Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

o alta zi superba si cu soare in Bucuresti [:)] tare imi place ca pot sta cu toate geamurile deschise, ca vara!

 

nu planuiesc sa mai ies nicaieri pana joi, dar m-am apucat de facut putina treaba in casa - spalat rufe, spalat si curatat flori, o sa bag aspiratorul ala care merge singur (si pe care nu l-am mai folosit de cand am femeie care vine la curatenie) si o sa fac putina ordine in frigider.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua și de la mine.

 

E cald și frumos și la noi, după multe săptămâni gri.

 

Silvi, Moon, condoleanțe!

 

De Crăciun ne-a vizitat o prietenă (ea e singură) și am mâncat mult și bun :).

 

Azi mai am ceva de muncă pentru birou și apoi iar zile libere (până pe 5, când am o ședință, dar cred că-mi mai iau și după aceea niște zile libere).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa... ziceam ca nu  mai ies pana joi? clar, sunt in concediu si m-am relaxat mai mult decat prevede legea [:)]

 

in seara asta am iesit la terasa mea preferata - ok, asta nu era planificata, dar a avut prietena mea chef sa iesim, si e atat de cald si de placut, incat era pacat sa n-o facem.

 

insa maine merg la ultimul concert din anul asta, de care uitasem complet [:-)))]

 

tot ce retinusem e ca maine e repetitia pentru aplauzele de la concertul de Anul Nou de la Viena. in caz ca inca n-ati auzit - da, oamenii au decis ca daca tot canta la o sala goala, vor aplauze. asa ca m-am inscris pe un site. maine repetam [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, Silvi, condoleante. 

 

Mianna, am auzit de aplauze si de concert. M-am inscris si eu :) 

 

Fleur, nici eu nu stiu ce sa fac cu sarmalele...nici noi nu mai "tinem" la chestii grele; m-am cam perpelit noaptea. Azi le-am mancat al 11:00am si diseara bag un mar si un ananas uitat pe counter. Eu cred ca le fac vant. Anul asta le-am aruncat pe cele congelate anul trecut :) :) 

 

Azi si maine lucrez de acasa apoi liber pana pe 4 ianuarie. Vreau sa imi iau a doua saptamana din ianuarie vacanta si sa merg la ski. Avem 2-3 "munti" cam la o ora distanta si intentionez sa merg o tura dimineata si la 3:00pm sa fiu inapoi acasa. Nu vreau sa intru in lodge sa mananc; singura problema e sa merg la baie (ca la frig, ma cam ia). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

la noi a iesit soarele. ma uit afara si pare primavara. copiii hranesc porumbeii in piata, bancile pline de batrani...

eu muncesc si maine. oricum nu faceam nimic deosebit. sotul o sa faca o friptura si salam de biscuiti cu fetele si eu o placinta cu ravase. pe 1 de dimineata plecam la socri.

 

ati facut lista pentru 2021?

eu am cateva restante din 2020. si nu le-am amanat din cauza pandemiei ci pentru ca am lasat-o mai moale cu munca spre sfarsitul anului. (nu ma refer la serviciu) sper ca fiu mai organizata in 2021.

in rest imi doresc sa fim sanatosi, ceea ce cred ca ne dorim cu totii in vremurile astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu fac liste, nu îmi pun dorințe. Iau totul așa cum vine, de mulți ani. Viața ne da peste cap planurile, oricum. 
Degeaba voiam/vreau încă sa îmi petrec aniversarea de 50 de ani undeva intr-un loc frumos, făceam planuri. Nu și-au avut rostul. Oricum erau putine lucruri pe care mi le doream, știam demult ca se poate schimba totul intr-o clipa. 

Mi-e dor de mama, mi-e dor de sora mea, vreau sa o văd pe nepoțica, vreau sa ies de pe insula undeva, oriunde, mi-e dor tare de tot de Diana...nu știu încă când va fi posibil sa vina Diana acasa in vizita. De restul încă, nici nu îndrăznesc sa ma gândesc. 
 

Zi frumoasa! 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

 

Am avut ceva de citit din urma si am ratat poza lui Moon.

 

Noi am sarbatorit Craciunul cui socrii. Cu ei stau copii cand noi suntem la munca. Am mancat, ne-am jucat , am vazut filme. Avea Ramo o lista si am bifat cateva din ele. Saptamana aceasta si prima din 2021 lucrez de acasa. Apoi am o saptamana de munca la birou si apoi iar de acasa.

 

Eu pentru 2021 imi doresc sa fim sanatosi, sa putem sa ne reluam cat de cat vietile asa cum erau...

 

Silvi, Moon condoleante!

 

Laura, felicitari pentru noul job!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihi...da...Edgar de la Hoover :) :) :)  

 

La toate "masinile" le dau nume :) Inclusiv masinile de condus. A sotului e James (de la James Bond) a mea (curenta) e Flying Tomato - cea dinainte era Cloud. Ale copiilor sint Ferris (de la Ferris Buller) si Gladiola (ghici cine a luat 4 ani de latina in liceu??). 

 

Si noi botezam masinile, si bicicletele :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...