Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da , se testeaza fara simptome de doua ori pe saptamana sau cand e necesar , plus toti elevii saptamanal de doua ori.

Elevii stiu ca se testeaza.

 

Adultii fac Rt-PCR sau teste rapide? Ca ne cam referim la RT-PCR.

Cum se testeaza? Oricine vrea, sau in cadru organizat, la nivel de institutii, la serviciu, ai de nu sunt vaccinati.

As dori niste amanunte.

 

Adica eu, daca lucrez de acasa, ma testeaza de 2 ori/saptamana?

Daca te teseaza la serviciu, si nu esti bugetar, cine plateste, testele? Angajatul sau firma?

Sau testele astea bisaptamanale sunt de alea rapide?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint teste rapide (gratis) de 2 ori pe saptamina, eu le fac asasa si il inregistrez pe site-ul NHS. 

 

"Employers in England with 10 or more employees were able to register with the Department of Health and Social Care before 12 April 2021 for free lateral flow test kits. Those who registered in time can order free test kits, which allow employees to be tested test twice a week, until 19 July 2021." 

 

Daca LFT e pozitiv te programezi la PCR. Daca si PCR-ul e pozitiv toti cu care ai intrat in contact direct sint trimisi la PCR. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt firme care pun la dispozizia angajazilor teste rapide, unii sunt obligati sa se testeze de doua ori pe saptamina.

 

Daca testul este pozitiv esti automaat trimis la tst PCT.

 

Testarea se face daca ai simptome sau daca ai fost contact cu pacientul cu covid..

 

Oricum, testele PCR sunt cele caresunt hotaritoare care dau rata incidentei ce o vedem noi zilnic.

 

(eu si fii mio ne-am testat intr-un centru de testare, dar vorbim de anul trecut, acum sincer nu mai stiu cum s eprocedeaza daca trebuie sa te testezi)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt firme care pun la dispozizia angajazilor teste rapide, unii sunt obligati sa se testeze de doua ori pe saptamina.

 

Daca testul este pozitiv esti automaat trimis la tst PCT.

 

Testarea se face daca ai simptome sau daca ai fost contact cu pacientul cu covid..

 

Oricum, testele PCR sunt cele caresunt hotaritoare care dau rata incidentei ce o vedem noi zilnic.

 

(eu si fii mio ne-am testat intr-un centru de testare, dar vorbim de anul trecut, acum sincer nu mai stiu cum s eprocedeaza daca trebuie sa te testezi)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint teste rapide (gratis) de 2 ori pe saptamina, eu le fac asasa si il inregistrez pe site-ul NHS. 

 

"Employers in England with 10 or more employees were able to register with the Department of Health and Social Care before 12 April 2021 for free lateral flow test kits. Those who registered in time can order free test kits, which allow employees to be tested test twice a week, until 19 July 2021." 

 

Daca LFT e pozitiv te programezi la PCR. Daca si PCR-ul e pozitiv toti cu care ai intrat in contact direct sint trimisi la PCR. 

Ok. am inteles.

Si la noi in raportarile zilnice e trecut un numar de teste antigen rapide, dar sincer nu stiu cum se fac raportarile pentru astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt firme care pun la dispozizia angajazilor teste rapide, unii sunt obligati sa se testeze de doua ori pe saptamina.

 

Daca testul este pozitiv esti automaat trimis la tst PCT.

 

Testarea se face daca ai simptome sau daca ai fost contact cu pacientul cu covid..

 

Oricum, testele PCR sunt cele caresunt hotaritoare care dau rata incidentei ce o vedem noi zilnic.

 

(eu si fii mio ne-am testat intr-un centru de testare, dar vorbim de anul trecut, acum sincer nu mai stiu cum s eprocedeaza daca trebuie sa te testezi)

Asa e si la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

are fii-mea amici pe care compania angajatoare ii pune sa se testeze si zilnic, daca nu au certificat verde. Sincer, habar nu am daca datele astea se duc undeva. Impresia mea e ca nu.

cred ca doar cele cerute pentru institutiile publice.

 

  • accesul vizitatorilor în toate instituțiile publice centrale și locale, operatorilor economici, care funcționează în clădiri de birouri private, să fie permis doar persoanelor care fac dovada vaccinării, trecerii prin boală în ultimele 180 de zile sau testării;
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok. am inteles.

Si la noi in raportarile zilnice e trecut un numar de teste antigen rapide, dar sincer nu stiu cum se fac raportarile pentru astea.

Noi le raportam, dar LFT nu intra la socoteala numarului de infectati/teste care se raporteaz zilnic. 

Acolo intra doar testele PCR pozitive. 

 

Acum parca nu mai sint gratis pentru toata lumea, eu inca primesc gratis. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...