Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Am primit la usa lădița cu 4 kg de mandarine ecologice, direct din Spania! Sunt atât de gustoase! Dulci, zemoase, au ajuns in stare perfecta!
 Am sa mai comand de la ei, asta a fost de test sa văd dacă funcționează și nu e bluff :). Au și alte produse, toate ecologice de la ferma lui proprie și din jur. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

După ce a stat frumos la pozat, soarele a intrat în pătura de nori care îl aștepta, pufoasă și îmbietoare.


Am văzut copii frumoși, brazi împodobiți, mi-au plăcut toți, în curând vom împodobi și noi. Avem un brad din plastic, dar soțul meu ține morțiș să ia brad natural, tendințele mele eco îl lasă rece.

Michelle, La mulți ani lui Will!

Mihaela, de curiozitate și dacă nu e deranj, cât te-a costat afacerea cu mandarinele? Mult succes și spor în noua ta funcție! E bună câte o provocare din când în când.

Corina, pe tine voiam să te întreb despre Artro Curcumin, ziceai că soțul tău îl ia. Se mai fac pauze între cure sau se ia în continuu?

Ieri am făcut fursecurile pe care le aveam în plan. În final m-am hotărât să dau aluatului o formă de minitarte pe care le-am umplut cu cremă de ciocolată. Le-am modelat manual eu și fiică-mea. Și pentru umplere am folosit, în premieră pentru mine, seringa de patiserie. Au ieșit niște chestii cu un aspect... haios care nu seamănă una cu alta - NU pun poză :)). Dar sunt foarte gustoase, nu că m-aș lăuda, atât aluatul, cât și crema sunt adaptări ale unor rețete de pe net (în aluat am pus inclusiv alune de pădure prăjite de mine în tigaie și mărunțite, dau un gust excelent, recomand). Am dat de o rețetă de sărățele care tare mă îmbie.

În perioada asta alternez zile de concediu cu zile de mers la serviciu, nu e loc de plictiseală. De poimâine încep să fac preparatele pentru Crăciun, răcitură, sarmale, cozonac, altele se mai fac din mers.

Spor și voie bună vă urez!

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, m-au costat mai mult ca in magazin, dar nu iau ecologice din magazin. Aproape triplu cu transport cu tot. E o firma, nu e un concern și costa mai mult, normal.

 

Mersi! E o provocare, da. Am primit felicitări și încurajări de la colegi, ma simt Ok, încep sa simt ca a fost o alegere buna. :) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

am spus ca nu mai cumpar nimic dar am dat o fuga la h&m si am luat cate o rochita pentru fiecare fetita [:-)))] (inclusiv eu) si o camasa pentru domnul sot.

 

am admirirat bradutii vostri! al nostru l-a daramat mica. daca nu avem pisica trebuia totusi sa il darame cineva. dar l-am asezat la loc. un singur glob s-a sparta asa ca e bine.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut timp să stau și la povești cu fiică-mea. Și cât nu a fost acasă am vorbit zilnic, dar acum a fost faza de aprofundare :))

 

Apropo de ce povestea Viviana despre pacientul acela dificil cu care a fost coleg de salon soțul ei, fiică-mea îmi povestea despre stagiile făcute în spitalul de gastro-enterologie, unde a văzut pacienți cu ciroză alcoolică (unii în fază terminală). Pe lângă dificultățile date de boală, aveau și oamenii ăia niște apucături... brrr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, soțul meu ia curcumin 95 C3, de la herbagetica, de aproape 2 ani, fără pauze (1 capsulă pe zi, împreună cu hepatoregenerator, tot de la herbagetica). A avut la început și tratament injectabil cu metotrexat, dar l-a terminat de mai bine de 1 an. 

Îl tot bat la cap să-și facă timp, sa își facă din nou analizele recomandate de reumatolog, sa vadă cum sta cu valorile, apoi sa meargă la consult. Niciodată nu are timp, lucrează în deplasare, vine acasă doar vineri seara, și pleacă luni, nu are când sa meargă la analize sau la reumatolog, decât dacă își ia concediu.

Cert este ca nu mai are deloc probleme sau dureri articulare, cum avea când i-a fost pus diagnosticul de poliartrita reumatoida. La ultimele analize și consult, boala era în remisie (scazusera mult acei indicatori, dar tot erau ușor peste limita maxima) și într-o faza de staționare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...