Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii se dau cu patinele


Recommended Posts

 

 

Multumesc Mihaela. Uneori nu por nici sa inspir de durere, parca se blocheaza plamanii- nici nu stiu cum sa explic. La 5 cand am scris plangeam. este mai jos de omoplat, nici nu stiu

 

Durerea la mine nu e in zona aceea. E in fata in rotula și in spate dar imediat mai jos de articulație. Ma doare și unde spui tu, dar doar când apăs. 
Dar durerea (adică suferința) o recunosc. Am avut multe nopți exact cum descri tu. 
Am încercat cu gheata și atunci parca s-a mai liniștit temporar durerea. 
Pe mine m-a ajutat mult fizioterapeuta, sau mai bine zis kinetoterapeuta. (Gimnast medical ii spune la noi) Fără ea nu as fi rezistat, mi-a făcut câteva “terapii” care m-au ajutat, inclusiv fixarea umărului cu plasture. 
Apoi acea orteza m-a ajutat enorm peste zi, sa pot lucra. 
 

Am luat idei de peste tot: internet, fizioterapeuta, aici de la fetele de pe forum. Cum nu știam ce am, am combinat tot ce am găsit. 
 

Nu știu cum e sistemul la voi, la cine apelezi prima data. Rox și fetele din Ro ziceau de ortoped și röntgen dar aici e altfel. Am ajuns prima data la medicul de familie, consultație la tf, apoi analgezice, fizioterapeut și cum spuneam, abia după 6 luni röntgen și după 7 luni ortoped, specializat in umăr. Sper sa găsești o cale mai scurta. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare în ultima zi din anul acesta atât de hulit!

20-20 - oare cifrele chiar ascund ceva în ele? Dacă este așa, atunci să sperăm într-o combinație norocoasă în anul care vine...

 

Vă urez tuturor să petreceți frumos noaptea de Anul Nou. Să punem deoparte și amintirile din ultimul an alături de celelalte, poate ne vor folosi cândva.

 

La mulți ani și un an cât mai bun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumesc Mihaela. Uneori nu por nici sa inspir de durere, parca se blocheaza plamanii- nici nu stiu cum sa explic. La 5 cand am scris plangeam. este mai jos de omoplat, nici nu stiu

 

din ce spui e mai aproape de o nevralgie intercostala, cu respiratie scurta si dureroasa. Ia saridon sau similar

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sanatate multa si sper sa dai de cap durerilor. 

 

Ella, si eu sint curioasa unde o vei duce pe Marcia...daca nu e secret, sa imi zici si mie :) 

 

Velvet, bine te-am "revazut"!

 

Moon, sanatate fetitei...cel mai rau cind sint copilasii bolnavi. O imbratisare stransa si putere sa rezolvati.

 

Mianna, o ador pe Marina Abramovici. Am vazut-o in NYC la MoMA - "The Artist is Present"...este fenomenala. A impins niste limite in performance art care au pavat drumul pentru multi alti artisti de gen. 

 

Noi stam acasa de Revelion in doi (copiii au propriul Revelion cu partenerii lor - tot in doi). Eu nu prea ma dau in vant dupa Revelion...prefer sa mananc devreme si sa atipesc. Nu reusesc sa stau pina la miezul noptii daca sint acasa. Anul trecut am fost la o cabana la munte cu niste amici (si eram bolnava coapta cu tuse de la o gripa in toata regula luata in ziua de Craciun).Am jucat in seara aia whist pina la 3 dimineata :) :) Ahhhh...vremuri!  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Poate pun ceasul sa sune sa bem o sampanie la cumpana dintre ani (in pijamale). 

 

Va doresc un an nou bun, cu sanatate ca e mai buna decat toate, cu indeplinirea dorintelor, cu mult noroc si cat mai multa bunastare spirituala si materiala!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, eu am primit plic de la tine...la fosta adresa! Din fericire l-a găsit o fostă vecină cu care țin legătura și mi-l va da ( foarte frumos plicul, roșu, mi a trimis poză  [:)] ). Mulțumim foarte mult și vă întoarcem toate urările scrise acolo.

( O să verific pe lista de adrese din grup, eu știu că am updatat adresa, trebuie luată din ultima variantă a listei)

 

Antmil, și noi vom petrece la fel Revelionul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, ultima lista de adrese e din Iulie 2018. E adresa ta veche. Nu am primit adresa ta noua.

 

Moon, te trec și pe tine pe lista, trimite-mi adresa ta in privat. O sa Primești și tu lista cu toate adresele.

 

Viviana, dacă dorești, trimite-mi și tu adresa ta noua.

 

Ioana, adresa ta o avem?

 

S-a mai mutat cineva?

 

edit ca m-am uitat pe lista. Sunt persoane care nu activează demult pe aici. Doriți sa le menținem? Kariguld și Yagmur. 
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...