Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Revin cu tema inchisul granitelor...faptul ca in Australia-care pina la Tenis Open Australia, era declarata corona frei, iar acum odata cu deschiderea granitelor pentru concursul de tenis, s-au descoperit-cu toate masurile de precautie, noi cazuri de corona, arata clar ca pastrarea deschisa a granitelor si libera circulatie este un factor de propagare a virsului.

 

Daca ramineau granitele inchisede anul trecut...nu eram astazi in situatia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

de asemenea, in unitatile de invatamant a fost distribuit un formular prin care parintii sa isi dea sau nu acordul pentru testarea cu teste rapide (dar tot din nas sau gat luate probele) a copiilor in caz ca acestia prezinta simptome de Covid sau asemanatoare Covid in timpul orelor.

 

Daca prezinta simptome de covid ar fi indicat sa ramana acasa, sa nu se apropie de scoala.

In scolile secundare de la noi sunt centre de testare dar numai pentru cei asimptomatici, te poti test de doua ori pe saptamana. Fara simptome.Te autotestezi, nu iti introduce nimeni batul ala in nas si gura pana iti dau lacrimile.

Cei care au simptome merg la alte centre si asteapta in izolare rezultatul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr Fauci- “gura de aur” spunea anul trecut in Martie ca maștile nu sunt necesare,  acum recomanda 2 o data... de ce sa ne oprim la 2... când 4-5 sau chiar o perna ar fi mai bine.

frustrant când oamenii de știință habar nu au dar trebuie sa le urmam sfaturile orbește.

in Florida copiii merg la școala obișnuit, totul e deschis ... nu am auzit sa se fi înjumătățit populația . In California se face anul de când copiii stau acasă, și oamenii nu au de lucru...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr Fauci- “gura de aur” spunea anul trecut in Martie ca maștile nu sunt necesare,  acum recomanda 2 o data... de ce sa ne oprim la 2... când 4-5 sau chiar o perna ar fi mai bine.

frustrant când oamenii de știință habar nu au dar trebuie sa le urmam sfaturile orbește.

in Florida copiii merg la școala obișnuit, totul e deschis ... nu am auzit sa se fi înjumătățit populația . In California se face anul de când copiii stau acasă, și oamenii nu au de lucru...

uuups...nu-mi vine s acred ca merge sa citezi!!!

 

michelle, dar la voi e totul deschis, nu aveti lockdown, de ce nu au oamenii d elucru?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uuups...nu-mi vine s acred ca merge sa citezi!!!

 

michelle, dar la voi e totul deschis, nu aveti lockdown, de ce nu au oamenii d elucru?

romania are 238.000 km2 iar California 440.000 km2 si populatie dubla.

 

Nu tot ce se vede, ce se spune poate fi raportat la intreaga Californie.

In County unde sta sora mea de exemplu, se merge la scoala in sistem hibrid. fiecare scoala a ales cum face cursurile in functie de numarul de cazuri.

 

Unii oameni si-au pierdut locurile de munca, dar nici asta nu se poate generaliza.

 

E greu, e complicat pentru toata lumea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uuups...nu-mi vine s acred ca merge sa citezi!!!

 

michelle, dar la voi e totul deschis, nu aveti lockdown, de ce nu au oamenii d elucru?

 

abia acum s-a deschis partial...ca a facut lumea scandal mare, au inceput cu judecatile prin tribunal, amenintari......

 

peste 20,000 de businessuri s-au inchis permanent...mii de afaceri au plecat din stat datorita legilor democratilor (tesla de ex s-a mutat in texas....).

mii de proiecte au fost retrase din california si date statelor deschise.

 

guvernatorul mai mult ca sigur va fi dat jos de data asta (s-a incercat de parca de 6 in 2 ani), ca a distrus statul.

ieri spunea ca peste 30 de bilioane au fost furate -frauda la somaj. chiar si puscariasii au aplicat pt somaj...si nimeni nu controleaza...e sat fara caini...nimeni nu e tras la raspundere.

 

stai ca se da iar  drumul la granite sa vina cine vrea...s-a dat drumul la zeci de mii de puscariasi...plajele faimoase de la ocean sunt pline de corturi ale homelessilor.

 

stai sa vezi cati o sa ramana si fara case din iunie in colo...

 

copiii de la scolile de stat stau acasa de1 an, cei de la privat merg la scoala...ca deh...suntem "all in this together " parca asta era lozinca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...