Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Silvi, mulțumesc de aprecieri Pt Silvia. Ea a zis clar de mulți ani, caii vor face parte din viața ei mereu, nu numai ei ci animalele. Caii, câinii, pisicile. Ii e dor și de un hamster dar nu mai are timp și de el. :) 

 

Roli îmi pare rău, sper ca e mai bine soțul tău acum. Multă sănătate! 
 

Ella, drum bun Marciei, sa ajungă cu bine! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, 

 

Ati scris mult cat am lipsit eu. Am avut o saptamana nebuna la birou, de azi sunt in concediu pana pe 28 decembrie. Dar saptamna aceea voi lucra de acasa. 

Intre timp si sora mea si-a reluat job-ul, mama se simte bine, bunica e mai slabita si peste toate a mai si cazut luni si o doare mijlocul.

Azi, in prima zi de concediu, mi-am facut curat in bucatarie. Maine vreau sa fac dormitoarele copiilor si sambata in sufragerie. 

 

Viviana, ma bucur mult ca sunteti ok si CCS a venit acasa.

Roli, multa sanatate tuturor! 

Mihaela, am admirat-o pe Silvia!

Ioana, si mie mi-ar placea sa ne vedem. Eu am zoom.

Miana, mi-a parut rau de Valeriu...am citit ce a scris pe facebook despre decizia BEC.

Rox, ce fata talentata ai!

Ella, condoleante cumnatei! Drum bun Marciei!

 

Velvet nu a mai scris de ceva vreme. O fi bine?

Strumphi, tu cum mai esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Roli, sanatate multa tuturor.

 

Laura, te trec pe lista de 'vazut'.

 

Mihaela, am pierdut poza, dar stiu deja ca Silvia e o frumoasa! 

 

Silvia, ce vaccin a facut Iulia? Rapel la ceva?

 

Noi vom intra in lockdown iar din 28 dec. Sper ca asa se vor reduce cazurile, pentru ca legal au voie sa se vada familiile de Craciun si multi asta vor face. Ma linisteste un pic ca in felul asta e un buffer pana pe 4 cand incep copiii scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

Ioana, e rapel la ROR. si cica mai are de facut unu peste o luna. se facea la 6 ani, Vaccinul tetravalent diftero-tetano-pertussis acelular-poliomielitic (DTPa-VPI), asta, l-am cautat acum, dar l-au mutat la 5.

 

Iulica mea a primit asa de multe cadouri de ziua ei ca nu cred ca o sa se mai bucure asa de tare de Craciun. si am deja un dulap plin la munca cu cadouri. sper sa vina Flo intr-o seara sa le ia, ca nu am cum sa le duc acasa.

 

ieri mi-a zis mama ca o matusa are covid. ciudat e ca ea e batrana, se misca foarte greu si nu a iesit din casa de luni de zile. a venit din cand in cand fiica sa, verisoara mea adica la ea si venea zilnic o femeie sa o ajute la diverse, sa ii faca cumparaturi. acea femeie nu are nimic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

Azi gata ies din casa.

Aud despre din ce in ce mai multi prieteni care fac Covid, nu stiu de unde iau, respecta...

Unii forme usoare, altii moderate spre grele.

Deci e transmitere comunitara sustinuta.

 

CCS a primit azi de la DSP un chestionar de evaluare a spitalizarii. Nu a avut decat cuvinte de lauda pentru medici si asistente.

La Polul opus nasa fii-mii covidata a fost pentru evaluare la Bals, unde a stat 9 ore cu febra, in frig pe un scaun ceea ce sugereaza ca organizarea acolo lasa de dorit. Dar, deh, e fieful lui Streinu-Cercel si nimeni nu se baga. A facut si pneumonie. La sf. dr. de garda i-a spus sa plece acasa si au apucat-o dracii: ma urc asa in metrou, tramvai, sa-i imbolnavasesc pe toti, acum dau telefon la politie sa va bage la zadarnicirea combaterii bolilor.

La CCS, externarea s-a facut seara, dupa ora 8, au strans in camera de garda mai multe persoane, apoi a venit ambulanta le-a luat si le-a lasat pe fiecare acasa.

 

Dar, gata cu vorbaria despre boala, azi merg la cumparaturi pentru masa de Craciun. 

Piftie, sarmale, carnati, salata de boeuf, lebar, slaninuta, ciorba, toba asta vor ai mei. Cozonaci. Fii-mea vrea sa facem intrecere la cozonaci. Ai mei si ai ei. Judecator: CCS

 

Intre timp ieri, au venit si materialele pentru deck.

 

Sambata, fratii trebuie sa mearga la soacra, sa pregateasca sifonierele, patul unde va dormi femeia care va sta cu ea. Partea mai putin placuta e ca va trebui schimbata de pampers si spalata si barbata-miu mi-a spus ca lui ii e rusine sa faca asta.

Mai am timp de gandire pana sambata daca merg si eu.

Sincer, tare nu as merge, ca nici eu nu am stomac pentru asa ceva si in mine se da o lupta ca tare l-as scuti pe  barbata-miu de asa ceva sau nu.

 

Azi imi doresc o zi vesela. Si voua la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, cand am ajuns la infectioase nu au vrut sa ne primeasca, il trimiteau la cort la judetean, adica in frig. Am facut scandal, am sunat 112 care mi--au zis sa nu plecam de acolo ca suna ei spitalul si eu sa sun intre timp la politie. In max 5 min a venit dr care l-a luat pt evaluare. Din pacate, experientele pozitive in sist. medical sunt din ce in ce mai rare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, cand am ajuns la infectioase nu au vrut sa ne primeasca, il trimiteau la cort la judetean, adica in frig. Am facut scandal, am sunat 112 care mi--au zis sa nu plecam de acolo ca suna ei spitalul si eu sa sun intre timp la politie. In max 5 min a venit dr care l-a luat pt evaluare. Din pacate, experientele pozitive in sist. medical sunt din ce in ce mai rare.

Pai asta e o experienta pozitiva.  [:D]

Ai aflat cum ar trebui sa fie conform protocolului si cum e in realitate cand nu se respecta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum bat campii, ca nu am avut , slava Domnului, nici o experienta cu spitalele in ultimul an jumate. Dar ma gandesc , roli, ca daca v-ati fi testat la primele simptome, aveati deja confirmarea ca aveti virsului si cand sotul ar fi ajuns in stare mai grava la spital, deja il luau pt investigatii, nu mai era cazul sa fie trimis la zona de suspecti (banui ca asta se face la cortul de la judetean, trierea si testarea celor cu simptome,neconfirmati inca).

 Apoi eu mai cred ca trebuie toti sa vem un pic de intelegere si empatie , pt ca spitalele sunt pline, medicii sunt supra-aglomerati, supra-solicitati si in pragul epuizarii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viviana, suna bine meniul vostru de Craciun. Sunt curioasa cine va castiga batalia cozonacilor! [:)]. Eu cumpar cozonac, am mai zis, sunt praf la facut dulciuri, prefer sa nu ma bag. Rares insa s-a oferit sa faca biscuiti dupa reteta de la Roxana, testata si anul trecut. 

 

silvia, esti super tare cu cadourile! Eu am reusit sa iau cele mai putine cadouri pt copii pana acum si nici idei ce si de unde sa le mai cumpar nu mai am. Nici ei nu stiu ce vor , nu isi doresc nimic in mod deosebit. Cu cat cresc, cu atat e mai dificil sa gasesti lucruri care sa le placa si sa ii bucure. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...