Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, nu stiu ce si cat ai inteles tu din stirile ungurilor dar eu nici un film nu am putut vedea la ei…si acelea erau dublate. [:-)))]

 

Sentimentul de relaxare in fata virusului pe care l-ai avut tu inUngaria l-am resimtit eu in Romania. La granita nimeni nu ne-a cerut dovada vaccinarii desi veneam din zona rosie si documentele aratau tara din care venim, munte-mare aglomeratie cat cuprinde, lumea relaxata plecata/venita din concedii fara sa se testeze.
Noi, desi toti am fost vaccinati, ne-am testat si la plecare si la intoarcere.

editez sa spun ca am stat in Germania, Austria, Ungaria, nicaieri nu a fost ceruta dovada vaccinarii. Doar in Germania, in magazine se cerea masca FP2.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și ce-i rău in relaxarea asta? Adică cam citi ani trebuie sa mai fim speriați și sa ne ascundem, avind încredere ca acest virus nu va mai dispărea dintre noi?

 

 

ps. așa nevaccinați cum sint, conform listelor noastre de călătorie, e mai periculos sa mergi in Franța decit in Romania. Romania e pe lista verde și Franța e pe lista Galbena. Și Ungaria tot pe lista verde. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic gresit in relaxare numai ca eu nu am vazut diferente intre Ungaria si Romania din acest punct de vedere.

SI asta-i ceva rău sau ceva bun? La noi sint amindoua pe lista verde, adică tari in care te poți duce fără sa fie nevoie sa te testezi la venire dacă ești dublu vaccinat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Ungaria nu este obligatorie purtarea mastii in interior (am inteles ca doar in sputale e obligatorie), dar nu o pai poarta nimeni, nici macar preventiv, cei mai tematori... 

IN UNgaria nu am vazut absolut nici o termometrizare, scanare de temperatura (mie oricum, 37.3 grade mi se pare un prag ffff jos, care nu indica nimic, dupa parerea mea; cand erau copiii mei mici, medicul imi spunea sa nu fac absolut nimic pana in 38 gradem ca 37 - 37,5 nici nu se considera anormal, 37.5-38 subfebril, si apoi febra, acum brusc 37.3 e o problema....)

Tpt in HU evenimentele sunt la liber, fara o limitare a numarului de persoane, fara distantare, in sensul ca se ocupa toate locurile unul langa altul (probabil cu test, vaccin).

Nu e nimic gresit in relaxare numai ca eu nu am vazut diferente intre Ungaria si Romania din acest punct de vedere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...