Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Administrators

Aici in Olanda, situatia este stabila si sub control. Peste 70% din populatie este vaccinata. Totul este deschis - scolile sunt deschise inca din august.

 

Au anuntat insa ca de pe 25 septembrie - accesul in restaurante, teatre, baruri si alte institutii culturale se face cu Pasaport verde - adica vaccinare sau test.

 

Logic si foarte bine asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cred ca in România mulți sint imunizați prin faptul ca au făcut boala, in special cei de la țara, de aia nu cad spitalele de pline ce sint. România e pe lista verde aici. Deci ori nu se Raportează corect situația ori pur și simplu o mare parte a populației e imună in ciuda faptului ca nu e vaccinată. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Letitia, inca avem incidenta mica pt ca la noi abia a inceput valul 4, dar urca vertiginos nr de cazuri noi zilnice si mai ales nr de internati la ATI si nr de morti

 

important e nr de spitalizări și nr de morți. Și anul trecut România a stat destul de bine la capitolul asta in comparație cu alte tari care au avut un lockdown mult mai drastic. Sa speram ca o sa fie ok. Uitati-va la Suedia care nu a avut restricții. Sint bine merci!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca in România mulți sint imunizați prin faptul ca au făcut boala, in special cei de la țara, de aia nu cad spitalele de pline ce sint. România e pe lista verde aici. Deci ori nu se Raportează corect situația ori pur și simplu o mare parte a populației e imună in ciuda faptului ca nu e vaccinată. 

Pai cum sa fie o raportare corecta atita timp cit romanii nu merg sa se testeze(macar daca apar simptome) si stau acasa pina se sufoca pur si simplu!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, inca avem incidenta mica pt ca la noi abia a inceput valul 4, dar urca vertiginos nr de cazuri noi zilnice si mai ales nr de internati la ATI si nr de morti 

 

Eu una incep sa am rezerve mari in ceea ce priveste datele astea. Ptr prima data in aproape 2ani chiar nu mai am incredere. Prea mi se pare fabricat totul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca in România mulți sint imunizați prin faptul ca au făcut boala, in special cei de la țara, de aia nu cad spitalele de pline ce sint. România e pe lista verde aici. Deci ori nu se Raportează corect situația ori pur și simplu o mare parte a populației e imună in ciuda faptului ca nu e vaccinată. 

Pai cum sa fie o raportare corecta atita timp cit romanii nu merg sa se testeze(macar daca apar simptome) si stau acasa pina se sufoca pur si simplu!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...