Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Când credeam ca nu se poate sa fie mai rău uite ca este…

la noi in zona e chaos in școli când cu focurile și fumul care ne înconjoară .E un fum sa îl tai cu cuțitul , plus cu cenușă … nivelul de poluare e 500. 

Pentru covid au pus Ac uri noi dar țineau usile si geamurile deschise pt ventilație , dar acum trebuie sa închidă totul. Intra fumul si prin Ac .

in pauza de masa fiecare mânca care pe unde putea sa păstreze distanță, acum nu se mai poate pt ca afara aerul e la nivel de Hazard si nu au sala de mese pt  aprox 2500 studenți.

dupa 1 an de învățat online pt covid acum nu se știe ce e de făcut cu școala din cauza aerului.
 mulți părinți nu vor sa ii trimită la școala prin fum, alții nu au cu cine sa ii tina acasă. Școala a propus un program sa se înceapă la 10:30… care părinte e acasă sa ducă copiii la școala la ora aia?

Nu e recomandat nici condusul multor copiii intr-o masina din cauza de covid. Lumea chiar nu  știe ce sa facă … conducerea școlilor la fel.., 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie  astfel de stire nu mi se pare exagerata, ccu scopul de a aduce panica,Este exact ceea ce va urma, daca urmarim modelul de anul trecut, exact pe acelasi motiv s-a desfasurat si cum Delta e mai "rea" ca varianta britanica si cum romanii au doar 35%(???) din populatie vaccinata...cu asta ne vom confrunta.

 

https://republica.ro/valeriu-gheorghita-situatia-pandemiei-se-va-inrautati-in-romania-vor-fi-peste-2-000-de-cazuri-zilnice?fbclid=IwAR0eyGHpc3SFI3nKltUxBHMrJonTwn6gIYIGSKRHIC8LwhixmiJqYGgn1rI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce nasol, Michelle, situatie foarte grea la voi! Asa e in toata California? Covidu' ca covidu' dar sa lasi sa inghita fum atitia oameni mi se parte iresponsabil din partea statului. Nu le e frica de alte boli din cauza poluarii? Nu se evacueaza populatia din zonele incendiate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Austria au vrut sa vada certificatul si la hotel si in restaurante. 

 

In Slovenia la pensiune si la hotel ne-au cerut certificatul; la restaurant scrie ca tb sa ai, deci intri pe propria raspundere. Si controleaza, gazdele noastre au fost controlate de cateva ori pana acum. 

Solvenii cer de ieri certificat si pt tranzit, asa ca la granita cu Austria era coada de cativa kilometri. 

In magazine toata lumea poarta masca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns totul o nebunie... sper ca la un moment dat sa mai revenim la normal, cu virusul tinut sub control, ca de disparut, am inteles ca nu va disparea prea curand.

 

In fine.. 

Unul din motivele pt care nu am mai calatorit in Grecia a fost si cel pt care la granita lor testau aleator pe oricine, vaccinat, nevaccinat si cu test negativ, trecut prin boala, indiferent. 

Mi-a fost teama: daca vaccinata, ma gaseste totusi purtator? Sau pe una din fete? Unde ne carantineaza, pe banii cui? Sau carantineaza doar persoana pozitiva? Bnauiesc ca nu, ca toti suntem contacti... Daca totusi carantineaza doar pe cel pozitiv, si ceilalti pleaca acasa, ala carantinat cu ce vine inapoi? Sau daca era vorba de unul din copii, trebuie sa stea si un parinte... In fine, prea complicat si nu am vrut sa riscam nimic. Ne trezeam si fara vacanta si fara bani...

A fost bine unde am fost, cum am spus, am avut grija si am luat masurile pe care le cunosc. Ziceam doar asa ca idee... Nu am auzit de nimeni sa fi patit asa ceva in Grecia (ce am scris mai sus, pozitiv in vama), dar nah, mai bine elimini riscurile mari [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INSP anunta in Romania 5 decese cu varianta Delta la persoane complet vaccinate pana acum (ultimele doua decese au fost la persoane care s-au vaccinat una in USA, cealalta in Spania) . Ideea este ca riscul sa ti se intample nasoale daca esti vaccinat este foarte mult scazut, dar tot trebuie sa te feresti, sa ai grija ce faci, sa respecti anumite reguli de preventie si mai ales sa te izolezi si sa ceri ajutorul medicilor la primele simptome. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...