Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Viviana, mie mi s-a spus ca testul din saliva se face prin gargarizarea unei solutii. Deci e greu de facut la copiii mai mici, de exemplu, care nu stiu sa faca gargara. Pote or fi mai multe variante de astfel de test.

 

Exista și varianta invartirii “bățului” in gura, pe mucoase, timp de 10-20 sec. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost imunologi / virusologi, acum suntem laboranti chimisti.

Ei lasa, ca doar nu-i asa complicat sa gasesti 3,4 pic saliva intr-un pahar de hartie.  [batcap]

Nu înțeleg ce vrei sa spui. Testele astea sint omologate și aprobate sa fie folosite de omul de rind. La noi și copiii de școala știu cum sa le folosească. Nu e complicat deloc. Nu știu dacă avem de astea cu saliva, dar celelalte sint ușor de utilizat dacă urmezi Instrucțiunile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, nu mai merg înapoi sa citez răspunsul tău. 

In orașele mari la noi, ca se evite aglomerația la testările din mașina (apropo, sunt mai multe tari in care se practica, inclusiv SUA) aveai posibilitatea sa Primești testul acasa, adus de cineva de la farmacie. Era izolat cel care avea simptome, cineva din familie sau o cunoștința/prieten, dacă primea legitimația ta, putea scoate testul de la farmacie. La noi pe insula nu a fost metoda asta, dar știu de la Diana ca ei au făcut testul așa de câteva ori. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...