Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

am avut un week-end relaxant, Mos Craciun a venit deja de la niste prietene (printre altele un calorifer electric, cadou tare apreciat in Bucurestiul zilelor noastre [:)] )

 

am un teanc de carti necitite, nu stiu cand o sa apuc (nu mai vorbesc de cele electronice); acum citesc "Jurnalul unui librar".  peste vreo ora incepe un spectacol online pe care imi doresc de mult timp sa-l vad (dar s-a jucat numai la Suceava) - "Pisici", scris de cei de la Fara Zahar.

 

abia astept concediul - mi-am luat liber din Ajun si pana dupa Anul Nou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu m-am relaxat in we asta. Azi e ziua 14 de cand au aparut primele simptome.

Tot ce a mai ramas e somnul. Dorm cam mult, adineauri am adormit la televizor.

 

Silvi a inceput s se plictiseasca numai in casa. Azi ne-a gatit spaghete cu ton si capere.

 

Am citit ca Suedia a cerut ajutor statelor din jur pentru ca nu mai face fata cazurilor de Covid si lipsei medicilor.

 

Am mai citit ca Germania intra in Lockdown pana in 10 ianuarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma Suedia a anunțat ca se descurca. Azi s-a hotarat creșterea locurilor la intensiv, deși nu acolo vad eu marea problema. In fine, ajutorul cerut a fost la nivel de personal. Finlanda a spus ca nu ne poate ajuta cu personal, de Norvegia nu am citit ca ar fi sărit cu ajutor. 
E lipsa mare de personal, medici și asistente. Au zis însă ca nu in toată țara e explozie de cazuri și ne descurcam. Vom vedea...eu sunt cam sceptica ccc ca vom ieși bine. Sunt semnale de multe zone aglomerate. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, azi am luat brad. I-am zis lui al meu sa își micsoreze pretențiile anul asta, sa nu ne plimbam in 10 locuri sa găsim bradul cel mai cel și pana la urma sa ne întoarcem in primul magazin, ca acolo au fost cei mai frumoși. Așa ca zis si făcut, am luat din magazinul de plante care e chiar la noi in cartier. Îl vom împodobi in we ce vine. 
 

Azi am gătit un fel suedez ce se numeste Jacob cel zburător. Aveam pui in frigider, gătit in cuptor de câteva zile și n-am vrut sa îl arunc. L-am reciclat. Felul de mâncare se face cu pui la cuptor. Am convins-o pe Silvia sa mănânce și ea, zicea ca e împotriva principiilor ei sa mănânce așa ceva (banana in mâncare gătită in cuptor, cu pui și sos). I-am explicat ca prin călcarea anumitor principii evoluam ca persoane, și a evoluat și ea azi :). 
 

Acum tocmai ce am scos din cuptor niște lussekatter și miroase divin in Bucătărie. 
 

Ma arunc pe canapea încă vreo ora, după care îmi voi da jos henna din par. In sfârșit am reușit sa ma vopsesc, cred ca au trecut 2 luni. Mama ma întreba când am vorbit cu ea de ziua ei, dacă mi-am schimbat culoarea la par :))). Da, mami, sunt căruntă :)). 
 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, in teorie se spune ca după 14 zile de la vindecare (după ultimele simptome) ai avea anticorpi IgG. Eu as aștepta însă o luna, ca sa fii sigura. edit: colega mea nu avea Inca destui anticorpi după 11 zile (dar de la debutul bolii) deși erau clar peste nivelul celor care sunt clar negativi. Deci in creștere, dar încă sub pragul Pt “pozitiv”. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...