Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca s-ar face si la noi fix acelasi lucru, cum ar fi?

In Italia nu se va considera incalcare a drepturilor omului, discriminare sau cum vreti sa-i ziceti, in Ro, da, mai mult ca sigur. Au amenintat o gramade de sindicate ca vor da statul in judecata daca se va intampla aasa ceva...

https://www.g4media.ro/italia-se-pregateste-sa-impuna-obligativitatea-pasaportului-verde-covid-19-pentru-toti-angajatii-inclusiv-din-privat.html

 

Italia, prima țară europeană unde certificatul verde devine obligatoriu la locul de muncă / Măsura se aplică din 15 octombrie / Amendă de până la o mie de euro pentru încălcarea legii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://www.g4media.ro/italia-se-pregateste-sa-impuna-obligativitatea-pasaportului-verde-covid-19-pentru-toti-angajatii-inclusiv-din-privat.html

 

Italia, prima țară europeană unde certificatul verde devine obligatoriu la locul de muncă / Măsura se aplică din 15 octombrie / Amendă de până la o mie de euro pentru încălcarea legii. 

Daaa :-)))

Deja am colegi care s-au trantit de pamant, aia, doctorii feisbuchisti antivaxeri si dacii liberi  [:-)))]

Mi hepi  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-ar face si la noi fix acelasi lucru, cum ar fi?

In Italia nu se va considera incalcare a drepturilor omului, discriminare sau cum vreti sa-i ziceti, in Ro, da, mai mult ca sigur. Au amenintat o gramade de sindicate ca vor da statul in judecata daca se va intampla aasa ceva...

 

Si ai impresia ca la noi nu sunt deja firme care fac asta ? eu cunosc 2 firme de alimentatie publica ce au conditionat prezenta la serviciu de vaccinare. Si oamenii s-au vaccinat ptr ca au nevoie de slujbe. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu. M-am referit ca pt a tine pandemia asta sub control, solutia ar fi, alaturi de vaccin, si existenta unui tratament antiviral, care momentan se lasa asteptat, sper sa fie descoperit curand. Adica un tratament care tratateaza cauza (impiedica multiplicarea virusului in corp; daca virusul nu se mai multiplica, nici nu va crea atatea "daune" in organismul uman), nu simptomatologia, cum se intampla acum.

Nu merge doar cu vaccin....e prea putin, nu vor toti sa se vaccineze, nu pot, le e frica, sunt sceptici etc...

 

De asta am dat exemplul gripei, acolo exista si tratament antiviral si vaccin (optional).

Eu de ex recunosc ca nu m-am vaccinat niciodata de gripa.

Nu sunt in categoria defavorizata, nu am probleme de sanatate asociate etc si nu am considerat necesar, Insa nici nu am avut vreodata

vaccinul ptr gripa nu este obligatoriu 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, la privati e altceva, e la scara mai mica. Si nu este o horarare guvernamentala, este o hotarare a firmei. 

Problema apare la categorii de bugetari: medici, cadre didactice, jandarmi, politisti, functionat publici din adminstratia locala si centrala etc. cerinta certificatului covid ar proveni dintr-o lege, hotarare de guvern etc.

Si ai impresia ca la noi nu sunt deja firme care fac asta ? eu cunosc 2 firme de alimentatie publica ce au conditionat prezenta la serviciu de vaccinare. Si oamenii s-au vaccinat ptr ca au nevoie de slujbe. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...