Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi a spus ieri ca toată lumea sa facă a 3 a doza. Sincer nu știu, nu mai am încredere absolut de loc in recomandările lor… una spun astăzi, alta maine… bâjbâie in întuneric.
Poate si sper ca la voi e alta situație aveți mai muta încredere in ce se spune/ recomanda, in conducători etc… 

 

dar aici, parca am auzit ca cer teste si la copii de 2 ani.  Serios?! De câte ori pe luna sa bagi betele pe nas la un copil?

Și cum poți sa mai crezi conducătorii după mizeriile si greselile le fac pe plan internațional si local.

Nu le pasa, zic Ooops si gata , ca deh  le fac pe spatele poporului, a amărâților care au plătit cu viata si au familiile distruse…iar restul amatorilor plătesc prin taxe. 

 

In New York au murit mii de oameni cu pandemia din cauza Guvernatorului. in loc sa fie tras la răspundere pentru asta … au găsit alte motive… f convenient.

 

Biden, e pierdut un spațiu( poate acum v ați convins) Kamala, e invizibila, nimeni nu știe unde e si de face … daca apare o data pe luna.
au reușit însă in 6 luni sa ne dea țara, lumea cu  20 de ani înapoi… 

ce se întâmpla in Afganistan e absolut chaos. 

La noi în stat acum Guvernatorui ii pasa de Afganistanezi si alti ilegali … si le spune sa buba la noi , când statul e in flăcări.
“ploua” cu cenușă acum la mine( dar Multumesc Domnului ca mai am casa)  … mulți colegi si prieteni nu mai au nimic…. mii de oameni sunt pe străzi.

Nu vine Septembrie mai repede sa fie dat jos.

 

deci sincer,  văzând cata minciuna si corupție e … sa mai crezi ca, cu pandemia spun adevarul? Sau la cate greșeli se fac zilnic pe toate planurile, acum chiar cu virusul sa avem încredere ca sunt experți? 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un articol interesant:

 

"1. Immunity from the vaccine dips over time. 

2. The delta variant broke through the vaccine's waning protection.

3. If you get infected, being vaccinated helps.

4. Israel's high vaccination rate isn't high enough.

The country jumped out ahead of all other countries on vaccines, and 78% of eligible Israelis over 12 years old are vaccinated.

But Israel has a young population, with many under the eligible age of vaccination, and about 1.1 million eligible Israelis, largely between the ages of 12 and 20, have declined to take even one dose of the vaccine.

That means only 58% of Israel's total citizenry is fully vaccinated. Experts say that's not nearly high enough.

5. Vaccinations are key, but they are not enough."

Sursa: https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2021/08/20/1029628471/highly-vaccinated-israel-is-seeing-a-dramatic-surge-in-new-covid-cases-heres-why?t=1629474438967

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe timp de pandemie, 200 de mii de ilegali au intrat DOAR luna trecuta, la fel in Iunie și sunt eliberați in comunități. ne mai miram ca a crescut numărul de infectări..

Pe ei NU ii mai testează săptămânal, sau obliga sa fie vaccinați.

cum se poate tine piept la asta? De câte ori sa se vaccineze lumea de aici când intra sute de mii in tara nevaccinați ? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pentru ca s-a facut numai pe "Taking a sample from August 16, 2021" E o formula care calculeaza, parca se foloseste "stratified sampling". Editat: Ca nu e buna formula.

 

Aha Ok, sunt termeni in engleză și eu nu ii înțeleg. 
 

Am apucat sa citesc și mesajul inițial. Nici eu nu am făcut statistica deși am făcut inginerie in Ro. Dar m-am înscris acum la un curs de statistica, îl încep intr-o luna :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha Ok, sunt termeni in engleză și eu nu ii înțeleg. 

 

Am apucat sa citesc și mesajul inițial. Nici eu nu am făcut statistica deși am făcut inginerie in Ro. Dar m-am înscris acum la un curs de statistica, îl încep intr-o luna :). 

 

Formula e mult mai complicata decit am scris eu acolo.

Se face pe un esantion de 100 000 sa zicem si ii aia citi sint  cu o doza, cu 2 sau deloc si se imparte la popultia totala, de asta da cu virgula. Calculul exact nu il stiu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe timp de pandemie, 200 de mii de ilegali au intrat DOAR luna trecuta, la fel in Iunie și sunt eliberați in comunități. ne mai miram ca a crescut numărul de infectări..

Pe ei NU ii mai testează săptămânal, sau obliga sa fie vaccinați.

cum se poate tine piept la asta? De câte ori sa se vaccineze lumea de aici când intra sute de mii in tara nevaccinați ? 

Au si paduchi  - o sa fie epidemie  [hot]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu am zis ca tu ai date recente, eventual despre cei infectati. Ultimele date despre cei infectati sunt destul de clare, sigur ca vorbesc din ce citesc, dat majoritar, cei infectati sunt cei nevaccinati. Atunci intreb inca odata, de ce e vaccinul ineficient?

 

Eu am citit asta: https://www.timesofisrael.com/not-waiting-for-final-okay-clinics-rush-to-offer-covid-boosters-to-anyone-40/

 

Nu am avut alte date. 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...