinet. Nu toți pacienții sunt cinstiți când completează chestionarul covid înainte de a intra la consultatie/tratament, o fi fost vreunul care a mințit cu bună știință în chestionar, sau poate era asimptomatic dar contagios. Poate nici la cabinet nu s-au respectat regulile privind distanta între programările pacienților, sau nu s-a făcut corect/complet dezinfectarea cabinetului, etc.

Sunt mulți de poate în ecuație, însă dacă asa poți sa scapi de acea întrebare zilnica, de ce nu? Pisalogeala era tot ce-ți mai lipsea, zău asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma intriga faptul ca acea vecina suna constant sa intrebe acelasi lucru. Adica scopul e precis, nu ca si cand te intalnesc intamplator pe strada.  [fri] Chiar nu-si avea locul asa ceva, din pacate faptul e consumat, conteaza acum refacerea, iar doamna aceea daca e ok, sa aiba grija in continuare cu masurile de protectie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu. 

Insa sunt destule femei care inca mai cred ca sunt inferioare barbatului, care accepta abuzuri crezand ca asa e normal, pt care conteaza mult gura lumii "nu conteaza ca te mai si bate din cand in cand, dar nu te desparti, pastreaza familia" etc.

Iar femeile din AUR sunt convinsa ca nu aplica pe propria piele doctrina... 

Nu prea o vad pe dna Sosoaca plecand capul in fata unui barbat :)))

Eu nu pricep cum o femeie poate adera la o asemenea doctrină.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...