Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Anja, și Silvia a scăzut terminul trecut când au fost online. Terminul asta s-a ridicat mult in calificative, au intrat in online ultimele doua săptămâni și atât a fost Ok. Se tot roagă sa ii lase la școala după sărbători, urăște online-ul. Am citit ca mulți elevi au mers mult mai rău online, e aproape generalizat. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, teoretic stiu si eu cum e cu ciorbele...practica e mai grea [:-)))] ideea e ca Iuli le mananca cu spor, deci ii plac. dar nu sunt asa cum as vrea eu. soacra mea zice ca diferenta e ca ea face la foc de lemne de cele mai multe ori iar eu nu. 

in plus ea face cantitate mare, la ceaun iar eu in oala de 3-4 litri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica, de coaste uitasem. da, imi ies si coastele foarte bine. le marinezi cu ce iti place> sare, ulei, vin, boia, piper, cimbru, miere...

le tii 24 de ore la frigider. le asezi in picioare in vas, de jur imprejur iar in mijloc pui cartofi nu foarte mari unsi cu unt/ulei si condimente, sau cartofi felii groase, sau ciuperci. dar cartofii ii pui pe la jumatatea timpului.

programele la coaste se alterneaza> fry, stew, bake

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coastele facute dupa reteta Silvi8 mi-au iesit foarte bune, foarte bune.

De aunci folosesc foarte des multicooker-ul.

Al meu merge la bake pana la 180 de grade.

 

Am prajit si chiftele, a luat mai mult timp, insa nu mi-am murdarit aragazul, nu a a sarit si mirosul a fost slabut.

Am facut pilaf, nu stai sa-l pazesti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica, de coaste uitasem. da, imi ies si coastele foarte bine. le marinezi cu ce iti place> sare, ulei, vin, boia, piper, cimbru, miere...

le tii 24 de ore la frigider. le asezi in picioare in vas, de jur imprejur iar in mijloc pui cartofi nu foarte mari unsi cu unt/ulei si condimente, sau cartofi felii groase, sau ciuperci. dar cartofii ii pui pe la jumatatea timpului.

programele la coaste se alterneaza> fry, stew, bake

Ma bag si eu rapid, te rog scrie exact reteta pas cu pas, am si eu un multicooker si suna tare bine costitele astea cu cartofi la pachet :-)

Multumesc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost ziua de iesit din carantina si am fost la Bucuresti la apartament si la boxa sa aducem bradutul.

Nu am gasit bradutul, in schimb am gasit flexul domnului despre care stia el sigur ca eu sau silvi l-am instrainat si dat nu mai stim cui.

Nu stim ce s-a intamplat cu bradutul si unde este.

Drept pedeapsa ca am fost acuzate pe nedrept de instrainarea flexului black&decker vom avea un nou bradut natural si ornamente de casa noua pentru asta am fost la Jumbo.

 

Unde, nu vreti sa stiti cate decoratiuni de Craciun ieftine si frumoase am cumparat. Lucrul cel mai scump a fost o patura pufoasa cu fulgi de nea. 30 de lei si deodorantul meu de 5 lei.

 

===

sunt uimita de relatiile care s-au creat intre colegii de salon de la Babes. Daca nu aveau voie sa deschida usa, nici macar sa priveasca pe hol, s-au ajutat intre ei. Au ramas in legatura. Se suna si isi trimit mesaje. Unul dintre ei e patron cu carmangerie are o macelarie si niste mezeluri naturale dementiale. Am si fost acolo si luat. Pentru craciun, sunam pe sefa de magazin, ne pregateste ce dorim, platim prin internet si doar ridicam marfa.

==

cumnata mea m-a sunat ieri, se simtea foarte rau, a facut covid cu determinare digestiva, amar in gura, diaree, greata, voma,. Era nemancata de nu stiu cate zile.

I-am spus sa sune la ambulanta, sa mearga la spital pentru evaluare, sa nu mai stea pana azi dimi cum dorea ea.

A sunat, au venit, au dus-o la Bals, au intremat-o, i-au facut radiografie, analize, tot ce trebuie. Azi dimineata era bine si pe seara ii dau drumul acasa.

 

====

Covidul intre ziua 7 si 10 da raspuns imunitar. E momentul cand situatia se poate inrautati. Fix in ziua 7 de la primul simptom s-a inrautatit la CCS.

Faptul ca am intrebat aici cum s-au simtiti cele/cei care au avut si am stiut oarecum la ce sa ma astept a fost nemaipomenit.

L-am numit Suport Covid. E mare lucru, cand esti aruncat de virus in necunoscut sa afli de alte experiente.

====

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, la multi ani lui Will! 17 ani parca, nu? Sa fie sanatos si norocos!

 

Vivana, ar fi o idee sa mearga Silvi la soacra?

 

Anja, nu are sens sa te invinovatesti. Si noi am tras de noi. D'apai sa mai mobilizam si copii la maxim. Greu.

Oh, nici nu ma gandesc sa o supun pe Silvi la asa ceva.

Va suferi.

 

dar cele scrise de Laura, m-au determinat sa merg eu. Ea se va jena sa o schimbe/spele fiu-sau. Stiu asta pentru ca a mai fost o data in spital si mi-a spus asta si am ajutat-o eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună, ce bine suna inițiativele diriginte Laura, la băieți din păcate nu se face nimic nimic. Am încercat noi sa suplini cât se poate, i-am dus la Antipa, muzeul CFR, la trasee organizate în pădurea Băneasa, la ateliere La Arțar, și unde am mai reușit. Deși nu au vârstă, au fost primiți cu tatăl lor. Eu am dat deja comanda de cozonaci pt băieți, și pt mine și fiimea fără lactate, căci ea are aplv și suntem pe regim. Roli, îmi pare rău că sunteți bolnavi. Parca citisem și de Corina. Multa sănătate. La mulți ani Iuliei, am văzut-o pe fb. Câți ani are Silvi? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună, ce bine suna inițiativele diriginte Laura, la băieți din păcate nu se face nimic nimic. Am încercat noi sa suplini cât se poate, i-am dus la Antipa, muzeul CFR, la trasee organizate în pădurea Băneasa, la ateliere La Arțar, și unde am mai reușit. Deși nu au vârstă, au fost primiți cu tatăl lor. Eu am dat deja comanda de cozonaci pt băieți, și pt mine și fiimea fără lactate, căci ea are aplv și suntem pe regim. Roli, îmi pare rău că sunteți bolnavi. Parca citisem și de Corina. Multa sănătate. La mulți ani Iuliei, am văzut-o pe fb. Câți ani are Silvi? 

multumim! [flo2]

a implinit 5 ani!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...