Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Viv, despre Suedia care cere ajutor, eu am citit altceva la noi in ziare. Ca a crescut numarul cazurilor, si ca atat Norvegia cat si Finlanda s-au oferit sa ajute, insa Suedia a zis ca inca nu are nevoie. Au hotarat sa creasca numarul locurilor la intensiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu stiu ca igm apar la cateva zile de la debutul bolii si un igm pozitiv iti arata ca ai infectia in desfasurare. Iar igg apar ceva mai tarziu si sunt anticorpii care te protejeaza a o viitoare infectie (atata timp cat tin, depinde de boala daca sunt pe viata sau nu). Intre timp se negativeaza igm si se pozitiveaza igg. Cat timp igg e pozitiv, esti ferit de o reinfectare.

 

Asa sunt si analizele de sarcina. Daca iesi cu igm negativ si igg pozitiv, atunci e de bine, nici nu mai urmareste medicul problema, stie ca ai imunitate. Daca in schimb igm e pozitiv, e nasol, poti ajunge pana la intrerupere de sarcina sau posibil copil cu malformatii. Numai eu stiu cat am tras cu analiza de CMV in sarcina, ca ieseau ambele pozitive si nu stiau medicii ce se intampla: am imunitate sau au o infectie in desfasurare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Când sora mea a avut mononucleoza, i-a ieșit IgM pozitiv și IgG negativ. Au testat-o după o luna de la debut, Pt ca având 40 de ani, nimeni nu s-a gândit la mononucleoza. După o luna, când in sfârșit se simțea mai bine, a zis medicul ei de familie sa testeze și asta. Concluzia a fost: avusese mononucleoza și era evident după cum evoluase boala și simptome. Dar in timpul bolii nu și-a dat nimeni seama. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt urari  [pup] va doresc si voua, ce-mi doresc si mie: sanatate, care-i mai buna ca toate.

 

Am ajuns cu bine, am facut ordine, am petrecut frumos cu fratelo si nepotul...nu avem voie decat 4 persoane la o masa, max.2 familii..asa ca am pus copiii la o masa si noi 3 la masa de langa...copiii au vorbit non-stop, desi nu ne asteptam...noi am ras non-stop, fratelo e figura mare..are 73 kg, cica e gras  [:D] i-a zis si mandra ca s-a ingrasat si ii sta ft bine...a zis ca mananca mult, chiar daca nu ii e foame...dar proteine, nu prostioare...ma bucur ca e ok, decizia de a veni aici a fost una buna.

 

Azi m-au felicitat atat de multe persoane: familie, prieteni de pretutindeni (inclusiv pinguini [il]), colegi si fosti colegi  [:I]  [:I]  [:I]

 

Am avut o zi frumoasa, acum sunt in pat, ne uitam la TV, cu un pahar de Malvoise (un vin dulceag, alb) ...asa ca noroc si o seara faina  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Germania e lock-down de pe 16 decembrie si pana pe 10 ianuarie.

 

Noi avem pana pe 22 ianuarie: restaurante si magazine deschise pana la ora 19, max.4 persoane la o masa, 2  familii (copiii pana la 12 ani nu se includ), pe 24 si 31 dec restaurantele deschise pana la ora 1am (la noi in canton pana la 10pm), centrele de fitness, muzee deschide pana la ora 19, inchise duminica si in zilele libere, intalnirile in privat cu max 10 persoane admise.

 

Ne-au cam zapacit, cu nivel federal si cantonal  [batcap] cantoanele pot decide masuri mai drastice fata de ce decide confederatia, asa ca ramane la latitudinea fiecarui canton.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ella! Ma bucur ca ai avut o zi reusita.

 

Viv, prietena ta te-a acuzat ca ai infectat-o inainte sa se testeze? Eu nu stiu, daca dupa cat tam-tam a facut, daca as mai putea-o numi prietena.

 

Faceam planuri sa mergem in vacanta din februarie in Germania, nu la schi ci doar la zapada.  In urma restrictiilor luate am decis sa mai asteptam

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ella! Ma bucur ca ai avut o zi reusita.

 

Viv, prietena ta te-a acuzat ca ai infectat-o inainte sa se testeze? Eu nu stiu, daca dupa cat tam-tam a facut, daca as mai putea-o numi prietena.

 

Faceam planuri sa mergem in vacanta din februarie in Germania, nu la schi ci doar la zapada.  In urma restrictiilor luate am decis sa mai asteptam

Da. Fii-mea si barabata-miu mi-au spus sa nu mai vorbesc cu ea. Ideea e ca nu e prima oara cand face astfel de figuri. Am stat alturi de ea pentru ca stiu ca i-ar trebui un psihiatru si tot am incercat sa o conving in sensul asta. Panica extrema, anxietate, OCD - nu e de joaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...