Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Am preferat sa fac monitorizez de acasa sub indrumare. Sigur, slava Domnului, nu s-a agravat nimic, a luat tratamentul din pripa si a revenit O2 la valoarea normala si a cedat febra. Nu e totul ca la carte. Depinde de cine vine acasa, ce considera si cum crede sa aplice procedurile. Am luat singura legatura cu MF, nu era nevoie sa ma indrume cineva sa fac asta.

Ai inteles gresit ce am vrut sa spun.

Ca sa ajungi la spital in caz de covid suni 112. De acolo dupa ce discuti cu un medic iti spune ca daca nu ai simptome ce iti pun viata in pericol sa suni la Mf nu la ei.

 

Nu indruma asa pentru ca cred ca cineva e ingramadit ci pentru ca asa e protocolul.

==

 

eu am fost surprinsa de rapiditate ambulanta-DSP, iar babata-miu placut impresionat de absolut tot personalul medical, de toate eforturile care se fac pentru bolnavi.

 

La plecare, de exemplu, l-a adus acasa tot cu ambulanta, in ambulanta mai erau 2 persoane care refuzasera internarea si le ducea acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Am preferat sa fac monitorizez de acasa sub indrumare. Sigur, slava Domnului, nu s-a agravat nimic, a luat tratamentul din pripa si a revenit O2 la valoarea normala si a cedat febra. Nu e totul ca la carte. Depinde de cine vine acasa, ce considera si cum crede sa aplice procedurile. Am luat singura legatura cu MF, nu era nevoie sa ma indrume cineva sa fac asta.

 

Roli, eu pot sa înțeleg ca ai intrat în panica, dar sa știi ca relativ recent s-a schimbat protocolul, pacienții covid asimptomatici, cu forme ușoare și medii fără comorbiditati, nu mai sunt internați în spital, nici măcar nu mai sunt duși la spital pentru evaluare. Rămân acasă în izolare, sub monitorizarea medicului de familie, care la rândul sau tine legătură cu dsp pentru cei confirmați pozitiv. 

Nu era cazul de internare la voi, iar cei care vin sa recolteze testul acasă sunt în general asistenți medicali. La mine a venit d-na respectiva doar cu testerele, nu tu trusa, termometru sau stetoscop, ne-a întrebat doar ce simptome am avut/avem. 

Bine ca ati trecut și peste acest hop și sunteți un pic mai liniștiți de sărbători. 

Sa nu ai impresia ca te tragem la răspundere de ce nu ai solicitat testarea, zic asta pentru ca am rămas cu impresia ca te-au deranjat puțin sfaturile, părerile și întrebările noastre. Dacă nici nu ați avut nevoie de concedii medicale pentru locul de munca, nu era necesar sa va testați. A fost suficient ca v-ați izolat și ai ținut legătura cu mf. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara bună!


Ella, La mulți ani!

Silvi, bine că am cerut poză cu ghirlanda și am văzut așa mândrețe de fată... La mulți ani frumoși cu sănătate îi urez!


Ella, îmi pare rău pentru pierderea din familia voastră...


Roli, multă sănătate, chiar așa, până la sărbători sunteți ca noi!
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a dat să iasă un pic soarele azi. Doar așa, olecuță, timid, și s-a retras. Până azi a tot plouat.

Dar aud că de crăciun o să fie cald. Aș a zisără la timpu probabel. Iar nu avem unde să ținem cârnații la zvântat :))

 

Mianna, sâmbătă seara m-am gândit la tine, când aveam oareșce trebi în timpul cărora ascultam românia actualități :))) Una că am auzit știrea că bec a finalizat cu centralizarea voturilor. Și a doua că am ascultat muzică bună, printre care și folk sau variațiuni pe teme de folk (zoia alecu, nicu alifantis și mulți alții de nu-i mai rețin acuma). Am ascultat și un fel de rock care pe bune semăna cu un folk mai „prelucrat” așa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi s-a arătat soarele azi, după nici nu mai știu câta vreme...cica 2 săptămâni, pare mai mult :).
Timp de 10-15 minute, la ora 14.20, eram la fika de dupamasa. Chiar înainte de apus. A fost ceva de lux. Exact cum scrie in articol: https://svt.se/nyheter/lokalt/ost/har-skiner-solen-pa-gotland-for-forsta-gangen-pa-tva-veckor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...