Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Nici eu nu sunt de acord cu cenzura in stare pura, insa la noi s-au umplt televiziunile de tot felul de neaveniti si de aici a rezultat esecul campaniei de vaccinare... ma rog, esec in ceea ce priveste convingerea populatiei neincrederea acestora in vaccin, Organizarea a fost foarte ok pt cei ce au vrut sa se vaccineze. 

Problema este ca sunt f multi formatori de opinie care nu au nici o treaba cu medicina, pe problema vaccinului, mai multi decat medicii,  si lumea pleaca urechea. Si e trist cand televiziunile aduc acesti oameni.... Mai trebuie putin pusa frana la aceste derapaje, care s-au inmultit considerabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

Cifrele vor creste in Romania. Si poate cel mai trist este ca prin ne-vaccinare, se va ajunge iar la inchiderea scolilor. 

Mie mi se pare inadmisibil sa existe atata netoleranta pentru cei care nu se vaccineaza.  Vor bloca din nou scolile si economia. Ca sa nu mai spunem de incarcatura pe spitale...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mențiunea ca UK vaccinează exclusiv cu AZ, restul țărilor care vaccinează grupa de vârsta 12-15 ani, vaccinează cu Pfizer. 

Nu-i adevărat, cei sub 30 de ani au primit Pfizer. Și nu-i adevărat nici ce spune marlagross. Eu știu ca s-a aprobat planul de vaccinare a copiilor.

 

Ieri spuneau ca 87% din tinerii între 16-24 au anticorpi covid, ceea ce înseamnă ca au făcut boala sau s-au vaccinat. Poate ar trebui sa facă studiul asta si pe copiii între 12-16 ani înainte de a începe vaccinarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Problema este ca sunt f multi formatori de opinie care nu au nici o treaba cu medicina, pe problema vaccinului, mai multi decat medicii,  si lumea pleaca urechea. Si e trist cand televiziunile aduc acesti oameni.... Mai trebuie putin pusa frana la aceste derapaje, care s-au inmultit considerabil.

 

 

Cum adica formatori de opinie?Eu nu am folosit niciodata cuvantul asta nici nu cred in asa ceva . Oamenii nu pot gandi cu creierul lor sau cum?

 

Confirm si eu ca e vorba pe Pfizer nu AZ pentru adolescenti.

 

Dar a aparut o alta problema, nu stiu de ce cresc cazurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt o gramada de oameni care mai degraba asculta la unul si la altul de apar pe toate posturile de televiziune, decat sa asculte sfaturile medicilor. De aici si reticenta la vaccinare. Cu motive de la "ne baga cipuri" pana la "vaccinul e experimental, nu sunt eu cobaiul nimanui" etc.

Cum adica formatori de opinie?Eu nu am folosit niciodata cuvantul asta nici nu cred in asa ceva . Oamenii nu pot gandi cu creierul lor sau cum?

 

Confirm si eu ca e vorba pe Pfizer nu AZ pentru adolescenti.

 

Dar a aparut o alta problema, nu stiu de ce cresc cazurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...