Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)*(11)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by kriss79
Luna, felicitari pentru "evolutia " fetitei tale! Rana invata la gradi in araba sau engleza? mereu am vrut sa te intreb..numele ei inseamna ceva in araba? sau de unde vine?
Fiind la scoala engleza (aici gradinitele sunt integrate scolilor)are limba de baza engleza, iar de la anul vor invata si limba araba ca limba nr.2 - iar cand va incepe scoala toate materiile vor fi predate in limba engleza - dupa programa britanica in ceea ce priveste numele ei - tatal avand origine araba-dupa indelungi cautari i-am ales singura numele dupa principiul sa fie usor,frumos,sa sune bine,sa nu dea batai de cap la scris si pronuntie + sa o caracterizeze cat mai bine, stiind pe vremea sarcinii ca va fi maimutica,posibil balanta i-am ales numele de Rana cred ca numele o caracterizeaza foarte bine,chiar nici nu imi imaginez sa o strig altfel semnificatia numelui - pe care nu o stiam atunci cand l-am ales este "mereu alaturi de tine" dat fiind faptul ca o sa "dispar" de pe forum o scurta perioada - iti doresc sa ai un botez dupa asteptarile tale si zile cat mai putin solicitante din parte Alessiei [pup] toate fetele Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eva-felicitari kris ce face bubulina? cum a fost la botez?(a fost week-end-ul asta, nu?). cum o strigi alessia sau stefi? luna- am si eu o curiozitate- de cand timp esti in emirate si cum te-ai acomodat cu mentalitatea si religia?si porti basma?. scuze dar e doar o curiozitate cafea cafea cafea pt toate fetele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

[cafea] Ce buna e cafeaua cand o bei linistita!

 

Am ramas datoare cu un raspuns la intrebarea ce jucarii isi doreste Claudiu. Acele jucarii pe care si le doresc toti astazi, personajele din filmele de pe Jetix sau Cartoon, tocmai de aceea sunt greu de gasit, ca se vand ca painea calda. Claudiu isi dorea toate personajele din filmul Power Rangers de pe Jetix. Noi nu am gasit decat trei din sase. Si atunci s-a produs drama ca nu se puteau reproduce scenele din film!

Este foarte adevarat ca tatal lui l-a invatat gresit si ori de cate ori cerea o jucarie, o cumpara neconditionat. Copilul a invatat lectia si... Sper ca de asta data vazandu-i neasteptata reactie sa indrepte lucrurile.

 

Krissid="blue"> mai ai un pic pana la botez. Practic ai intrat pe ultima suta. Si la noi creste nerabdarea sa privim fotografiile.[:D]

In alta ordine de idei, inca nu m-am interesat cat costa inscrierea, dar cand o voi face te anunt.

 

Va multumesc pentru felicitari si urari.

 

Va doresc o zi buna, buna, buna!

 

 

mama lu' Claudiu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mathilda luna- am si eu o curiozitate- de cand timp esti in emirate si cum te-ai acomodat cu mentalitatea si religia?si porti basma
acomodarea a fost mult mai usoara decat m-as fi asteptat,mai ales ca nu am fost afectata de nici o problema gen: rasism,interdictii,piedici,compromisuri pe langa populatia locala in jur de 2 mil.se mai adauga inca atatia expatriati deci fiecare cu obiceiurile,religia,traditia proprie in ceea ce priveste basmaua - nu am purtat niciodata si nici nu o voi purta pentru ca nu ma reprezinta si mai mult de atat nici nu exista vreo cerinta in acest sens mai multe detalii despre viata in Emirate din perspectiva noastra,a celor care traim aici,gasesti [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=108020"]aici[/url] Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna, ne pare rau ca ne "parasesti" o perioada..dar te asteptam sa stii! sa nu cumva sa "dispari" si tu de tot ca alte juriste...[;)]

multumesc pt. urari!

mathilda, botezul e sambata aceasta!o strig Alessia

eva, da, mai e putintel..voi pune si pozici imediat dupa eveniment..

Sunt bucuroasa ca am dat comanda de niste marturii prin internet de la Buc. si nu prea aveam incredere..dar azi le-am primit si sunt super!

 


Pozeid="purple">id="Comic Sans MS">

Cristinaid="purple"> [mamica] fericita de id="purple">Alessia Stefana id="red">id="Comic Sans MS"> (16.10.2007)id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luna,

multumesc de raspunsuri.din p de vedere ec si turistic am citit f mult. dar ceea ce m-a deranjat f tare e ca, sotia unui tip din emirate(ea romanca) cand s-a dus acolo familia lui i-a impus sa poarte basma dar ei cand au venit in romania nu si-au dat basmaua jos(deci noi tb sa respectam traditia lor dar ei, nu).atat.

pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...