Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

 

eu sunt tot la munca. sotul si fetele vor sa mearga pana la socri sa le duca niste prajituri si sa ii ureze.

 

am intrat sa va zic si eu La multi ani!

sa aveti un an bun, sa fiti sanatosi si sa lasati in urma toata nebunia lui 2020. 

va imbratisez cu mult drag, dragi pinguini! [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu stiu, vine si trece (oarecum). In noptea asta am dormit doar de la 3 juma la 5 de durere. Acum l-am trezit pe B sa ma dea cu crema de articulatii, ca nu mai puteam. Doare si cand stau in picioare, si in fund, si culcata. mai scrii o data ce diagnostic ai avut tu, te rog

 

Ceea ce a zis medicul pana la urma, dar nu bag mâna in foc ca e asta. Frozen shoulder. 
Eu încă nu am scăpat de dureri, deși au trecut 7 luni și am primit o injecție cu cortizon acum 3 săptămâni direct in articulație. S-a redus durerea mult, nu mai am nevoie de orteza, dar ma trezesc noaptea ca ma doare și ziua nu pot face orice miscari. 
Mie nu mi-a trecut cu nicio crema, niciun analgezic, am luat chiar și Naproxen și voltaren doze maxime. Mi s-a recomandat morfina și eram pe punctul sa iau dar mi-a fost frica.

Am făcut radiografie normala, care nu a arătat nimic (arată numai oasele, nu ligamente sau mușchi). 

Atunci am primit programarea la medic, care era in 2 săptămâni și am zis ca atâta mai îndur. Medicul a fost ferm ca asta e diagnosticul și ca nu e nevoie de alte investigații. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, dragele mele! Sa aveti un an nou mai bun, mai linistit, cu sanatate multa, emotii doar pozitive,  veselie si multe motive de bucurie! 

 

Noi vom petrece revelion in 4. Nu plecam nicaieri, nu vine nimeni. Din pacate pentru copii, vacanta lor este doar acasa, cu noi  (cred ca e teribil de plicitisitor si dezamagitor sa ai 15 ani si sa stai doar cu ma'ta) . 

 

 

Mianna, nu am stiut ca a murit Liviu Iancu.. Ce tragedie! Era atat de tanar! Eu am citit Xanax imediat dupa aparitie (mi-a aparut la recomandari pe libris si mi s-a parut interesanta) , apoi i-am cautat articolele . Scria frumos, cu multa sinceritate si inteligenta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Ma bucur ca ajung felicitarile  [il] anul asta in top a fost Germania, urmata de Romania, UK si Suedia...sper sa ajunga toate  [pk] eu am decis spontan sa trimit, atunci cand am fost plecata de ziua mea la Leukerbad (de acolo le-am si luat si le-am si pus la posta). 

 

Fleur, spun in momentul in care se va concretiza  [ph34r]  

 

Noi suntem 6 azi, baietii (nepotul si prietenul lui) nu vor sa vina, stau acasa...le-a comandat cumnata tort la cofetarie, ma duc sa-l iau eu...si eu le-am luat sampanie fara alcool...prietenul nepotului e cool, imi place mult de el  [:D] eu i-am luat de la aeroport (pe el si cumnata), asa l-am cunoscut...se mira de tot si toate, desi e umblat prin lume.

 

Spor la pregatiri si sa petreceti frumos  [il] La multi ani !

 

post-114840-0-40857700-1609411545_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...