Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, ai dreptate cu standardele de calitate insa si birocratia e la cote inalte(poate standardele astea implica multa birocratie).

 

Daca nu era atita birocratie, Phizer Bionthec ar fi primit mai repede aprobarea de a iesi pe piata.

 

nu ai dreptate. asta nu e birocratie, este evaluare stiintifica de date. si asa s-a parcurs cel mai scurt drum posibil. sub presiunea enorma a celor care habar nu au cu ce se mananca dar vroiau ieri vaccinul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ai dreptate. asta nu e birocratie, este evaluare stiintifica de date. si asa s-a parcurs cel mai scurt drum posibil. sub presiunea enorma a celor care habar nu au cu ce se mananca dar vroiau ieri vaccinul. 

Sigur ai dreptate, insa cumva frustrarile devin din ce in ce mai mari si cautam vinovati!!!

 

Voiam s ate intreb daca este corecta formularea"efectele negative ale vaccinului" cind de fapt interlocutorii se refera la efectele aparute dupa administrarea vaccinului,

 

Eu zic ca nu e corecta exprimarea---

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Voiam s ate intreb daca este corecta formularea"efectele negative ale vaccinului" cind de fapt interlocutorii se refera la efectele aparute dupa administrarea vaccinului,

 

Eu zic ca nu e corecta exprimarea---

 

nu, sigur ca nu e corect. se spune efecte adverse sau reactii adverse. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu job ul, eu nu prea am auzit de masuri luate, or fi , si nu le cunosc eu. Muncind mini job(adica nu platesti impozit, dar nu poti sa depasesti o anumita suma castigata) , nu ai drept la somaj sau la vreo alta compesatie. Si sunt milioane de de contracte de genul asta.

Am o prietena care lucreaza in B-W intr-un centru de gestiune. A zis ca a capiat de-a binelea de cind aplica toate ajutoarele pe care statul/landul le-au decretat pt intreprinderile mici. Cica sint foarte multe si foarte diverse.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

elevii din scolile private au stat acasa ca si ceilalti. si au platit taxele intregi.

 

roxana daca ma contrazici sa fi in ton cu grupul e una dar ...FYI in California scoli private, charter etc cu clasele K -12 au fost și sunt deschise. 

 

gapul in educație devine și mai profund. 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana daca ma contrazici sa fi in ton cu grupul e una dar ...FYI in California scoli private, charter etc cu clasele K -12 au fost și sunt deschise. 

 

gapul in educație devine și mai profund. 

 

 

Michelle, n-am avut in intentie sa ma iau de tine, ai primit destule posete in cap de la “prietenele” de pe ghetar, dar as vrea sa inteleg ce tot te iei de scolile private? E vina lor ca cele de stat nu-s deschise? Parintii ce si-au trimis copiii la scoli private au ales intre a-si cumpara o ditai casa pe un deal ori a baga banii in educatia copilului. Putini sint privilegiati ai sortii care arunca cu  bani, cei mai multi parinti fac eforturi mari sa trimita copiii la scoala privata. De aia nu-ti inteleg neduful pe scolile private. Ai avut si tu sansa sa alegi si NU ai ales sa bagi banii in educatia copilului. Deci?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...