Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Arbidol si Ivermectina.

 

ai impresia ca le-am luat, sau ce? doar pentru ca stiu ce distribuie romanii pe FB, ai impresia ca sunt de acord cu ei, sau ce?

 

cum sa zic, destui nevaccinati sunt de noaptea mintii. dar nici cu unii dintre vaccinati nu mi-e rusine.

Pai oricum esti la curent cu "tratamentele anticovid".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar, pentru cei nevaccinati trebuie sa existe niste metode de a ii separa cumva de ceilalti,  pentru ca altfel nu mai terminam niciodata. 

Da, asta este esenta, nu cred ca cineva ia aceste masuri doar sa limiteze o anumita categorie, sznt masuri care se impun in situatioi de pandemie, in situatii extreme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi sunt landuri care vor trimite nevaccinatii in lockdown.

Da, cu asta sunt de acord:

- ii protejeaza

- usureaza spitalele pentru a avea acces la ele si cei cu alte afectiuni

- ii protejeaza pe cei care nu au voie sa se vaccineze

- protejeaza sistemul medical

- protejeaza economia (adica cineva mai trebui sa si munceasca, nu putem boli la nesfarsit in spitale)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta este esenta, nu cred ca cineva ia aceste masuri doar sa limiteze o anumita categorie, sznt masuri care se impun in situatioi de pandemie, in situatii extreme.

Exact. 

Ca societatea  reactioneaza uneorimai dur  fata de unii membrii, nici nu trebuie bagata in seama.

 

Ieri am fost la un Mall in Bucuresti. Mi-a placut enorm, enorm. S-a intrat cu certificat verde, era putina lume, am haladuit cu fii-mea, de parca toate magazinele erau numai ale noastre, nu coada la food court... A fost excelent! Nici nu va inchipuiti cat de relaxant!

 

Dar... acolo sunt oameni care isi pot pierde afacerile, locurile de munca... nu poae tine asta la infinit.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata doar daca are peste 12 ani.

 

Pe de alta parte din cate stiu copilul respectiv poate fi vaccinat. Virusul asta il poti pescui cam oriunde defapt.

 

Asa stiu si eu, ca doar peste 12ani. In plus, femeia mi s-a parut cu capul-pe-umeri, nu cred ca-si expune copilul cam oriunde. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cei din mall-uri mai au si posibilitatea comenzilor online, a take away-ului (restaurante), se descurca ei cumva o perioada, sper cat mai mica...

 

Pana la urma vaccinat/nevaccinat e o alegere personala, dar:

- daca vrei sa traiesti (in conditiile astea rele ale pandemiei) mai aproape de normal, atunci te vaccinezi pt a te proteja si de a minimiza sansele sa ajungi grav la spital si poate sa mori

- daca nu vrei sa te vaccinezi, e ok, nu te obliga nimeni, dar atunci stai mai izolat, faci mai multe online, ai mai multa grija

Multi alegeau combinatia cea mai nefericita: fara vaccin, dar cu foarte multa expunere, fara nici o masura de preventie, adica mers oriunde, oricand, nu conteaza cati oameni mai sunt in jurul tau etc Si asa nu merge... Asa daca esti vaccinat si te expui, asta e, riscul este mult mai mic. 

 

Mi se pare si mie iudat cum s-a impartit lumea vaccinati si nevaccinati...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...