Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Michelle semnele de Corona sint febra ridicată și tusa ingrozitoare, pierderea mirosului/gustului. Curgerea nasului nu e pe lista. Cred ca e o răceala. 

 

Dar la voi nu a început școala? Poți sa îl iei pe Will de la școala o saptamina (bine, nu mai e cazul)?. La noi te amendează dacă iei copilul de la școala. 

a inceput scoala de o luna. de la scoala mi-au spus sa il tin acasa astea 2 zile si pana marti se face el bine.

miercuri cand a fost la scoala a schimbat cateva masti ca ii curgea nasul in ele...

si eu sper sa fie raceala...chestia e ca ce e...cred ca am luat si eu. 

 

la cei care au vaccinul simptomele sunt mai usoare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

michelle. simptomele corona sunt altele, febra, pierdut gust/miros...

 

Test rapid pina va vine rindul la test PCR, macar sa puteti loua ceva masuri daca testul rapid iese pozitiv.

 

Si la moi la servici avem o colega cu test rapid pozitiv/s-a testat ca avea simptmome de infectie cu corona), asteapta rezultatele la test pcr, dar dej s-a izolat la domiciliu(aduca nu a  venit la servici).

 

Precizez ca nu e  vaccinata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle. simptomele corona sunt altele, febra, pierdut gust/miros...

 

Test rapid pina va vine rindul la test PCR, macar sa puteti loua ceva masuri daca testul rapid iese pozitiv.

 

Si la moi la servici avem o colega cu test rapid pozitiv/s-a testat ca avea simptmome de infectie cu corona), asteapta rezultatele la test pcr, dar dej s-a izolat la domiciliu(aduca nu a  venit la servici).

 

Precizez ca nu e  vaccinata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle au fost focuri in toată Europa vara asta. Australia se confrunta vara cu focuri. Cine sa fie tras la răspundere pentru asta? 

dar cand se poate face ceva si nu se face, asta e neglijenta.

 

ps. cand credeam ca am scapat pt o vreme cu fumul ...de vreo 30 min a inceput iar.

mi-au venit si celelalte purificatoare...le pun pe toate in functiune.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca mai nou sint si durere de git, si curge nasul: 

 

A headache, sore throat and runny nose are now the most commonly reported symptoms linked to Covid infection in the UK, researchers say.

 

https://www.bbc.co.uk/news/health-57467051

Edit: 

Prof Tim Spector, who runs the Zoe Covid Symptom study, says catching the Delta variant can feel "more like a bad cold" for younger people.

 

Dar poate sa fie si o banala raceala. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...