Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Anda dreptate , dar nu trebuia sa se ajunga aici. 

 

autoritati de rahat, au lasat totul sa se desfasoare fara nicio restrictie 3 luni , au lasat aglomeratii, ca sa ce? sa inchida scolile iar? sa inchida iar teatre, restaurante, etc? la ce se asteptau? la scaderi de cazuri dupa bot in bot toata vara? bleact! le-as da cu ceva-n cap de incompetenti! altii n-avem, asa-s toti. suferim toti pt distractia si nevaccinarea majoritatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

autoritati de rahat, au lasat totul sa se desfasoare fara nicio restrictie 3 luni , au lasat aglomeratii, ca sa ce? sa inchida scolile iar? sa inchida iar teatre, restaurante, etc? la ce se asteptau? la scaderi de cazuri dupa bot in bot toata vara? bleact! le-as da cu ceva-n cap de incompetenti! altii n-avem, asa-s toti. suferim toti pt distractia si nevaccinarea majoritatii.

ha,ha,ha...cind citesc de spiritul "dacilor liberi", al "haiducilor" nationali, ma gindesc ca democratia a fost in Romania inventata!!!

 

Daca autoritatile iau masuri, nu e bine, daca autoritatile nu iau masuri...iar nu e bine, oare realizati hilarul situatiei?

 

Mi se ridica parul pe ceafa cind ma gindesc la taica meu in Romania si cind ma gindesc ca va trebui sa vin in octombrie.Fara suparare si fara s-o ia cineva personal!!!

Pacat de cei o "mina de oameni" rationali, cu educatie si bunm simt din Romania, pacat ca trebuie sa suprote consecintele unor mase grobiene(sincer habar nu am avut ca soferii de camion-fara nicio desconsiderare fata de meseria asta , sunt mari formatori de opinie in tara), needucate si gura foarte , foarte mare, care isi cunoaste foarte bine obligatiile nu si indatoririle(sper ca a iesit asa cum mi-am dorit sa exprim... [il] )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, mai terminati cu dacii liberi. E responsabilitatea guvernului sa asigure scolarizarea in bune conditii, si pentru asta e nevoie de testare, iar scolile sa fie ultimele inchise, dupa mall uri si restaurante.

Degeaba esti vaccinat daca poti transmite ca toti ceilalti. La noi vaccinat/ nevaccinat , testam de doua ori pe saptamana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, iti inteleg frustrarea si nemultumirea dar lucrurile nu sunt clare.

Ma uitam aseara la USOpen cum 30 000 oameni erau pe un stadion fara masca sau distantare si pe de alta parte parintilor  unei campioane nu li s-a permis intrarea in US.Si totusi sunt persoane care intra fara nici un control.La fel festivalurile , concertele.

Deci, guvernul ar trebui sa fie mai transperent si sa lase copiii sa mearga la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a atras si mie atentia ca am calatorit si sa suport consecintele cand se inchid scolile. Dar nu este asa, eu am respectat ce era de respectat, am mers in zone linistite, nu am fost in aglomeratii (cel mult le-am observat de la distanta si le-am evitat), suntem vaccinati. In plus, au trecut mai mult de 2 saptamani de cand am revenit acasa si nu am patit absolut nimic. Si nici persoanele cu care ne-am mai intalnit sporadic (cu masca in interior, fara in aer liber - oricum nu ne-am intalnit cu multi oameni si doar asa scurt). La evenimente si festivaluri nu ma duc. 

 

SI cu toate astea sunt suparata ca nu se face nimic pt copii si scoli. Cel mai usor le este sa le inchida, exact ca anul trecut. De 1 an de zile se cacaie cu testarea, testare in scoli, testare in scoli. Si tot nimic.  

Plus ca se puteau face teste de saliva pt copii, eventual confirmate prin PCR (cu bat) acolo unde erau dubii. La cat de repede se spune ca se transmite acest virus (doar prin picaturi de saliva cand deschizi gura), atunci se poate testa doar saliva copilului daca este contaminata. In urma testarii izolezi oamenii 2 saptamani si pe urma gata, au statusul "trecut prin boala", valabil 6 luni, pana pe la finalul anului scolar, daca e sa fie. Nu mi se parea asa complicat. Lor vad ca li se pare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...