Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Am făcut și noi bradul! Am luat lumini noi anul asta, ca cele vechi erau de pe vremea când fetele erau copii și avea segmente ce nu mai luminau. Sunt tare faine, are 5 feluri de a lumina, lumina albă/Galbena, colorata, și in fiecare varianta clipitoare, plus clipitoare amestec (alb-colorat). Va las doua variante :). Eu îmi fac lista Pt ce sa fac mâine și marți, sa am cât de puțin de făcut joi, sa nu ma stresez.

post-3506-830219_thumb.jpeg

post-3506-294363_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt la patinaj cu băiatul, de asta am timp să scriu.

Stau pe margine, deși cred că anul ăsta mă voi "enerva" și mi iau și eu patine și încerc să învăț. Pt că tot plătesc "bilet". Ce poate să mi se întâmple mai rău decât să pic pe posterior, amortizare maximă. Dacă mi rup ceva e mai nașpa, că nu știu cum ajungem acasă...

 

S au deschis și patinoarele exterioare, iar acum ninge feeric. Crăciunul poate să vină!

 

Observați cum scriu foarte exact la subiect!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Încă una și mă duc. A propos de menorah, care este sfeșnicul ala cu brațe în semicerc, specific religuei iudaice. Montrealul are una din cele mai mari populații evreiești din Am. de N., cred că a doua după New York. Nu toți sunt strict practicanți, așa se face că sunt multe cupluri creștin-evreu. În perioada asta ei sărbătoresc Hanuka, cred că abia s-a terminat. Casele au menorah aprinse la geamuri și copiii primesc cadouri în fiecare zi a sărbătorii, timp de 10 zile parcă. De fapt ei sărbătoresc și Hanuka și Crăciunul. Mi se pare foarte fain mixul ăsta de culturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara și de la mine,

 

Marion, Alexandra a ajuns vineri noaptea acasă, totul e în regulă. A terminat examenele din sesiunea asta (așteaptă notele) și își pregătește tema pentru lucrarea de dizertație. Mai are un semestru, dar deja îi presează cu alegerea temei și pregătirea ei.

 

Noi nu am luat brad, probabil că o să iau unul mic. Foarte faini brazii voștri :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...