Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella, n-au cum să fie la voi aceleași prețuri ca în țară, zic și eu.

Oricum sunt produse pe care nu le cumperi zilnic. 

Eu cumpăr de la un magazin polonez și unul moldovenesc, au aceleași prețuri ca produsele de același gen din supermarketuri, oricum mai mari decât în țară.

Oricum, eu nu mai știu prețurile din Ro acum, am comparat când mai știam.

 

Mersi, Mihaela, am făcut azi cartofi pai din ăia congelați la air fryer, mai mult să îl testez. Ies f buni dacă respecți întocmai instrucțiunile. Am mâncat cu cașcaval ras, feliuțe de cârnat polonez și o salată de varză.Bun! Data viitoare voi face de casă.

E bună scula asta, face și nuggets și steak uri și altele, îmi place că e compactă, nu ocupă mult loc și, mai ales, nu necesită deloc ulei sau aproape ( numai la cartofii de casă am.citit că se pune max. o lingură de ulei de măsline)!

 

Am mâncat acum ieșim la plimbare. La noi e soare și rece.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, eu la cartofi pun ceva mai mult ulei decât o lingura, altfel nu prea seamănă cu cartofii prăjiți. La cei congelati probabil nu trebuie prea mult, ca ei sunt prăjiți deja. Nu am făcut din ăștia congelati. Sunt Rețete pe net dacă cauți. Eu am făcut șnițele de pui și Nuggets, chicken fries cred ca ii spune, cu oua, iaurt și panko (pesmet asiatic). Și peste am făcut, somon :). Cum ziceam, a stat de o vreme pe tușa dar mi-ai făcut pofta, îl pun la munca chiar mâine cred, cu ceva somon ca am in frigider. 
 

Am văzut un film drăguț. Amelie din Montmartre. Știam de el demult dar nu îl văzusem. 
 

Noapte buna! Eu mâine sunt pe baricade de la ora 5.30! Dar luni și marți am concediu! Când am de gând sa...gătesc! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara! Viviana ft frumos brăduțul și living-ul. Am vaxut ca ai decis, eu votez pt ciorba cu perișoare. Fleur sa va fie de bine plimbarea, am și eu friteuza dar nu mai am loc pe blat. Ella, ce drăguț, ati rămas numai voi 2. Eu și cu soțul meu, nu prea ne întâlnim, eu dorm cu bebelușa în canera noastră, și el cu băieții la ei în camera, căci încă au nevoie sa fie puși la wc noaptea. Eu am făcut o ciorba, friptura la cuptor și pizza, curat la parter, i-am spălat oe toți 3, spălat masina, și împachetat cadourile și acu ma dau pe net. Maine mergem la o locație kid friendlly La Arțar ca vibe moșu, și le va da cadouri copiilor. Au și 2 ateliere, de favut om de zăpadă și ornamente de masa. Seara buna, și mai trec eu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, toată admirația mea pentru câte faci, cu cei trei pitici. Vă văd pe fb, am văzut năstrușnica scriind pe perete și mi-am amintit de al meu, la un an și ceva, cum mi a decorat pereții de pe hol. Îmi place cât de implicat e soțul tău cu cei mici. Sunteți o familie faină. 

 

Mihaela, la cartofii congelați nu am pus nici o picătură de ulei și la majoritatea rețetelor cu semipreparate nu trebuie, gen nuggets, etc.

O să mă uit pe net pt rețete mai detaliate că vreau să fac și eu somon, într una din zilele de Crăciun.

Azi vreau să fac canelloni cu carne pentru că am dezghețat din greșeală carne tocată ( credeam că e cea pt sarmale, dar e de vitã) și trebuie pregătită.

 

Am multe treburi gospodăresti care mă așteaptă, încă jumătate din bucătărie și baie e pe balcon și hol, curățenie de făcut, etc. dar e duminică, o iau ușor.

Meniul de Crăciun îl voi aborda abia miercuri când intru oficial în vacanță.

Luni am oră online cu elevii iar marți am un curs online pentru profesori, toată ziua.

 

Strumphi, Velvet, mai dați un semn să știm că sunteți bine!

 

Seară de duminică frumoasă și o săptămână minunată cu weekendul de Crăciun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, la multi ani feciorului! Pfff, 17 ani, inca putin si e major.

 

Daniela, sper ca a ajuns cu bine Alexandra. Azi au fost intrerupte zborurile din si catre UK datorita mutatiilor suferite de virus. Cine stie ce ne mai asteapta...

 

Ieri am fost la macelaria romaneasca, 200 km si 1,5 ore stat la coada dar a meritat. Acum fac o pomana a porcului si abia astept sa gust muraturile...sper sa nu fiu dezamagita.

 

Azi, dupa mult timp, am fost la padure toti 4. De fapt  toti 5. Abia i-am scos din casa, s-au vaitat ca-i dor picioarele dar la sfarsit au zis ca vor mai merge. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...