Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Nu știu dacă puteți vedea cele care nu aveți FB :). A recunoscut Silvia ca așa zice de fiecare data :)). Ultima data când am fost cu ea, era un noroi crâncen, i-am spus ca nu mai țin minte de când nu m-am mai băgat in noroi :)). 
 

https://www.facebook.com/746643434/posts/10158064472708435/?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Nu știu dacă puteți vedea cele care nu aveți FB :). A recunoscut Silvia ca așa zice de fiecare data :)). Ultima data când am fost cu ea, era un noroi crâncen, i-am spus ca nu mai țin minte de când nu m-am mai băgat in noroi :)). https://www.facebook.com/746643434/posts/10158064472708435/?

 

:))))) tare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns sa nu mai fac fata la live-urile de pe FB [:)]

 

e drept ca mi-am extins sfera de interese, nu mai e vorba doar de concerte folk, ci si de lansari de carte, de live-uri cu discutii despre vaccin, sau discutii pe teme politico-sociale care ma intereseaza din ce in ce mai mult.

 

azi mi-am petrecut vremea cam asa: live cu regizorii filmului "Colectiv" (pe care inca n-am apucat sa-l vad), un podcast cu Valeriu, vizita unei prietene (si amandoua am avut chef de povesti, asa c-a stat vreo 3 ore), iar acum, seara, o scurta piesa de teatru, un concert folk si un live (aproape in paralel cu concertul) al celor de la Humanitas, cu recomandari de carti. mai am unul in asteptare, de la o lansare de carte (tot la Humanitas) la care au avut ceva probleme tehnice, asa ca o sa vad inregistrarea, ca sa ma hotarasc daca iau si cartea aia cand isi repara site-ul si pot face comanda (am deja vreo 5 in lista).

 

daca se intreaba careva, nu, inca nu-s in concediu [:I]  dar momentan n-am nimic de facut (ma rog, am vreo doua chestii, dar le procrastinez probabil pana anul viitor).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata innorata la mine!

 

Aseara a venit bradul. Pare frumos, e inca impachetat in plasa si l-am lasat in curte.

Azi curatenie generala si pus ornamente.

 

Aseara am stat pe jos in sufragerie si am taiat etichetele de pe ornamente. Am facut un everest de cartonase.

In timpul asta am urmarit finala X-factor. Prima oara cand ma uit la X-Factor. Loredana in juriu, de data asta nu m-a mai frapat tineretea ei vesnica obtinuta prin Yoga, ci albul dintilor - avea/are niste dinti atat de nefiresc de albi, stralucitori ca iti dau fiori. Astepti din clipa in clipa sa creasca niste colti de vampir si sa se coloreze cu picaturi rosu-aprins.

 

Alt jurat, Stefan Banica jr. si el vesnic verde, cu piele intinsa si par negru-albastrui.

 

Ziceai ca sunt din ceara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unul dintre colegii de salon ai lui CCS a fost recalcitrant.

Un barbat a 60 si ceva de ani, avusese cancer de colon, era diabetic insulino-dependent.

a refuzat tratamentul, spunea ca vrea sa moara. A plecat din spital. Acum e acasa, in coma, tinut de aparate.

L-a sunat pe CCS sotia lui, sa-i ceara amanunte de cum a fost in spital. M-am si ingrozit cand il auzeam povestind despre cum s-a purtat, ce injuraturi acorda personalului, cum a facut pe el special, cum s-a blocat in baie. Cumplit!

 

L-a sunat si tanarul de 28 de ani, obez, care avusese saturatie de oxigen foarte mica si pentru ca la creier a ajuns sange neoxigenat facuse convulsii in somn de care nu isi mai aminteste. E mai bine acum.

 

Si cu toate astea imi spunea CCS ca infirmierele alea ii incurajau tot timpul, erau tot timpul acolo, le schimbau asternuturile ude de transpiratie, le aeriseau din ora in ora, ii incurajau.

Asistentele si dr. tinere toate, ture lungi, le luau analize de sange, sputa, zilnic, radiografie la 2 zile, tratamentele si perfuziile, imbracate ca astronautii.

Se gandea ca nu mergeau la toaleta din cauza echipamentelor si  daca ar fi avut si problema lunara tabloul pe care si-l desena era unul mai plin de compasiune la adresa lor decat a lui insusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

Am intrat numai sa va recomand un serial pe Netflix, de care nu ne-am putut dezlipi azi noapte, ca atare ne-am culcat după ora 2. Home for Christmas. Norvegian, in care joaca și o daneza și un suedez (actorul principal din Quicksand).

E real, e umor, e dragoste, e compasiune. Actrița joaca foarte bine. Episoadele sunt de 30 min, deci curg :). 
 

https://m.imdb.com/video/vi4090609433?playlistId=tt10069398&ref_=vp_rv_ap_0

 

Azi vrem sa împodobim bradul. Silvia călărește și o așteptam sa vina acasa, s-a dus cu bicicleta. Nimic altceva in plan. 
 

Sambata frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...