Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pentru majoritatea din tara asta n-a fost niciodata pandemie. 

 

acum aud ca de-abia s-au vaccinat 30%. avem cazuri in crestere, dar ce mai conteaza? aia din fundu' curtii, cum zice Laura, analfabetii de cu greu pot scrie corect o fraza, cu studii sau fara, stiu ei mai bine.  nu ne mai facem bine. problema e ca acum, de vreo 2 ani, suferim exact astia cu bun simt. 

 

Monica nu te mai scuza. e clar ca nu te-ai suit peste prosoapele tampitilor de pe litoral.

 

si e "minunat" cum aud si la tv si-n jurul meu mereu- ce,ai, domne, ca nu exista niciun virus, e manipulare. 

 

ma scuzati pentru mijlocul cuvantului. prea lunga pandemia pentru creieri.

 

si prea multi tampiti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://covidtracker.fr/vaccintracker/

Uite pt Franta.

————

Ce mi se pare insa aiurea, e ingradirea libertatilor, adica, vaccinare obligatorie la munca, vaccinarea copiiilor sub 12 ani daca vor la sport( daca nu, test rapid de fiecare data)

 

————-

La nemti in scoala se testeaza copiii( cei nevaccinati) de doua ori pe saptamana, personalul, daca nu e vaccinat o sa o faca pe costuri proprii. Daca e un caz, in clasa, nu se mai inchide clasa, ci doar contactii directi trebuie un test pcr.

 

Si nu se mai calculeaza cei infectati, ci gradul de ocupare din spitale( cred ca s a mai scris asta), pt ca de cand cu vaccinarea s a redus nr celor ce fac forme grave.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...