Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Imi place soarele!

La noi nu a mai aparut de 2 saptamani. Nici macar sa arunce vreun ochi.

 

Au venit aseara si carnatii. Cred ca am luat prea multi. Dar mie si Silviei ne plac uscati. Ii intind pe o coada de ceva in garaj si ii las la uscat.

O sa miroasa acolo...

 

Femeia care sta cu soacra a facut Covid. Sper sa fie bine si sa nu ia si soacra - isi mai revenise dupa ultimul atac, se ducea la baie singura, isi lua de mancare, mai coerenta.

 

eu cred ca tulpina aia noua, mai contagioasa, care se plimba prin Anglia, e si aici la noi mai de mult. Ca altfel nu imi explic cum deodata atata lume din jurul meu se imbolnaveste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La mine Crăciunul vine tot pe 25. Pe 24 este încă zi de muncă asiduă, pentru că îmi place să am preparatele cât mai proaspete.
În noaptea dinspre 24 spre 25 vine Moșu', până atunci nu apare niciun cadou sub brad.
Când era fiică-mea mică, când se trezea pe 25 dădea fuga direct la brad. Aveam o vreme când puneam pomul de iarnă în camera ei și atunci ne furișam noaptea să după ce adormea să punem cadourile acolo. Într-un an i-am luat o păpușă tip Barbie cu tot cu casă complet mobilată, mașină și alte chestii (mai avea și prietene pe care le invita pe terasă la un suc). Și am stat în noaptea aia cu soțul meu și am montat casa, că erau toate piesele marcate și aveam schema de montare. Și a rezultat ditai căsoaia, cu etaj, i-am pus și toată mobila, scaune, dulapuri, canapea, mașina în „garaj”, Barbie se lăfăia cu prietenele ei la televizor... Trebuia să o ducem acum sub brad, în camera fiică-mii care dormea. Doar că nu aveam spațiu de manevră, abia am reușit să scoatem căsoaia pe ușă și ajunseserăm în fața ușii camerei unde era bradul și nu reușeam să intrăm pe ușă ținând amândoi de casa aia (cred că era cam 2 noaptea) și ne-a pufnit râsul pe amândoi. Și râdeam și casa se cutremura din toate încheieturile și zornăiau pe acolo toate cele... Dar, na, era musai să fie cadoul sub brad dimineața, la trezire.
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Și am stat în noaptea aia cu soțul meu și am montat casa, că erau toate piesele marcate și aveam schema de montare. Și a rezultat ditai căsoaia, cu etaj, i-am pus și toată mobila, scaune, dulapuri, canapea, mașina în „garaj”, Barbie se lăfăia cu prietenele ei la televizor... Trebuia să o ducem acum sub brad, în camera fiică-mii care dormea. Doar că nu aveam spațiu de manevră, abia am reușit să scoatem căsoaia pe ușă și ajunseserăm în fața ușii camerei unde era bradul și nu reușeam să intrăm pe ușă ținând amândoi de casa aia (cred că era cam 2 noaptea) și ne-a pufnit râsul pe amândoi. Și râdeam și casa se cutremura din toate încheieturile și zornăiau pe acolo toate cele... Dar, na, era musai să fie cadoul sub brad dimineața, la trezire.

 

 

vai ce poveste suuper!!! :)))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...