Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Velvet,

 

sa stii ca viata perfecta nu exista. depinde ce iti doresti. mie in primii ani mi-a lipsit viata sociala din ro. 

eu sunt aia care mor de drag sa merg la nunti &co, imi lipsesc pietele din ro, asa cum sunt ele, dar da am plecat din ro ca am fost umilita la nasterea lu Fii-miu.

dar inca folosesc bors si leustean romanesc :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru mine nu e un mister de ce au explodat cazurile, cum sa fie un mister cind se stie dja "ce place "virusului; aglomeratii-vezi CE, nu va spun de Grecia cu zone renumite, de Romania cu litoralul full, de plimbatul cu avionul pentru a ajunge la diverse destinatii, astea sunt citeva exemple.

 

Acum ca a inceput scoala(si in germania in toate landurile si in alte tari, inclusiv Romania) va urma iar o explozie de cazuri, deci iar nici un mister de ce vor exploda cazurile.

 

Romania insa-eu vorbesc de Romania ca ma intereseaza, nu a respectat nicio regula impusa de pandemie, eu din cite stiu(dar s-ar putea sa ma insel) si in Romania au fost restrictii cu numarul de persoane la adunari, si in Romania ar trebui sa se poarte masca, si in Romania ar trebui pastrata distanta.Dar...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine nu e un mister de ce au explodat cazurile, cum sa fie un mister cind se stie dja "ce place "virusului; aglomeratii-vezi CE, nu va spun de Grecia cu zone renumite, de Romania cu litoralul full, de plimbatul cu avionul pentru a ajunge la diverse destinatii, astea sunt citeva exemple.

 

Acum ca a inceput scoala(si in germania in toate landurile si in alte tari, inclusiv Romania) va urma iar o explozie de cazuri, deci iar nici un mister de ce vor exploda cazurile.

 

Romania insa-eu vorbesc de Romania ca ma intereseaza, nu a respectat nicio regula impusa de pandemie, eu din cite stiu(dar s-ar putea sa ma insel) si in Romania au fost restrictii cu numarul de persoane la adunari, si in Romania ar trebui sa se poarte masca, si in Romania ar trebui pastrata distanta.Dar...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din 15 mai s-au cam scos toate restrictiile in Romania. Nr de participanti la evenimente s-a tot marit (ultima 'ridicare de restrictii' a dat voie la 75 000 ca sa se poata tine Untold. Si da, eu sunt convinsa ca a fost cu dedicatie lucrul asta) , masca a ramas obligatorie doar in interior. 

 

Unii au respectat, altii nu, ca peste tot in lume ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum ca a inceput scoala(si in germania in toate landurile si in alte tari, inclusiv Romania) va urma iar o explozie de cazuri, deci iar nici un mister de ce vor exploda cazurile.

 

La noi in land, bw, in regiune a inceput scoala de o saptamana. Cazurile scad.

 

https://www.badische-zeitung.de/corona-newsblog-sieben-tage-inzidenz-sinkt-den-vierten-tag-in-folge

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sunt infectari si din alte surse.

 

Dentista noastra a luat de la un pacient, cu toata protectia, masca, dezinfectant, costum schimbat zilnic. A infectat receptionista, asistenta. Trei saptamani a fost cabinetul inchis. 
 

Asta era in perioada cand se descoperise vaccinul.

 

Familia ei insa nu a avut nimic, testati negativ.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din 15 mai s-au cam scos toate restrictiile in Romania. Nr de participanti la evenimente s-a tot marit (ultima 'ridicare de restrictii' a dat voie la 75 000 ca sa se poata tine Untold. Si da, eu sunt convinsa ca a fost cu dedicatie lucrul asta) , masca a ramas obligatorie doar in interior. 

 

Unii au respectat, altii nu, ca peste tot in lume ... 

A ramas masca la interior, dar...se poarta?Majoritatea nu o poarta si nici sanctionati(nu ma refer la sanctiuni financiare neaparat dar...in autobuz de exemplu, soferul ar trebui sa plece mai departe pina cind toti pasagerii nu au masca) nu sunt.

 

Plus numarul extrem de redus de vaccinati...niciun mister ca numarul creste!!!

 

La noi, incidenta a scazut si astazi, este a treia sau a patra zi consecutiv de cind scade incidenta !!!Nu pot decit sa ma bucur!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg un lucru.

 

Franta, Germania, Uk, alta tari vest europene vor sa impuna vaccinare obligatorie sau testare din buzunar proriu pt anumite categorii. Este in regula, nu este nici o incalcare a drepturilor omului. Daca acelasi lucru s-ar intampla in Ro (sunt discutii vis a vis de acest aspect) atunci toti ameninta ca vor da statul in judecata si aproape sigur vor castiga. De unde aceste diferente si vulnerabilitati? 

Care e diferenta in redactarea legii in Ro fata de tarile vestice? Nu ar trebui si lucrurile astea aliniate cumva la vreo directiva auropeana, cum s-a m ai facut si in alte domenii?

Am impresia ca legiuitorii nostri (fara a le lua apararea, ca au pacatele lor si astia din guvernul de acum si cei din opozitie care au mai fost) sunt uneori legati de maini si de picioare ca teama acuzatiilor de discriminare, proces intentat statului, reclamatii la CEDO si acordare de despagubiri etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg un lucru.

 

Franta, Germania, Uk, alta tari vest europene vor sa impuna vaccinare obligatorie sau testare din buzunar proriu pt anumite categorii. Este in regula, nu este nici o incalcare a drepturilor omului. Daca acelasi lucru s-ar intampla in Ro (sunt discutii vis a vis de acest aspect) atunci toti ameninta ca vor da statul in judecata si aproape sigur vor castiga. 

Ce te face sa afirmi asta? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...