Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

in Bucuresti e o zi placuta si insorita [:)]

 

vreau sa cobor sa fac niste cumparaturi, apoi ma duc la Libraria Humanitas de la Cismigiu, fiindca in seara asta toate cartile au reducere de 20% (si oricum aveam cateva pe lista, fiindca site-ul e in reconstructie si n-am reusit sa fac comanda).

 

am dezbatut planurile de revelion - ma vad cu aceiasi prieteni cu care am petrecut Craciunul, tot la Yagmur, insa acum dilema a fost intre ce ore, fiindca e interzisa circulatia intre 11 seara si 5 dimineata; prima data am zis ca facem revelion de zi, dupa care ne-am dat seama cat de aiurea suna; asa ca vrand-nevrand o sa stam pana la 5 dimineata [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună și sărbători fericite. Noi am petrecut între noi, liniștit, și musai cu ieșit în fiecare zi, dar fără zăpadă. Ce curajoasa ești Michelle. Roxana, antigripal s-a vaccinat mama. Condoleanțe Silvi. Și tatăl mătusei mele a murit, cel ce era la ATI cu covid. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, noi mergem acusi la patinaj. Ieri am fost la patinaj si piscina una dupa alta, a fost tare placut la piscina pentru mine, ca m-au suparat dureri de oase zilele astea si inotul imi face bine.

In rest nu mare lucru, leneveala. Ne chinuim sa terminam sarmalele, cred ca voi congela restul pana la urma. Sau le dau prietenilor daca trec pe la noi. Am observat ca nu mai pot digera mancaruri "grele", imi trebuie antiacid imediat.

 

Azi e o vreme de cacao, nu foarte frig dar un vant din ala care-ti taie fatza si iti patrunde in oase. Si ninge marunt.

 

De Revelion inca nu stim, daca prietenii pleaca sau nu la casa de vacanta. Daca nu pleaca, petrecem impreuna aici la noi, daca pleaca, ne vor invita si pe noi, dar nu cred ca mergem decat daca ne iau cu masina lor. Mai vedem, mai discutam azi.

 

Silvi, ce fain ca aveti zapada, fetele au avut un Craciun frumos. Condoleante!

 

Moon, si voua condoleante!

 

Michelle, succes cu vanzarea casei si nu in ultimul rand cu gasirea unui job bun pentru sot, intr-o zona care sa va convina. Incepeti noul an cu schimbari radicale, sa iasa totul asa cum doriti.

 

Ufff, ma uit afara si nu mai am nici un chef sa iesim, e viscol...dar trebuie sa faca baiatul miscare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Uite că trecură și sărbătorile astea. Nu mă bucur.

Noi n-am făcut nimic deosebit, am petrecut în familie, ca de obicei cu prea multă mâncare și multă ședere.

Vremea a fost închisă și ploioasă. Silvi, tu parcă nu ai fi la o aruncătură de băț de mine cu zăpada aia.

Moon, Silvi, îmi pare rău pentru pierderile voastre...

Michelle, mult succes în noua voastră aventură!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

multumesc pentru gandurile bune. astazi este inmormantarea nasului meu de botez. are 5 copii si 8 nepoti. imi zicea mama ca aseara cand a venit preotul stateau toti aliniati ...atat de trist.

 

astazi este ziua prietenei mele. nu ne vedem. i-am trimis deja cadoul si ne-am vazut pe telefon. 

 

mai vin. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, condoleante pentru nasul tau. Singura consolare e ca se spune ca cine isi da sufletul in perioada Craciunului va merge direct pe calea luminii, in rai.

 

===

Noi vom avea 2 musafiri de Revelion, s-au covidizat si ei acum vreo luna si jumatate deci vom sta fara frica.

 

Nu gatesc cine stie ce, insa o fac numai eu. O sa ma ajute si Silvi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!

 

Silvi, Moon, condoleanțe! 
 

Eu nu am noutăți. Munca, nu prea am timp cum as vrea de alte chestii. Încep sa resimt stresul și zilele astea in care am fost liberă dar nu am fost liberă. Și cam atât.
Ies acum la o plimbare, sa îmi clătesc mintea și ochii. Mi-e dor de timpul meu in care pictam, tricotam, musai sa reîncep cumva...Mi-e dor sa îmi fie gol creierul, sa nu ma gândesc la nimic...

 

Ella, mulțumesc de felicitare! 

Zile frumoase! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...