Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azitromicina/Claritromicina.

Vestul încă  nu a auzit de astea și daca a auzit considera sa le administreze in spital sub supraveghere stricta, clar nu sint la raft! De aia estul e așa in fata cu tratamentele pentru covid! Nu-i așa Pepco? Ce aprobări au aceste medicamente in tratarea Covid? ce teste și citi pacienti au fost vindecați cu astea?

 

 

Deci nu faci vaccin ca nu e testat suficient după gustul tău, dar medicamentele astea de care nu ai auzit niciodată (pina mai ieri cind ai deschis feisbucul)  sint super testate in tratarea covid? Ce reacții adverse au? Cit de eficiente sint? Unde sint folosite, in ce tari? Sint pe raft? Tot romanul s-a născut medic și le știe pe toate! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vestul încă  nu a auzit de astea și daca a auzit considera sa le administreze in spital sub supraveghere stricta, clar nu sint la raft! De aia estul e așa in fata cu tratamentele pentru covid! Nu-i așa Pepco? Ce aprobări au aceste medicamente in tratarea Covid? ce teste și citi pacienti au fost vindecați cu astea?

 

 

Deci nu faci vaccin ca nu e testat suficient după gustul tău, dar medicamentele astea de care nu ai auzit niciodată (pina mai ieri cind ai deschis feisbucul)  sint super testate in tratarea covid? Ce reacții adverse au? Cit de eficiente sint? Unde sint folosite, in ce tari? Sint pe raft? Tot romanul s-a născut medic și le știe pe toate! 

 

HAi mai. Este vorba de antibiotice scoase pe piata acum 40 resp 30 de ani. Deci si-au cam facut probele.

Sunt eficiente pt covid, nu stiu. De ce se dau? Preventiv, sa previna o supra infectie. Este bine ca  se dau? Nu stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HAi mai. Este vorba de antibiotice scoase pe piata acum 40 resp 30 de ani. Deci si-au cam facut probele.

Sunt eficiente pt covid, nu stiu. De ce se dau? Preventiv, sa previna o supra infectie. Este bine ca  se dau? Nu stiu.

Eu cred ca s-a referit la ...Arbidol.

 

Nici eu nu am auzit de "tratamentul" (asta) contra covidului.Insa romanii "stiu" ca exista "tratament", aia cu "studii de medicina pe FB"!!! [:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu cred ca s-a referit la ...Arbidol.

 

Nici eu nu am auzit de "tratamentul" (asta) contra covidului.Insa romanii "stiu" ca exista "tratament", aia cu "studii de medicina pe FB"!!! [:D]

Da arbidol am vrut sa copiii și mai e și medicamentul ăla pt animale, etc.Oricum aici nu se dau antibiotice la viruși, poate in Franța se dau…

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu faci vaccin ca nu e testat suficient după gustul tău, dar medicamentele astea de care nu ai auzit niciodată (pina mai ieri cind ai deschis feisbucul)  sint super testate in tratarea covid? 

 

du-te si fa un dush rece. sau bea 5 cafele. aberezi.

azitromicina am luat si inainte de pandemie. e antibiotic. cica n-am auzit niciodata de ea. :))) :))) :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arbidol si Ivermectina.

 

ai impresia ca le-am luat, sau ce? doar pentru ca stiu ce distribuie romanii pe FB, ai impresia ca sunt de acord cu ei, sau ce?

 

cum sa zic, destui nevaccinati sunt de noaptea mintii. dar nici cu unii dintre vaccinati nu mi-e rusine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...