Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cred ca am mai scris pe aici, in sistemul sanitar activ, nu exista zile libere. Eu dacă nu lucrez 5 zile pe săptămâna, indiferent dacă sunt incluse sărbători sau nu, nu îmi fac orele de lucru. Anul asta voiam sa îmi iau concediu, dar nu am reușit decât doua zile acum și in 29, din lipsa de personal. Sper totuși ca după ce voi începe cu noul post sa nu mai lucrez atâtea ture. Pot chiar opta sa lucrez numai de zi, atunci as avea liber in zilele libere, dar as pierde competenta. Nu știu cum e mai bine. Plus ca mie îmi place sa lucrez și câte o seara din când in când. :) Dar mi-ar fi plăcut sa fiu liberă de sărbători.

 

Initial as fi lucrat și in ajun, tura de dimineața. Dar a vrut o colega pensionara sa ma ajute și am acceptat cu drag. 
 

Oricum, al meu lucrează la fel. Anul asta a nimerit sa nu lucreze nici de Crăciun nici de anul nou. Dar in toți anii a lucrat pana acum. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, imi imaginez ce nebuneala a fost cu Edgar. (Hoover? :) )

 

hihihi...da...Edgar de la Hoover :) :) :)  

 

La toate "masinile" le dau nume :) Inclusiv masinile de condus. A sotului e James (de la James Bond) a mea (curenta) e Flying Tomato - cea dinainte era Cloud. Ale copiilor sint Ferris (de la Ferris Buller) si Gladiola (ghici cine a luat 4 ani de latina in liceu??). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi tot timpul inchidem in perioada asta. asa face toata industria, nici n-am avea cu cine sa lucram :)

 

noi dac-am tine neaparat am lucra, fiindca o parte dintre colegii nostri-s rusi, care sarbatoresc Craciunul pe stil vechi, in ianuarie [:)]

 

Laura, sa fie cu noroc noul serviciu, sa-ti aduca multe satisfactii! si da, esti desteapta [pup]

 

acum ma fac ca lucrez - ascult o prezentare despre terapia genica, si in timpul asta fiebe supa, am prefiert friptura in moare de varza, imediat o bibilesc si-o bag la crockpot, si astept in cateva minute sa mi se livreze cozonacul.

 

tot azi mi s-a livrat un quiche lorraine si un tort frumos de tot in forma de bradut (pe care-l duc in Ajun la Yagmur), de la amicii  mei de la Placintissima (pe care acum o cheama Chat Noir).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...