Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

Ma bucur ca ati serbat frumos si a venit Mosu.

 

La noi Patricia stie, Julia inca nu. Pe 24 seara impachetam la greu, ele jos in sufra se uitau la desene si cu un ochi pe geam sa il vada pe Mos. Am coborat si putin mai tarziu am scos eu sacul la usa, fix cand vecina plimba cainele, asa ca am rugat-o pe ea sa sune. Am desfacut cadourile cu bunicile pe skype, inclusiv bunica mea care e la mama peste iarna, si nasa lui B. Cat m-am chinuit eu cu impachetat, in 20 de minute era vraiste de hartie in sufragerie  [batcap]  [batcap]

S-au bucurat de ce au primit, si eu la fel. 

In 26 eram inapoi la varuit si parchetat. Ne-am dat seama ca izolatia luata sa o punem sub parchet nu merge cu incalzire prin pardoseala, asa ca ne-a decalat tot cu o juma de zi. Prin urmare acum biroul meu de acasa e plin de mobila, haine, cutii etc. Azi am lucrat (lucrez  [:D] ) asa ca ma strecor ca in transee.

 

La Julia am terminat 95%, mai avem de pus abajurul si covorul si B vrea sa ii faca o tablie la capul patului (o avem, mai trebe taiata).

 

La Patri mai e mai mult, dar ce era mai greu, varuit si parchetat e gata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iata si penultima zi din anul Covid. Sper ca anul 2021 sa-l numesc anul vaccin.

 

Ai mei au plecat la socrela sa o vada. Mi se rupe sufletul de ea. Nici nu vrea sa plece de acasa la vreunul din noi. Femeia care trebuia sa vina a facut covid deci e singura.

 

Alaltaseara, pe la 1.30 noaptea suna mobilul lui CCS. Cand ne suna telefonul noaptea ne speriem by default.  Era soacra-mea. Ne intreaba, ce mmai faceti, sunteti bine cu totii, silvi e bine? Eu prin casa si ma gandeam la voi. 

CCS ii zice, da' mama, suntem bine cu totii, dar tu stii cat e ceasul? uita-te la ceas, daca nu il vezi, uita-te pe geam si daca e intuneric bezna si nu se aud tramvaiele inseamna ca e noapte. Da, mama?

 

UF, m-a intristat toata conversatia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pingiuni

 

Am terminat cu pregatirile pt Revelion, deja de ieri  [pk]  [pk]  [pk] am facut piftia si aranjat masa....aperitivul il aduce cumnata, desertul il aduc prietenii nostri.

 

Am petrecut frumos de Craciun, dupa am avut zile linistite...am vazut Vikingii pe Netflix (seria 4 si 5, fiecare cu cate 20 de episoade  [:D] Marco nu a vrut sa vada si seriile 1-3)...ne-am culcat in fiecare seara dupa miezul noptii, azi am vazut ultimul episod...seria 6 a aparut, dar nu e inca pe Netflix.

 

Mandra e bine, e alintata de ai mei, streseaza pisica  [:D] ma gandesc doar la ei, o sa le fie greu iar singuri...la anul de Craciun merg eu la ei, am schimbat biletul de avion de acum din decembrie pt la anul....mandra va fi de sarbatori in Seoul, de-abia asteapta sa fie de Anul Nou acolo...am intrebat-o daca vrea sa o vizitez si a zis nu  [ph34r]

 

Acum tb sa vedem ce facem de majoratul ei, mai sunt 2 luni...la Seoul nu cred ca vom ajunge, asa ca am un plan B...nu ii spun unde vom merge, o pun insa sa aleaga haine pt vreme rece si haine pt vreme calda, dar nu va sti ce am pus in bagaj...o sa vada doar la aeroport, va fi surpriza....am intrebat-o daca e ok sa schimbam destinatia si a zis ca da, pt ca la Seoul va sta oricum aproape un an, asa ca vrea sa mearga in alta parte..sper din suflet sa-mi iasa, momentan spre destinatia respectiva nu se cere test si nu exista carantina (nici acolo, nici aici).

 

Succes la pregatiri.

 

Va doresc un An Nou cu sanatate, fericire, bucurii si impliniri  [il]  [artif]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au inceput sa soseasca vederile!!!!!!!!!!!!

 

Sunt asa de fericita cand le primesc! Nici nu va inchipuiti! Si apoi ma simt nasol ca luata de covid, izolata, carantinata nu am apucat sa cumpar si eu.  [:(]

 

Prima a sosit de saptamana trecuta, chiar, de la Ella... atentie pe adresa de aici din sat. Prima felicitare in casuta asta noua. O sa o inramez. Pe bune.

are si ea povestea ei. Nu am  casuta postala si postasul a lasat-o in casuta postala a vecinei numita fostaluiElla.  [:D]

 

A doua a venit in Bucuresti de la Ioana, mi-au adus-o azi CCS si Silvi si ea va fi expusa asa cum i se cuvine pe bar langa o sticla craniu plina cu palinca galbena ca focul.

 

Cu plecaciune, va multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mai petrecut cateva ore faine de tot la concert, pe terasa. a fost atat de placut, si  incalzitoarele atat de eficiente, incat a trebuit sa-i rugam pe baieti sa-l dea mai incet (era atat de cald incat se statea in tricou, iar pentru bauturi aveai nevoie de gheata) [:)] era si soare afara, incat baietii care cantau  ne-au urat la misto un 1 martie fericit  [:-)))] 

 

am ajuns acasa, am pregatit ouale umplute pentru maine (cred ca v-am mai zis ca prietenelor mele le plac mult de tot, la fiecare intalnire oficiala trebuie sa fac [:)]  acum am negociat sa nu fac de Craciun, ca ajunge ca fac pentru revelion).

 

nu mai am nimic de facut, ma apuc de citit - e doar a treia carte pe care o incep [:I] initial incepusem "Incalcand toate granitele" de Marina Abramovici; a doua zi mi-am luat teancul de carti de la Humanitas, si m-a tentat "Cazul doctorului Kukotki", de Ludmila Ulitkaia, fiindca imi plac mult cartile scrise de ea. acum incep alta, "Xanax", de Liviu Iancu -  nu stiu daca il stiati si l-ati citit pana acum, era jurnalist de turism, scria in ultima vreme la profit.ro. a murit acum 2 zile, a facut infarct in timp ce era la vanatoare - asta era pasiunea lui. avea 45 de ani :( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, spor la renovări!

Mi-am adus aminte cum am petrecut și eu ("noi"pe atunci) un revelion printre mobile, cutii, saci, când ne-am mutat, nu în apartamentul actual, în cel dinainte. Eram însărcinată în 6 luni dar nu am foat scutită de treabă... Am stat acolo până a împlinit băiatul 6 ani. Amintiri...

 

Viviana, la cât mai multe felicitări și corespondență, deși nu prea se mai "poartă". Am citit că la Postes Canada s a înregistrat anul ăsta record la trimis felicitări. Eu nu m-am învrednicit să trimit, nu știu, nu am intrat în spiritul sărbătorilor...

 

Velvet, ce faci de Revelion? Te duci la ai tăi sau...? Sper că nu stai singurică. 

 

Strumphi, sper că te-ai ofihnit și că te simți mai bine. Revelion în 3 la gura sobei?

 

Dacă nu apuc să intru mâine la ora cuvenită, vă urez de pe acum un An nou cu sănătate, liniște și speranță în mai bine, un an în care să începem, chiar și cu pași mici, întoarcerea la normalitate! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, ma bucur ca a ajuns.

 

Mihaela, de ieri ma gandesc la tine: m-a luat o durere de muschi (cred) mai jos un pic de omoplatul stang. Nu cedeaza la nurofen. Nu exista pozitie sa nu ma doara, inclusiv la inhalat. Azi-noapte nu am dormit. Azi de dimi parea mai bine dar acum abia stau pe scaun. Nici culcata nu ajuta :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...