Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Dar si gasit si retete de mc, spune de-a gata? Asa ca la fraieri? Fraierul sunt eu :))) Ca nici eu nu le am cu bucataria... adica sunt ok, stiu sa fac multe chestii, dar u la rang de "arta". Si de fiecare data cand fac ceva, imi trebuie reteta in fata, cat trebuie din aia, cat din ailalta, ce si cum se amesteca, etc. Nu prea ma pricep sa fac "la ochi", chestii cu "secretul bunicii" samd. Asa ca as avea nevoie de ceva retete, de la a la z ce bagi in mc, cat timp lasi, ce program folosesti, apoi faci cutare lucru, lasi x mintue/ore etc.

 

As vrea sa iti cer retetele tale care iti ies, dar nu stiu cum mi le-ai putea trimite, daca le-ai avea scrie pe calculator, iti dau mailul meu si poti da copy paste, m-ar ajuta mult. Ma bate gandul sa luam un mc de Craciun, de aceea te-am intrebat.

https://www.magazinieftin.ro/multicooker-philips-hd4731-70-5l-alb.html

 

asta e. inteleg de pe grupurile de slowcooker, multicooker ca nu e cea mai buna alegere.

eu sunt foarte multumita de el dar sincer nu il folosesc la capacitatea lui maximă. am constatat ca cine stie sa gatesca gateste bine oricum si cu si fara mc. 

eu cum nu le am cu bucataria nu reusesc sa fac la el mare lucru.

sunt cateva retete pe care le-am invatat si care imi ies: muschiulet de porc cu ciuperci, mamaliga, tocanite, peste la abur, prajituri simple in genul chec, negresa...

ce nu imi iese pe aragaz bine nu imi iese nici la mc, de exemplu ciorbe. 

avantajul e doar ca nu stai linga el, castigi timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Daniela, multumesc. Reusim, din fericire exista si oameni buni. A fost investigat in spital. Nu a ajuns la cort, pt ca l-am dus eu si nu m-am lasat pe mana sistemului.

 

Nu ai reusit ptr ca "sunt oameni buni" ci ptr ca de frica reclamație tale ai primit tratament preferențial. 

De unde sti ca în cort era frig ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu raportez de sun peste 30cm de zapada. Cainele mic cind a dat sa iasa afara, a picat in namete si nu mai putea iesi!!!!

 

Barbatul da acuma zapada din driveway cu masinaria...e afara de vreo 2 ore; stratul gros si suprafata mare. 

 

Azi ne-a anuntat la servici ca reducem la 25% personalul in birou...eu nu-s "redusa" ca cica sint esentiala - avem un program care trebuie sa iasa "live" (am mai zis eu de el) si trebuie sa ma deplasez. 

S-au hotarat sa reduca pentru la ca testarile saptamanale au iesit mereu 1-2 pozitivi. Momentan pe etaj sintem 285 de persoane. Reducem la 150. Ughhhhhh. 

 

Pentru ca azi stau acasa pe motiv de zapada vreau sa coc foi pentru prajituri si se le umplu cu o zi inainte. Frunzaresc siteul Savori Urbane pentru ca au fetele alea niste retete excelente. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

La noi ploua. Sau e ger. Dar niciodata impreuna sa ne dea si noua un fulg acolo, de samanta.

 

In sfarsit vine o colega noua la munca. Yay ca era tare greu in 2.

 

Julia mi-a facut declaratii azi dupa o sesiune de gadilat si 'suflat ventuze' pe burta ei: 'crazy-crazy silly mommy. But still cute. And I love you, you are my best mamma.'

Si mi-a pictat portretul, am un par portocaliu ca plicurile de oranjada de pe vremea lui Ceausescu, dar a pus tot sufletul in el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia mi-a facut declaratii azi dupa o sesiune de gadilat si 'suflat ventuze' pe burta ei: 'crazy-crazy silly mommy. But still cute. And I love you, you are my best mamma.'

Si mi-a pictat portretul, am un par portocaliu ca plicurile de oranjada de pe vremea lui Ceausescu, dar a pus tot sufletul in el.

 

[il]  [il]  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, scumpa, scumpa, scumpa foc Julia! Mi-e asa dor de momentele acelea!!!!!!!!

 

Monica, eu locuiesc in Connecticut (60 mile nord de New York City, unde lucrez). Si pentru ca stau pe coasta, in buza oceanului, ne trosneste cu zapada mai groasa ca in NY de fiecare data.

 

Daniela,  da, sint sub un strat gros de zapada, dar focul merge in soba, benzina pentru snowblower avem, curent avem, provizii avem...sintem OK; nu ne plangem!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...