Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Stai, adica a venit la sedinta stiind ca are covid??? A incalcat izolarea? E din asta de nu crede in virus, probabi. Doamne fereste, daca astia din fruntea tarii dau astfel de exemple.. [alcool]

La noi un consilier judetean cu covid a venit la sedinta de cj. Nu pot sa cred, atata inconstienta nu am mai vazut. 

A fost dat afara si politia s-a sesizat, dar nu inteleg ce a fost in capul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Mandra a ajuns cu bine  [pk] au plecat insa cu o ora intarziere  [zirea] am ajuns la 8.15 la aeroport si am ramas cu gura cascata: o mare de oameni la lasat bagaje  [batcap] cred ca 2 ore asteptai sa le dai...am stat 30min la supervisor, ca sa anunt ca a venit si sa-mi dea hartia pt insotitor...am dus-o la poarta, am ajuns la 9, cand era imbarcarea...am plecat, s-au imbarcat, dar au asteptat pana au decolat.

Asa nebunie in aeroport nu am vazut..doar spre Pristina sunt azi 10 zboruri, multi kosovari pleaca acasa.

 

Dupa am fost cu fratelo la magazinul romanesc...au niste preturi  [batcap] am luat doar sorici (jumate de kg  [:D]), toba de curcan, lebar si branza de burduf la ulcica..restul aduce mandra cand vine...aveau si eugenii, dar 1 franc bucata (adica 4 lei  [zirea]).

 

Am spalat asternuturile, aranjat in casa, acum beau un late machiatto, ca m-a luat somnul  [:D]

 

E o vreme de cacao: ceata si frig (-1°).

 

A fost si cumnata la ai mei, sa ia ce i-a trimis fratelo.au vorbit de mama ei si a inceput sa planga  [q] mi-e mila de ea, nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul ei..fratele ei se muta cu tatal lor la anul (casa e a lui, dar stau parintii lor in ea)...asa ii poate ajuta si pe ai mei, in caz ca au nevoie de ceva.

 

Fratelo e disperat ca nu mai stie ce sa gateasca  [:-)))] i-am zis ca acum vede cum e pt cumnata cand e vorba de gatit..a luat carne, face la gratar si cu salata..saptamana viitoare face si curat..e vrednic  [:D]

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, văd că sunteți în pline pregătiri, cumpărături.

Am făcut și eu o tonă de cumpărături ieri, mai rămâne să ies doar pt. mărunțișuri, pâine, lapte, din astea.

 

Am fericit băiatul cu cadouri în avans de la mine și de la fata care se ocupă de el de la centrul local de servicii sociale. A primit de la ei o masă de air hockey și un joc, de la mine cizme noi, un tricou, un pulover și un halat de casă pufos. M-am grăbit să i cumpăr de îmbrăcat și de încălțat că de pe 25 se închid magazinele neesențiale și mi e că i se rup cizmele de anul trecut.

 

Mi am luat și eu un air fryer, Tefal, încă nu s decisă că mi trebuie dar era la mare reducere. Știu că a scris cineva că are, parcă Viviana. Ce faceți bun la el, în afară de cartofi prăjiți? Se pot pune și cartofi din aia de la congelator, gata tăiați? Sau ăia sunt făcuți deja și trebuie doar rumeniți?

 

De la magazinul polonez am luat cârnat afumat de 2 feluri, tobă, lebăr, bacon și o varză murată pentru sarmale.

 

De Crăciun vreau să fac boeuf Wellington, rețeta lui Jamie Olivier ( rosbif învelit în umplutură de ciuperci și ficăței și apoi în aluat fraged). Pare f simplu făcut de el, vâd eu ce iese.

 

Vorbeați de bordeie și obiceie. La noi la Ieși e bine să mănânci pasăre de revelion, porc de Crăciun (Crăciunul sătulul, Paștele fudulul). Să porți lenjerie intimă roșie și să ai bani în buzunar în noaptea dintre ani. Prima persoană ce-ți intră în casă în noul an să fie de gen masculin ( acasă era de obicei un băiețel, cel mai adesea "de etnie", venit cu sorcova sau cu "semănatul"). Și multe altele, pe care mama le știa cel mai bine...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi au dat ok-ul pt vaccinul de la Pfizer..au primit toate documentele si l-au aprobat azi..incep vaccinarea saptamana viitoare...vin 100mii de doze..armata se ocupa de distributia catre cantoame (il tin intr-un loc secret), apoi e responsabilitatea cantoanelor...ajung cam 100mii de doze saptamanal, va dura destul pana vor fi vaccinate cele 6 mil.de locuitori.

 

Cei de la Moderna produc la noi.

 

Au zis si de mutatiile suferite de virus in Africa de Sud, desi e cald, se raspandeste ft repede.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am picat lata mai devreme, a fost o zi grea...pisica doarme la picioarele mele...mandra e fericita la ai mei, are camera ei, nu o deranjeaza nimeni..a fost si Pinky la ea, dar a plecat repede  [:D] sigur o jumuleste, cum face si cu Sheela.

 

Cand am venit azi acasa, am gasit-o pe post de bibelou  [:D]

 

post-114840-0-99564700-1608404544_thumb.jpg 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...