Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Dragi pinguine, Craciun fericit si linistit alaturi de familiile voastre!  [pup]  Sper ca ati fost cuminti si a trecut Mosul pe la voi cu sacul plin si l-a golit sub bradul vostru! [aho] 

 

Sophia trage de noi sa mergem la culcare, nu cumva sa treaca Santa si s-o vada treaza si sa nu ii lase cadouri. E prima data cand o aud ca ne roaga sa mergem la nani, in restul anului ne rugam noi de ea.  [:)]

 

Nu vreau sa ma gandesc la ce ora ne trezeste sa coboare la brad, deci cred ca cel mai indicat e sa ii urmam rugamintea si sa mergem la strans perna in brate.  [nani]

 

[pegeam] 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața de Crăciun ( aici abia ne am pus la culcare)!

 

Obosită frântă, în grafic cu pregătirile, mâine mai am doar o friptură de făcut.

Am trimis băiatul la duș și am pus repede cadourile sub brad, am sorbit laptele Mosului și ronțăit un biscuit jumate din cei 3.

Cred că știe deja el juniorul cum stă treaba, dar ALEGE să creadă, așa făceam și eu.

 

Velvet, Strumphi, mă bucur să văd mesaje de la voi.

 

Viviana, mă bucur că sora ta s-a vaccinat și sper că va urma și mama ta în viitorul apropiat.

 

Am vorbit cu taică-miu ( vara asta face 80 de ani) și mi a zis că în țară vaccinarea va începe cu personalul medical. L-am colindat cu băiatul, care nu a reușit să învețe cap coadă o colindă românească ( am încercat Domn Domn să-nălțăm și zice: nuuu, nu iepurașul, de ce să vâneze un iepuraș???) așa că am dat-o pe Vive le vent! (varianta franceză a Jingle Bells), a avut și clopoțel.

 

Mâine poate ne vin prietenii, nu sunt sigură, că se anunță polei zdravăn, se va circula nasol. Azi a plouat bezmetic și au fost vreo 10-12 grade, anormal de cald, mâine se răcește.

Tot de măine se închid toate magazinele neesențiale și intrăm într un fel de lockdown, numit eufemistic "pauză de sărbători", până pe 11 ianuarie.

 

Vă doresc o zi de Crăciun relaxantă, cu cadouri frumoase și multe zâmbete.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața de Crăciun, sper că Moșul a trecut pe la fiecare dintre voi!  [pegeam]

 

Marion, am uitat să-ți răspund ieri. Alexandra trebuie să stea în izolare în RO până pe 1 ianuarie, deci nu ar avea cum să plece înainte. Dar se aștepta la măsura asta (cu test PCR). Și din ce văd tot va trebui să se izoleze și în Olanda 10 zile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! M-am trezit cu zăpada, vânt și frig! Am dat o tura cu W afara, el nu mai voia in casa. Nici eu! Ador sa fie zăpada, frig, iarna, atunci când trebuie. Din păcate nu va tine...

 

Sa petreceți mai departe! La mine a fost scurt și intens ieri. Am dat și primit cadouri, ne-am bucurat și umplut burtile.

 

Imediat plec la job!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela dar dacă sta in izolare atâta, care a fost ideea sa meargă in Ro? Sau cum sta in izolare? Cu familia? Dar dacă prezintă test negativ PCR la întoarcere in Olanda, mai trebuie sa stea in izolare?

 

 

Am o cunoștința care a plecat in Ro de vreo 3 zile. E in izolare dar singura cuc, i-a lăsat familia mâncare la usa. Se văd pe Webcam. Dar ea a mers sa rămână, s-a mutat Pt o perioada in Ro. Acum i s-a terminat perioada de 3 luni după ce și-a dar demisia la jobul de aici. Și ar fi fost la fel de singura aici. Dar măcar după astea 2 săptămâni iese din izolare și gata.

 

O colega de job care e din Germania, a plecat la părinți înainte de Crăciun. Acum e foarte complicat sa se întoarcă, Pt ca vin părinții la ea (ea ar fi putut Pt ca e cetățean suedez și locuiește aici) Pt ca suedezii au închis granița cu Danemarca. Vine cu vapor direct din Germania. E nesigur dacă vor putea intra. 
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, da, Alexandra stă în izolare cu ai ei, cum a stat și în primăvară. Altfel ar fi stat singură de sărbători în Amsterdam, nu s-ar fi văzut cu nimeni, deci eu zic că e mai bine că a putut să vină. În ianuarie începe să lucreze pentru dizertația de master, deci poate lucra și de acasă (încă nu știu când se întoarce în Olanda).

 

Autoritățile olandeze cer test PCR negativ la îmbarcarea pentru cursele cu destinația Olanda dar recomandă (strongly advise) autoizolare de 10 zile de la sosirea în Olanda. Deci nu scapi de izolare cu test negativ. E complicat, dar noi să fim sănătoși... și să treacă perioada asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu are unde să stea singură. S-au izolat toți trei, nu ies nicăieri, nu se văd cu nimeni.

 

Edit: Așa zic și autoritățile de sănătate din RO. Dacă te întorci dintr-o țară de unde se impune auto-izolarea și stai cu familia, toți membrii familiei se auto-izolează.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...